Binnenland School: 'Pesten van autistische leerlinge gevolg wachtlijsten' Zondagsrust drijft SP en SGP in eikaars armen Sprint nu naar Telfort voor supersnel en voordelig internet. I995 lelfbrtr. Tot 20 Mb Top-2000 deze keer 'algemeen tussenklassement' Bestuur in Someren vraagt aandacht van ministerie en inspectie. Wetsvoorstel stelt strengere voorwaarden aan koopzondagen. Telfort internet. Goedkoper. Dus leuker. Vaste lage prijs PZC Dinsdag 4 november 2008 5 7 ifwmA verdwenen, maar dat hun inkomsten sinds het rookverbod zijn gehalveerd. Naast het rookverbod zucht de horeca ook onder de financiële crisis. Vol gens de vakbonden en Koninklijke Horeca Nederland verdwijnen er in de sector 20.000 banen door de financiële crisis. Volgens CNV-bestuurder Wim Ramakers zijn er door de huidige omstandigheden tienduizenden mensen minder nodig dan twee maanden geleden nog werd becijferd. In de horeca werken nu ongeveer 300.000 mensen. foto Cuido Benschop/GPD SOMEREN - De situatie rondom de gepeste leerlinge van De Brigan tijn in Someren kan niet los wor den gezien van de lange wachtlijs ten voor scholen voor zeer moei lijk lerende kinderen. Dat stelt be stuursvoorzitter Hans Tromp van Stichting Prodas. Onder dit over koepelende schoolbestuur valt ook de Somerense school voor speciaal basisonderwijs. De vader van het meisje heeft aan gifte gedaan bij de politie. Aanvan kelijk alleen voor de doodsbedrei ging die op zijn auto was gekerfd. Later vulde hij die aangifte aan met bedreiging met de dood. Prodas heeft gisteren bij de staats secretaris van Onderwijs en bij de Onderwijsinspectie aan de bel ge trokken. „Wij moeten veel kinde ren opvangen die niet op een school voor speciaal basisonder wijs thuishoren, maar op een school voor zeer moeilijk lerende HILVERSUM - Voor de samenstelling van de 2009-editie van de Top 2000, mogen muziekliefhebbers niet, zoals vanouds, stemmen op hun favoriet. De lijst van de tiende editie van het muziekfestijn, dat tussen kerst en oud en nieuw 144 stemmen zijn bij elkaar opgeteld. uur non-stop muziek oplevert, zal bestaan uit de platen die de afgelo pen negen jaar in de Top 2000 heb ben gestaan en bij elkaar ruim 7,1 miljoen stemmen opleverden. Alle De lijst wordt op 17 december be kendgemaakt. Een algemeen tussenklassement, zo noemt Radio 2 deze jubileum- lijst graag. door Jeffrey Kutterink en Berrit de Lange DEN HAAG - De discussie over de zondagsrust heeft geleid tot een opmerkelijke coalitie. SP en SGP in de TWeede Kamer hebben el kaar gevonden in een wetsvoorstel dat moet voorkomen dat gemeen ten de toeristenstroom aangrijpen om de winkels met grote regel maat op zondag te openen. De ideologische tegenpolen willen dat niet de gemeenten zelf maar het ministerie van Economische Zaken voortaan toeziet op de 'toe- rismebepaling'. De aanscherping van de Winkeltijdenwet zoals mi nister Maria van der Hoeven van Economische Zaken twee weken geleden voorstelde, gaat beide par tijen niet ver genoeg. „De beslissing om een gebied als toeristische trekpleister aan te wij zen blijft bij de gemeenten lig gen", zegt SP-Kamerlid Sharon van Gesthuizen. Inmiddels hou den bijna 160 gemeenten met de toerismebepaling in de hand vrij wel wekelijks koopzondag. Offici eel mag dat twaalf keer per jaar. In Hulst en Sluis zijn winkels we kelijks op zondag open. Als het wetsvoorstel door de Kamer wordt aangenomen, lijkt dat geen pro bleem voor die gemeenten op te le veren. Zij zullen dan opnieuw moeten besluiten of winkels elke zondag open mogen zijn en dus beroep doen op de toerismebepa ling. In tegenstelling tot nu zal de minister van Economische Zaken het laatste woord krijgen. Die toetst of gemeenten voldoen aan 'Toevallig zijn het nu SP en SGP die samen met een scherpalternatief komen' de voorwaarden en bepaalt of zij een uitzonderingspositie krijgen. Daarbij wordt niet alleen gelet op het aantal toeristen dat een ge meente op zondag bezoekt, maar ook of andere voorzieningen op die dag open zijn. De reden voor de strengere voor waarden is volgens de SGP en SP het grootschalig misbruik door ge meenten van de toerismebepaling. Als voorbeeld noemen zij onder meer Leiden. Daar mogen winkels in het centrum elke zondag open zijn. Maar SGP en SP constateren dat ook winkels buiten het winkel gebied zijn geopend op basis van die bepaling. De staatkundig gereformeerden hebben vooral religieuze redenen om winkelen op zondag aan ban den te leggen, de socialisten willen de ondernemers en werknemers in het midden- en kleinbedrijf be schermen. Van Gesthuizen: „Wij vinden ech ter dat je in politiek Den Haag met iédereen moet kunnen samenwer ken. Toevallig zijn het nu SP en SGP die samen met een scherp al ternatief komen." Het voorstel van het socialistisch-gereformeerde ver bond krijgt vooralsnog geen bijval van andere partijen. Die vinden de wetaanscherping van Van der Hoeven afdoende. SP en SGP ho pen niettemin dat de 'samenzwe ring' de discussie verscherpt. De Christenunie zal immers niet graag lijdzaam toezien hoe de gere formeerde concurrent er met de zondagsrust vandoor gaat. De klei ne ondernemer gaat ook de so ciaal-democraten aan het hart. of zeer moeilijk opvoedbare kinde ren", zegt Tromp. „Vanwege de wachtlijsten voor deze scholen worden de leerlingen onder meer bij De Brigantijn geplaatst, waar ze niet de hulp krijgen die ze ver dienen." Ook in het geval van de autistische Somerense leerlinge was plaatsing op De Brigantijn in januari dit jaar een noodoplossing. De vader van het meisje, Hans Kievit, bevestigt dat zijn dochter is aangemeld voor een zogeheten Cluster 4 school, voor zeer moeilijk opvoedbare kin deren, kinderen met zware ge dragsproblemen en/of met een au tistische stoornis. Het doel was haar daar het volgend schooljaar te laten beginnen, als ze naar het voortgezet onderwijs gaat. De 12-jarige zit als gevolg van bedrei gingen en pesterijen sinds vorige week thuis. De situatie rondom de gepeste leerlinge in Someren zou deels te maken hebben met de lange wachtlijsten voor scholen voor zeer moeilijk lerende kinderen. p/mnd Bel 0800-1707 Bestel telfort.nl Bezoek Telfort winkels Kijk voor de voorwaarden op telfort.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5