Zeeland Kleine spaarder moet voorgaan Souburger overvallen in woning Pleidooi één toltarief durea College Veere wil negen ton voor de N57 Growshop legt zich niet neer bij sluiting Robbert Lavën Broekhuysen: korting Zeeuws-Vlamingen alleen is kortzichtig. Kraan nodig voor inspectie 's Gravensteen PZC Dinsdag 4 november 2008 25 PODO - POINT Zorg voor Voet Schoen De Zeeuwse gemeenten die hun geld hadden geparkeerd in IJsland past bescheiden heid bij het indienen van schadeclaims. De ruzie die Veere en Goes uitvechten met minister Bos van Financiën is goed verklaarbaar. Zij zijn immers res pectievelijk drie en twaalf miljoen euro kwijtgeraakt door het ineen storten van de IJslandse bank Landsbanki. Die miljoenen zijn van hun inwoners. Het is dus lo gisch dat ze er alles aan doen die miljoenen terug te krijgen. oost-souburc - Een 64-jarige man is zondagavond overvallen in zijn woning aan de Dongestraat in Oost-Souburg. Volgens de politie zat hij om 19.20 uur televisie te kijken toen er werd aangebeld. Bij het openen van de deur werd hij meteen overmees terd door drie personen. Ze be dreigden hem, doorzochten zijn woning en verdwenen vervolgens met geld, sieraden en andere goe deren, aldus de politie. De man raakte zelf licht gewond bij die overval. Na het vertrek van het drietal alarmeerde hij zijn buurman 'waarna de politie werd gebeld. Een woordvoerder van de politie kon gisteren geen nadere details ge ven. Volgens haar zat de politie ook nog met tal van vragen. Deze overval wordt meegenomen door het politieteam dat ook ande re overvallen in Vlissingen en Mid delburg van de afgelopen tijd on derzoekt. Of deze overval iets te maken heeft met de eerdere over vallen op Walcheren wist de zegs vrouwe gisteren nog niet. Wel liet ze weten dat de politie getuigen zoekt die zondag tussen 19.20 en 19.40 uur iets bijzonders hebben gezien in de Dongestraat. ANALYSE door Maurits Sep Toch past de gemeenten beschei denheid en verleent Bos terecht voorrang aan kleine spaarders. Toen aan het licht kwam dat ook Veere en Goes slachtoffer waren geworden van de kredietcrisis, ge bruikten de wethouders van finan ciën overal dezelfde verdediging: Landsbanki was een erkende bank, met een A-rating die aangaf dat het geld in goede handen zou zijn. Bovendien waren exact de re gels gevolgd die gemeenteraden hadden vastgesteld voor het tijde lijk wegzetten van grote sommen geld om in korte tijd meer ren te-opbrengsten binnen te halen. Ofwel: 'We hebben niets fout ge daan.' Met de wijsheid van nu is het inderdaad te gemakkelijk om wethouders achteraf te verwijten dat zij onzorgvuldig met gemeen schapsgeld zijn omgegaan. Maar de wethouders zeiden nóg iets na het bekendworden van de miljoenenverliezen. De burgers zouden er niets van merken, de be lastingen zouden niet omhoog gaan. Goes had al snel een oplossing klaar. Geen belastingverhoging, geen bezuiniging, maar spaarpot jes omkeren. Juist omdat Veere en Goes steeds hebben verklaard dat er geen reden voor bezorgdheid is, zou het deze gemeenten sieren als zij nu ook vrijwillig achter aanslui ten in de rij van schuldeisers. Bovendien kunnen de kleine spaar ders veelal niet zelf een oplossing vinden voor hun geldelijk verlies. Zij zijn afhankelijk van bescherm heer Bos. De gemeenten zijn ro buuster en moeten inzien dat voor kruipen hun imago geen goed zal doen. Of er is werkelijk geen reden voor paniek en dan kunnen ze dit stootje wel hebben; of