meer verrast door kitesurfer Kusttram in plaats van Waterdunen Expositie van cursisten van Toonbeeld Verkoopdag Tesselschade Arbeid Adelt Derde zottenjubileum Nachtuuln Sinterklaas stoomt weer op naar Terneuzen z F iguurcorrectie - en Af slankcenter Studio Sanérie BESTAAT 2 JAAR!!! 25,- KORTING Aanbieding is geldig tm 23-12-08 Actiecomité wil best economische impuls van provincie en Rijk. PZC Dinsdag 4 november 2008 I 23 Het nieuwe informatiebord bij de duinovergang aan Het Zwin. Sluis is de eerste gemeente in Nederland met nieuwe strandborden conform de Europese richtlijnen. foto Peter Nicolai TERNEUZEN - Cursisten van Toon beeld exposeren van maandag 10 november tot vrijdag 19 december hun werken in het gebouw van Toonbeeld in Terneuzen. Het the ma is 'compositie'. De Expogroep van Toonbeeld houdt drie keer per jaar een dergelijke tentoonstel ling. Naast werken in acryl, olie verf pastel en aquarel hangen er ook ruimtelijke werken van de dis ciplines pottendraaien, handvor men en beeldhouwen in hout en steen. Ook grafisch werk is te be wonderen, waaronder zeefdruk, houtsnede en etsen. De Expogroep wil met de tentoon stellingen laten zien wat er bij Toonbeeld allemaal gemaakt wordt en mogelijk is. Zo wordt ge probeerd de kunst toegankelijk te maken voor een breed publiek. De openingstijden zijn van maan dag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur. Gesloten in de schoolvakanties. TERNEUZEN - De Zeeuws-Vlaamse afdeling van de algemene Neder landse vrouwenvereniging Tessel- schade-Arbeid Adelt houdt zater dag 15 november de traditionele najaarsverkoop. In de serre van het Hamp- ton-Churchillhotel aan de Churchilllaan staat de huisvlijt van de leden van Tesselschade-Arbeid Adelt uitgestald tussen half elf 's morgens en half vier 's middags. De collectie bestaat onder meer uit handwerken, zoals geborduur de tafelkleden en theemutsen, kin derkleding, baby- en kleuterca deautjes en geschenken voor Sin terklaas en kerst. Tesselschade-Arbeid Adelt is de eerste vrouwenvereniging van Ne derland, opgericht in 1871 in Delft. Er zijn meer dan dertig afdelingen, verspreid over het hele land. De vereniging telt ruim 10.000 leden. Dankzij onze infrarood technologie kunt u snel afslanken en uw huid verstevigen. U krijgt van ons bij het afsluiten van een advieskuur Openingstijden: ma-wo en do. 9.00-12.00 en 16.00-21.00 uur di. 9.00-15.00uur, vr. 9.00-13.00 uur Fort den Haakweg 15AVrouwenpolder Bel snel: 0118-594098 wwwstudiosaner ienl Sratis én vrijblijvende fiouuranalyse AARDENBURC - De Aardenburgse Carnavalsstichting De Nachtuuln viert zaterdag 8 november haar 33-jarig bestaan met een receptie van 19.00 tot 21.00 uur in café 's Lands Welvaren aan de Kaai. Medeoprichters Erik de Cocq en Rino Pieters leggen, na er vanaf het begin bij te zijn geweest, hun bestuurstaken neer. Germen Mod- de neemt de voorzittershamer van De Cocq over. Voor Pieters wordt een nieuwe creatieveling gezocht. De Cocq blijft adviseur en Pieters blijft lid van de Raad van Elf van de Nachtuuln. door Frank van Cooten BRESKENS - Als de provincie en het Rijk echt iets willen doen aan de teruggang van de economie in West Zeeuws-Vlaanderen, zou bij voorbeeld de de aanleg van een kusttram van Breskens naar Sluis of zelfs naar Knokke een geweldi ge economische impuls zijn. Of de bouw van een 'elkweervoor- ziening' voor jongeren van tien tot twintig jaar. „Hiervoor zal wel een groot maatschappelijk draagvlak zijn", stelt het actiecomité Water dunen Nee in een open brief. Volgens het actiecomité gaat de provincie nog steeds voorbij aan de grote maatschappelijke weer stand tegen dit recreatie- en na tuurproject bij Breskens. „In Middelburg denken de bestuur ders dat wij hier in Zeeuws-Vlaan- deren niet weten wat goed voor ons is en dat zij het veel beter voor ons kunnen regelen. Ook hier hangt een bepaalde spruitjes lucht", stelt het actiecomité in de brief „De provincie meent dat de weerstand slechts bij de grondeige naren plus enkele bewoners be staat. Wij zullen als Waterdunen Nee de komende weken duidelijk moeten maken dat het teruggeven van driehonderd hectare land bouwgrond aan de zee zeker een vorm van ontpolderen is en dat dit door tachtig procent van de Zeeuwse bevolking wordt afgewe zen." De uitgewerkte businesscase, no dig voor de onderbouwing van de bijdrage uit de nota Ruimte bud get, wordt 12 december door de mi nisterraad behandeld. Dat is be langrijk voor de subsidiebepaling. TERNEUZEN - De goedheilig man is weer vertrokken uit het verre Spanje. Zijn nog steeds op kolen gestookte schuit zet koers naar Ne derland. Op zaterdag 15 november maakt Sint Nicolaas weer zijn op wachting in Terneuzen. Om 14.00 uur arriveert de Sint en zijn gevolg volgens traditie weer bij de voormalige veerhaven in Ter- neuzen. Van Rijkswaterstaat mag Sinterklaas op het ponton aanko men, mits alleen hij en zijn gevolg dit ponton betreden. Dit omdat het ponton in niet al te beste staat verkeert. Om 14.30 uur worden Sint en zijn Pieten op de markt verwacht, waar burgemeester Jan Lonink van Terneuzen hen welkom heet. Na een korte rondgang door het centrum vertrekt Sint naar Zieken huis de Honte, waar hij de zieke kinderen met een kleine attentie verblijdt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57