Borsele: Sloeweg is op tijd verdubbeld werving 'Mijn gevoel was in die tijd geblokkeerd' 22 Dinsdag 4 november 2008 PZC Olette Luitwieler schrijft boek over haar leven in een seksclub. Borsele wijst claim voor schadevergoeding aan varkensboer weer af. Borsele komt ook in actie om verkeershinder Sloeweg te beperken. Dierenplaatjes ruilen bij Coese supermarkt Tekort aan collectanten MS-fonds in Kapelle CDA Borsele vraagt aan Postbus 51 om een voorlichtingscampagne. Expositie door groep Leo Burgs in Cederhof Ladies Night in Merral bioscooptheater Goes Nieuwe directeur voor school De Tweemaster Proefles kickboksen en tae bo in Schore Zaak uitbreiding varkensfokkerij AonrvoV a Heinkenszand sleept zich voort /vdllDciiv dgiCoMCVC B Olette Luitwieler: „Sommige situaties waren te hard of te rauw om op te schrijven." foto Ruben Oreel zeker dat er ook meer containerwa gens over de Sloeweg zullen rij den. Die Sloeweg moet in 2013 ver dubbeld zijn, zo is de planning. De dorpsraad Nieuwdorp vreest dat dit wel eens te laat kan zijn en vroeg of er niet even op de rem kan worden getrapt wat betreft de containerterminals. B en W van Borsele voelen er niks voor de ontwikkelingen in Vlissin- gen-Oost te vertragen, laten zij de dorpsraad weten, ook omdat daar geen reden voor is. De container- terminals zijn er immers nog niet. En als ze al voor 2013 gereed zijn, dan nog zullen ze de eerste jaren niet op volle capaciteit draaien. De verdubbelde Sloeweg zal, aldus het Borselse college, dan ook tijdig be schikbaar zijn. „Tenzij lange be- pfj Dorpsraad Nieuwdorp is bang dat containervervoer sterk groeit vóór de Sloeweg is verbreed. B en W van Borsele weten angst enigszins weg te nemen. zwaarprocedures tot erg veel ver traging leiden". De dorpsraad van Nieuwdorp wil dat bij de vestiging van bedrijven ook wordt gekeken naar de ver- keersgevolgen. Borsele laat weten daar nog niet aan te kunnen vol doen, maar dat verandert met het nieuwe bestemmingsplan Sloege- bied. Eén kanttekening wordt daar bij wel geplaatst: „Dit kan nog ja- 'ren duren." Borsele wil in de tus sentijd verzachtende maatregelen, zoals Sealnvest-verkeer dwingen de Bernhardweg langs Nieuwdorp te mijden. Hans van Dam van de dorpsraad Nieuwdorp zegt 'blij verrast' te zijn door de reactie van Borsele. „Ik begrijp'ook wel dat de gemeen te er niet direct iets aan kan doen en lopende ontwikkelingen niet wil stoppen, maar Borsele is in elk geval van goede wil. We hebben ook de provincie en Vlissingen ge schreven. Die schuiven het vraag stuk van zich af." door Miriam van den Broek MIDDELBURG - Nooit zou ze haar le vensverhaal op papier zetten. Daar van was Olette Luitwieler uit Mid delburg overtuigd. Het verhaal was te pijnlijk. Maar twee jaar gele den kon ze er niet langer meer om heen. Het schreeuwde erom ver teld te worden. En nu ligt haar boek in de winkel. Zielewind, heet het. Over haar leven in de tijd dat ze in een seksclub werkte. Olette is geboren in Vlissingen en verhuisde voor haar studie genees kunde naar Amsterdam. De oplei ding was niet wat ze zocht. Schrijf ster wilde ze worden. En om zich volledig op het schrijven te concen treren, kon Olette er geen gewone baan bij hebben. „Dan had ik 's avonds moeten schrijven tussen ze ven en negen of zo. Dat werkt bij mij niet." Ze besloot contact op te nemen met een seksclub. Door twee avon den in de week te werken, hield ze genoeg tijd en geld over om zich te richten op het schrijverschap. Zo rationeel als het besluit klinkt, was het uiteraard niet. Ze was ge kwetst en teleurgesteld in man nen. „Mijn gevoel was in die tijd geblokkeerd. Afgestompt. Dat moet ook wel. Anders kun je dit natuurlijk niet. Ik ben in die perio