ze kunnen het geld echt niet missen, maar dan hadden ze dat vanaf het begin eerlijk moeten zeggen. SEGEERSSTRMT 29 MIDDELBURG www.podolaven.nl domburg - Om de aanleg van de rijksweg N57 tussen de Veerse Dam en Gapinge mogelijk te ma ken zijn B en W van Veere bereid 900.000 euro op tafel te leggen. Vorige week werd bekend dat mi nister Camiel Eurlings (CDA, Ver keer en Waterstaat) 15 miljoen eu ro neertelt voor het Veerse gedeel te van de N57. De Tweede Kamer had hem dat per motie gevraagd. Het resterende tekort van 2,3 mil joen gulden wordt betaald door de provincie Zeeland, de gemeente Veere en het waterschap Zeeuwse Eilanden. De nieuwe N57 loopt vanaf de A58 bij Nieuw- en Sint Joosland via een tunnel onder het Kanaal door Walcheren naar de Veerse Dam bij Vrouwenpolder. middelburg - Eigenaar M. Gur van de growshop aan de Varkensmarkt in Middelburg legt zich niet neer bij het bevel van de gemeente om zijn zaak drie maanden te sluiten. Hij liet gisteren weten dat hij via de rechtbank het bevel zal aanvech ten. Naar eigen zeggen heeft hij niets onrechtmatigs gedaan en is het bevel dan ook onterecht. De growshop moet van de ge meente vanaf maandagmiddag 10 november voor drie maanden ge sloten worden. Tijdens een inval begin oktober vond de politie na melijk dertig gram softdrugs in die shop. Gisteren liet de eigenaar des gevraagd weten dat die dertig gram zijn eigen gebruikershoeveel- heid was. „Ik heb altijd wat op voorraad voor eigen gebruik." door Wout Bareman terneuzen - Pleidooien voor een lager tunneltarief voor Zeeuws-Vla mingen lijken op 'het eerste ge zicht sympathiek, maar kunnen voor de streek economisch hele maal verkeerd uitpakken. Daarom breekt het Terneuzense raadslid Pim Broekhuysen (eigen lijst) een lans voor aanpassing van het tolta rief van de Westerscheldetunnel voor alle Zeeuwen. Hij reageert daarmee op het initiatief van de ge meenteraad van Hulst om samen met Terneuzen en Sluis bij de pro vincie aan te kloppen met het drin gende verzoek de Zeeuws-Vlaam- se tunnelgebruikers een reductie op het tarief te bezorgen.Broekhuy- sen spreekt van een ondoordachte actie en hij weet zich gesteund door het bedrijfsleven in de regio. „Voor de overkanters werp je een drempel op om Zeeuws-Vlaande- ren nog te bezoeken. Het kan lei den tot éénrichtingsverkeer van Zeeuws-Vlamingen richting koop centra, theaters en andere voorzie ningen boven de Westerschelde, terwijl de trek van de overige Zeeuwen richting zuiden achter wege blijft." Een algeheel lager tol tarief voor met name het gebruik van de t-tag lijkt het raadslid beter. Volgens Broekhuysen kan de in komstenderving onder meer wor den ondervangen door een iets langere afschrijvingstermijn van de tunnel. zierikzee - Een immense kraan torent uit boven de mo numentale panden in het centrum van Zierikzee. Vanuit een in de takels hangende bak wordt de voorgevel van 's Gravensteen - ooit een gevangenis en nu onderko men van het Maritiem Museum - onderzocht. Sylvia van Rienderhoff van de gemeente Schouwen-Duiveland ver klaart dat het om een reguliere inspectie gaat. „Het Gra vensteen staat op de rol voor renovatie en daarom wil len we precies weten wat de staat van 's Gravensteen is." foto Dirk-jan Gjeltema aapa aapt made "oosterhout schijndel uUto-UUo I Kamperfoeliestraat 85 TEL: 0113 - 220948 Roosendaal goes waalwijk op koopavond tot 20.00 uur geopend

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49