Het wapen van Clock gaf Hamilton in Sao Paulo geen cadeau Willem van Hanegem Ifri Fan van wereldkampioen casht 158.000 euro McLaren-teamchef Ron Dennis is in zijn nopjes met de wereldtitel. Anonieme gokker zette tien jaar geleden al geld op Hamilton. De Nooijer stijgt op de ranglijst De doelpunten vallen vooral uit inworpen van cultheld Rory Delap. Trainer FC Utrecht staat verzamelde media niet te woord. 34 Dinsdag 4 november 2008 PZC door Paul Zweverink DEN HAAG - De bizarre ontknoping van het Formule t-seizoen op het circuit van Interlagos in Brazilië dreunt nog na. Lewis Hamilton werd wereldkampioen, maar had daar de 'hulp' van Timo Glock voor nodig. De Duitse Toyota-rijder is zich van geen kwaad bewust en ver wijst verhalen als zou hij de Brit met opzet voorbij hebben gelaten naar het rijk der fabelen. „Ik concentreerde me gewoon op mijn race en ik wist helemaal niet dat ik een sleutelrol in het kam- pióenschap zou spelen. Ik weet niet eens wanneer Lewis me heeft ingehaald. In de laatste ronden re den links en rechts auto's langs me. Het enige wat ik deed was me concentreren op het besturen van mijn eigen auto. Ik heb Lewis ze ker geen cadeau gegeven." De wereldtitel voor Hamilton bete kende het verlies van Felipe Mas sa, die de race wel had gewonnen. Glock: „Het is natuurlijk erg jam mer voor Massa, maar hij is ie mand die wel snapt dat ik in de laatste ronde niets anders kon doen dan wat ik gedaan heb. De laatste race zorgt natuurlijk voor een beslissing, maar hiervoor wa ren er nog zeventien races. In som mige scoorde Massa geen punten. Uiteindelijk blijft het natuurlijk zuur om de titel in de laatste ron de te verliezen, maar ik heb mijn best gedaan en kan er verder niets aan doen." Teamchef Ron Dennis van McLa ren was in zijn nopjes met de titel voor zijn vertrouweling. „Het was een behoorlijk zware race. We heb ben geen domme dingen gedaan, maar de regen aan het einde van de race maakte het nog buitenge woon intens. Nadat Sebastian Vet- tel Lewis had ingehaald, gaven we niet op. We wisten dat Timo niet van banden was veranderd en Le wis pakte die kans op briljante wij ze. Dit was een van de meest fan tastische finishes in de geschiede nis van de autosport. Ik ben erg LONDEN - Een fan heeft zijn ja renlange vertrouwen in Formule ï- coureur Lewis Hamilton einde lijk uitbetaald gekregen. De man uit het Britse Peterborough heeft in totaal 125.000 pond (158.000 eu ro) gewonnen op drie wedden schappen die hij tien jaar geleden inzette op de Britse wereldkampi oen. De fan, die anoniem wil blijven, herkende al vroeg een talent in de nu 23-jarige Hamilton. Zijn zoon racete vroeger samen met Ha- trots op Lewis en het team. Ieder een heeft het fantastisch gedaan." Bij Ferrari probeerde teamchef Ste- fano Domenicali het positieve te benadrukken. „Het was een onge looflijk einde van het seizoen en ik denk dat we trots mogen zijn op wat we gepresteerd hebben. Het heeft geen zin ons af te vragen wat er gebeurd zou zijn als bepaal de zaken anders waren gelopen. Het enige wat ik kan zeggen, is dat we bijzonder blij zijn met het con structeurskampioenschap. In acht van de laatste tien jaar zijn we kampioen geworden en ik ben dan ook bijzonder trots op het he le team, zowel hier als in Italië. Ik Wij Timo Glock benadrukt dat hij Le- wis Hamilton niet heeft gehol pen wereldkampioen Formule 1 te worden. De Duitser is zich van geen kwaad bewust. milton in go-karts. „Ik ken Lewis al van jongs af aan en je zag met een al dat hij een goed coureur was met een fantastische racemen taliteit", aldus de anonieme be wonderaar. De man zette in mei 1998 in totaal 350 pond (441 euro) in bij wedkan toor Ladbrokes. Hij voorspelde ten eerste dat Hamilton voor zijn 23e een Formule t-race zou winnen. Dat gebeurde vorig jaar. Daarnaast gokte hij dat Hamilton voor diens 25e verjaardag wereldkampioen zou zijn, wat zondag dus gebeur de. Ook zette