de heel zelfdestructief bezig ge weest." TNvee jaar heeft ze daar ge HEINKENSZAND - Acht jaar sleept de zaak rond de uitbreiding van een varkenshouderij aan de Oude- landseweg 9 bij Heinkenszand zich al voort. Het einde lijkt nu langzamerhand in zicht. De gemeente Borsele wees in 2000 uitbreiding van de fokkerij af Eige naar M. Courtin eist sindsdien een schadevergoeding. De Borselse ge meenteraad beslist donderdag of dit verzoek (opnieuw) wordt afge wezen. De varkenshouder eist schadever goeding omdat hij door de afwij zing de waarde van zijn bedrijf zag werkt met tussenpozen. Inmiddels is dat al weer tien, twaalf jaar gele den. Het was een zware periode. Zo zwaar, dat het boek niet volle dig autobiografisch is geworden. „Dat kon ik niet. Ik moest een af stand creëren. Daarom heb ik ge bruik gemaakt van een personage, Sofie. En mijn passie voor schrij ven, is in het boek Sofie's passie voor schilderen geworden. Sommi ge dingen die ik tijdens mijn werk daar heb meegemaakt, zijn afge zwakt. Die situaties waren te hard of te rauw om op te schrijven." In het boek worstelt Sofie met wie ze is, wat ze wil, hoe ze zo gewor den is en hoe ze haar leven een an dere wending kan geven. Daarover voert ze gesprekken met Houwe, een vriend die ze tijdens haar stu die heeft leren kennen. Olette stopte met het werk toen ze zwanger raakte. Ze koos voor zich zelf en haar kind. Ze verhuisde naar Middelburg en ging weer stu deren. Twee jaar geleden begon ze aan de uitdaging haar levensver haal op te schrijven en sinds vori ge week ligt Zielewind in de boek handel. „Nu gaat het echt begin nen", zegt ze. „Een paar vriendin nen wisten wel wat ik vroeger ge daan heb. Maar verder was het een groot geheim. Een tijd terug heb ik het manuscript aan mijn vader laten lezen. Die reageerde er goed op. Daarmee viel er voor mij een grote last van mijn schouders. In middels ben ik bezig aan het ver volg op Zielewind." www.oletteluitwieler.nl dalen en ook inkomsten misliep. Volgens de gemeente Borsele is er echter 'behoorlijk' gehandeld. De deur voor nieuwe varkenshou derij en de uitbreiding van bestaan de is in 2000 op slot gegooid in het Borsels bestemmingsplan 'bui tengebied', in navolging van pro- vinciebeleid. Na de claim uit Hein kenszand schakelde Borsele des kundigen in om de schade te bepa len. Ook de bezwarencommissie keek daar nog naar, maar de eige naar zou geen recht hebben op ver goeding. De rechtbank oordeelde maart 2007 dat de schadebepaling niet goed is gebeurd. Dit is overge daan. Er is nog altijd geen recht op vergoeding, aldus Borsele. De ge meenteraad mag er donderdag de finitief over beslissen. door Harmen van der Werf NIEUWDORP - De Sloeweg tussen industrie- en havengebied Vlissin- gen-Oost en de A58 bij Heinkens zand is op tijd klaar om de ver wachte groeispurt in het container vervoer op te vangen. Het Borsels college van B en W doet deze voor spelling als reactie op vragen van de dorpsraad van Nieuwdorp. In Vlissingen-Oost bestaan groot se plannen voor containeroverslag. In de Scaldiahaven is al begonnen met de aanleg van de containerter- minal voor Sealnvest. Verbrugge is bezig met de ontwikkeling van de Verbrugge Container Terminal en de provincie werkt nog altijd aan de Westerschelde Container Ter minal. Alles is erop gericht zoveel mogelijk containers over water en per spoor te vervoeren, maar het is GOES - Het team Zeeland van het Wereld Natuur Fonds en de Agri- markt in Goes houden morgen een ruilbeurs in de winkel van de Agrimarkt in Goes. De afgelopen weken konden kinderen bij de Agrimarkt dierenplaatjes sparen, die geplakt in een album een na slagwerk vormen. Om het album compleet te maken en plaatjes te