Bouw centrale laat op zich wachten Piet schoot met zijn pijlen in de roos Concert met 200 muzikanten in Terneuzen Wonderdienst met evangelist Jan Zijlstra Directeur biocentrale verwijt rijksoverheid gebrek aan daadkracht. Christenunie houdt in Hoek politieke avond Koppejan geeft lezing over beurtschippers LINE FOOTWEAR Plein 9, 4543 BH Zaamslag. Telefoon 0115 - 43 63 00 www.vanfraeiienhove.nl Z PZC Dinsdag 4 november 2008 125 door Conny van Cremberghe sluiskil - Het ontbreekt de rijks overheid aan daadkracht en lef Dat stelt directeur Wilfried Nielen van Biomassa Unie bv. De unie is een initiatief van Ecoser- vices Europe en Heros Sluiskil en werd in 2006 opgericht met het doel een biomassacentrale te bou wen in Sluiskil waarin dierlijke mest en afval uit de voedingsindus trie (135.000 ton)' verwerkt zou worden tot meer dan 10 miljoen kubieke meter biogas. Biomassa Unie beschikt al sinds begin 2007 over de benodigde ver gunningen om de fabriek te bou wen. Het wachten is nog steeds op een goede subsidieregeling van het Rijk. „In plaats van de sector te steunen met een fatsoenlijke kilo- wattuurprijs voor duurzaam ver worven energie hebben we te ma ken gekregen met het tegenoverge stelde. Met 18 eurocent zouden we kunnen starten, maar de kilowatt- uurprijs die het kabinet bieden wilt, gaat niet verder dan 12 cent. Dat is volstrekt ontoereikend", al dus Nielen. Het bedrijf is nu aan het onderzoe ken of beschikkingen die in het verleden onder een oude - betere - subsidieregeling verleend zijn door het Rijk voor alternatieve energieopwekkingscentrales, maar die nooit verwezenlijkt zijn, over geheveld kunnen worden naar an dere projecten. „Kunnen we met een oude beschikking in Sluiskil aan de slag, dan zullen we dat niet laten", zegt Nielen. Het Sluiskilse biomassacentra le-initiatief vormde onderdeel van het Terneuzense bioparkverhaal, dat gelanceerd werd als de nieuwe economische trekker van de Ka naalzone, maar dat steeds met te genslag te maken heeft gekregen. Nielen is er overigens nog steeds van overtuigd dat het bioparkver haal voor de streek van grote waar de is. „Door samen te werken, ge- Directeur Wilfried Nielen van Bio massa Unie bv: „Kunnen we met een oude beschikking in Sluiskil aan de slag, dan zullen we dat niet laten." bruik te maken van eikaars netwer ken zijn er inmiddels tientallen nieuwe banen in Zeeuws-Vlaande- ren geschapen. Dat kunnen er meer worden als men in Den Haag wat meer daadkracht ver toond." De biomassacéntrale Sluis kil zou dertig tot vijftig nieuwe ba nen opleveren. De investering wordt geraamd op bijna dertig mil joen euro. Nielen hoopt eind dit jaar te vernemen of de overheve ling van oude beschikkingen moge lijk is. Is dat het geval, dan wordt in de loop van 2009 begonnen met de bouw. terneuzen - Muziekvereniging De Vliegende Hollander uit Terneu zen besluit zaterdag 22 november de viering van het 115-jarig jubi leum met een groots en opmerke lijk slotconcert in het Scheldethea- ter in Terneuzen. Het concert wordt uitgevoerd door het Harmonieorkest Groot-Terneu- zen, bestaande uit ongeveer twee honderd muzikanten van verschil lende muziekverenigingen die in de gemeente Terneuzen actief zijn. De muzikanten vertegenwoordi gen drumfanfare Hosanna uit Axel, muziekvereniging Biervliet, muziekvereniging ENZK uit Over slag, muziekvereniging EMM uit Koewacht, muziekvereniging Con cordia uit Overslag, muziekvereni ging De Vereenigde Vrienden uit Sas van Gent, muziekvereniging Sluiskil, Eikels worden Bomen uit Westdorpe, De Volharding uit Zaamslag en uiteraard de jubile rende Vliegende Hollander uit Ter neuzen zelf De dirigenten van de verschillen de korpsen zullen tijdens het geza menlijk concert, dat een afwisse lend muzikaal programma biedt, ieder een werk dirigeren. Het con cert begint zaterdag 22 november om 20.00 uur en de entreeprijs be draagt zes euro. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Evangelist Jan Zijlstra komt vrijdag naar het Scheldethea- ter in Terneuzen voor een wonder dienst. Zijlstra (70) is bekend om zijn ge nezingsdiensten, die hij twee keer per maand houdt in zijn kerk in Leiderdorp. Daarnaast toert hij door het land om wonderen te ver richten. De meeste aandacht kreeg zijn werk met Janneke Vlot uit Bleskensgraaf die na een bezoek aan Zijlstra een ernstige ziekte na achttien jaar overwon. Zijlstra is er van overtuigd dat bekering tot het geloof in Jezus Christus de enige mogelijkheid is tot redding van mensen en maatschappij uit het morele en geestelijke slop. De evangelist komt naar Terneu zen op uitnodiging van het Capi tol Family Centre. De wonder dienst begint om 19.30 uur. De toe gang is gratis. hoek - Statenlid Rachel Blok van de Christenunie houdt vanavond in het dorpshuis van Hoek een ver handeling over economie versus ecologie. Rob Remmerts presen teert zichzelf als lijsttrekker voor de Christenunie bij de water schapsverkiezingen. Hij zal het be lang van die verkiezingen, en dat van het waterschap, benadrukken. De aanwezigen in het dorpshuis kunnen na de inleidingen met de twee sprekers in discussie. De eer ste spreker start zijn lezing om 20.00 uur. terneuzen - Middelburger Adrie Koppejan geeft donderdag in pavil joen Westkant in Terneuzen een lezing en presentatie over de laat ste beurtschippers in Zeeland. Kop pejan bracht dit jaar het boek De Blikken Motor uit, waar allerlei oud fotomateriaal en herinnerin gen van beurtschippers zijn opge nomen. Eerder al schreef hij het boek Sturen en Turen. Koppejan houdt zijn uiteenzetting op verzoek van de Heemkundige Vereniging Terneuzen. De lezing begint om 20.00 uur. door Jeanette Vergouwen heikant - Piet de Bot (88) en Flo rentien van den Bosch (85) heb ben gisteren hun 60-jarig huwelijk gevierd. Het diamanten echtpaar woont al 57 jaar in Heikant en vol gens Florentien is het dorp ook ge woon mdoi. Zij hebben elkaar 64 jaar geleden in Hulst ontmoet. Piet stelt dat ze meteen in zijn ge dachte was en zij spreekt van lief de op het eerste gezicht. Muziek loopt als een rode draad door het leven van Piet de Bot. „Ik ben geboren in Terhole in een ar beidersgezin. Ik ben 17 jaar lid ge weest van Excelsior Terhole en 33 jaar heb ik bariton gespeeld bij Mu ziekvereniging Heikant. Ik repe teerde als mijn vrouw weg was, want die houdt er niet van. Zon dags toeterde ik de kinderen wak ker." Hij is 43 jaar wever geweest bij de Clitex, tot het bedrijf stopte. Naast muziek is het handboog- schieten zijn grote hobby. Hij schiet op de staande wip in Sint Jansteen. Florentien de Bot is geboren en ge togen in Heikant en heeft lang voor haar ouders en daarna voor haar gezin gezorgd. Het echtpaar kreeg zes kinderen elf kleinkinde ren en vijf achterkleinkinderen. „Ik had nergens tijd voor. Met het huishouden en het koken had ik mijn handen vol, de groenten kwa men altijd uit onze eigen tuin. Op mijn 57e heb ik mijn rijbewijs ge haald en sindsdien toer ik door de regio en ga ik eens winkelen met mijn zus." Als hobby's noemt zij het lezen van streekromans en het bezoeken van rommelmarkten. De eerste en laatste grote reis maakte het echtpaar twintig jaar geleden. Een reis naar Zwitserland waar een dochter woont. „Ik hou van Heikant en daar wil ik blijven. Vo rige maand ben ik goedgekeurd voor een nieuw rijbewijs, dus ik kan nog jaren door." Het diamanten echtpaar Piet de Bot en Florentien van den Bosch. Handboogschieten is een grote hobby van Piet, Florentien leest graag, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59