ruilen, kunnen kinderen van 14.00 tot 17.00 uur op de beurs terecht. KAPELLE - Het MS-fonds zit om hoog in Kapelle en Biezelinge. Voor de collecte die op 17 novem ber begint, zijn tot nu toe te wei nig vrijwilligers gevonden voor de twee dorpen. „Iedere collectant is welkom", aldus Nancy Smits, „want iedere collectant is een aan winst en meer opbrengst voor het MS-fonds." Aanmelden kan bij Nancy Smits, 06-40990777. door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Tegen agressieve telefonische werving van klanten valt best veel te doen, maar men sen moeten dan wgl weten wat. CDA Borsele heeft daarom de voorlichtingsrubriek Postbus 51 ge vraagd een actie te beginnen tegen wat ondertussen 'ergernis num mer één' is. Vooral telefoon- en energiebedrij ven hebben er een handje van om Jan en alleman via de telefoon pro ducten te verkopen. Je hoeft vaak alleen maar 'ja' te zeggen en je zit aan een contract vast, zo is de heer KAPELLE - Achttien leerlingen van de groep Leo Burgs uit Goes expo seren tot 15 december in zorgcen trum Cederhof in Kapelle. Burgs, een kunstenaar die actiefis in bin nen- en buitenland, werkt met al lerlei technieken. De expositie in Cederhof is daarvan een toon beeld. In het zorgcentrum is ook een grote verzameling 'uilen' van Wil Blankenburgh te zien. Alle da gen open van 8.00 tot 21.00 uur. GOES - Het is vanavond Ladies Night in de Merral-bioscoop Goes. Bezoeksters worden tussen 18.30 en 19.30 uur ontvangen met een prosecco en amuse. De film Nights in Rodanthe met Richard Gere en Diane Lane draait om 20.00 uur. Dansschool Janvier geeft in de pau ze een demonstratie. Er zijn aller lei stands en na de film wordt een overnachting in Renesse verloot. sende opvatting. CDA Borsele vroeg begin september aandacht voor 'agressieve telefonische acqui sitie' bij staatssecretaris Frank Heemskerk (PvdA, economische zaken). „Omdat veel mensen er last van hebben", zegt CDA-raads- lid Ad Schenk. Heemskerk reageerde onlangs uit voerig. Uit zijn reactie blijkt dat consumenten zeker niet rechteloos zijn. CDA Borsele vroeg bijvoor beeld om een verplichte bedenk tijd bij telefonische verkopen. „Die bestaat al", meldt de staatssecreta ris. „Men kan binnen zeven werk dagen kosteloos en zonder opgave van redenen een op afstand (telefo nisch) overeengekomen contract ontbinden". Minstens zo belangrijk is dat voor GOES - Paul van den Berg uit Roosendaal is per 1 november be noemd tot nieuwe directeur van openbare basisschool De TXveemas- ter in Goes. Van den Berg was tot nu toe ook werkzaam als basis schooldirecteur. Hij zal zich onder meer richten op de profilering van de school. Van den Berg volgt Mar cel Koevoets op, die tot het einde van het jaar aan de school verbon den blijft. SCHORE - Voor jongens en meiden in alle leeftijden beginnen van avond in het dorpshuis van Schore lessen kickboksen en tae bo (rit misch bewegen op muziek). Een vakleraar geeft de lessen. De tae boles begint om 19.15 uur, het kick boksen is van 20.15 tot 21.45 uur. Sportieve kleding, schoenen (geen zwarte zolen) en handdoek graag meenemen. Info: 0113-341954. een rechtsgeldig contract de verko per schriftelijk 'een aantal belang rijke gegevens' moet melden, zoals looptijd, prijs en bedenktermijn. Doet hij dat niet, dan wordt de op zegtermijn 'opgerekt van zeven da gen naar drie maanden'. 'Telefonisch afgesloten contract nog op te zeggen binnen zeven werkdagen' Den Haag wil voorts het gebruik van een infofilter verplicht stellen, waar mensen kunnen laten weten dat ze niet van telefonische wer ving zijn gediend. CDA'er Schenk: „Postbus 51 kan dit allemaal mooi duidelijk maken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 46