de Engelsman nog een klein bedrag in op het feit dat de coureur van McLaren beide doe len zou halen. ben ook erg blij voor Felipe. Hij heeft een fantastisch seizoen ge had en niemand kon vooraf voor spellen dat het zo zou gaan." Voormalig topcoureur Damon Hill, tegenwoordig voorzitter van de British Racing Drivers' Club (BRDC), was lyrisch. „Lewis Ha milton is een geweldige ambassa deur voor de Britse motorsport en misschien een van de beste cou reurs die dit land ooit heeft ge kend. Nu hij een titel heeft, zal het erg moeilijk worden hem nog te stoppen. Met nog twee ronden te gaan, voelde ik wel wat wanhoop. Ik kon niet geloven dat het zo laat in de race nog misging, maar in de laatste bocht kwam alles toch nog goed. De stemming ging op en neer. Ik wil Lewis, zijn familie en McLaren dan ook feliciteren. Het is goed om weer een Britse kam pioen te hebben." OOST-SOUBURG - Er was zondag na afloop van het duel RCS-Nuenen (2-3) verwarring over de doelpun tenmakers van de thuisclub. De si tuaties waaruit werd gescoord wa ren onoverzichtelijk. De beelden van Omroep Zeeland gisteren verschaften echter duide lijkheid. Beide doelpunten mogen worden toebedeeld aan Dennis de Nooijer. Bij de eerste goal veran derde de spits van RCS de bal uit een schot van Menno de Nooijer dusdanig van richting dat het le der in het doel belandde. Bij de ge lijkmaker (2-2) van RCS kwam Dennis de Nooijer voor zijn man en schoot hij raak. Door zijn twee goals steeg hij op de PZC-topsco- rerslijst. Hij staat nu derde met zes tien punten. door Barry van der Hooft DEN HAAG - Dankzij een 2-1-over- winning op Arsenal klom Stoke City dit weekeinde in de Premier League op naar een plek in de mid denmoot. Niet voor de eerste keer dit seizoen stond Rory Delap aan de basis van de zege. De midden velder is vanwege zijn bijzondere specialisme, de inworp, uitge groeid tot een ware cultheld. Nu de velden wat vochtiger zijn, heeft hij een nieuw aspect aan zijn ritueel toegevoegd. Delap wrijft de bal even droog onder het rood-wit gestreepte shirt en met een han delsmerk zoals dat van hem is dat geen overbodige luxe. In de paar seconden van concentratie die vol gen, veert het publiek op en hoor je de opwinding toenemen. Het wapen van Stoke City is al lang geen geheim meer. Dat Delap een fenomenale inworp in de vingers had, was in Groot- Brittannië al bekend. Maar dat het gepromoveerde Stoke City zó vaak zou scoren via de spelhervatting (zes keer op dertien doelpunten), had niemand kunnen vermoeden. Duidelijk is wel dat trainer Tony Pulis bij het maken van zijn op stelling rekening houdt met de kwaliteiten van Delap. De Ier wordt omringd door grote, sterke kerels, die voor power in het straf schopgebied zorgen. De Jamaicaan- se spits Ricardo Fuller en de Afri kanen Abdoulaye Faye, Amdy Faye, Seyi Olofmjana, Salif Diao en Mamady Sidibe anticiperen door Robert Jan van der Horst UTRECHT - Of het sinds gisteren an ders is bij FC Utrecht? „Als ze het trainingsveld helemaal onder wa ter zetten en ze gaan voortaan wa terpoloën, dan wel." Trainer Wil lem van Hanegem doodde de laat ste seconden van zijn onrustige keer op keer op de 'voorzetten' van Delap. De middenvelder van Stoke City zorgt ervoor dat iedere inworp op de helft van de tegenstander ge vaarlijker is dan een corner. Het is fascinerend om te zien hoe Delap de ballen over ruim 35 meter voor het doel slingert. Hij gooit ze stuk voor stuk strak. Met een ongekende snelheid vlie gen ze laag het strafschopgebied in. De verdedigers in de Premier Rory Delap: 'Het gaat er alleen om of ik de bal op de goede plek krijg' League hebben moeite er een ant woord op te vinden; bij de keepers zie je de twijfel in hun ogen. Moe ten ze uitkomen om de bal te on derscheppen of wachten op wat komen gaat? De specialiteit van Delap heeft Stoke City al behoor lijk wat punten opgeleverd. Het team van Pulis werd als een zekere degradant aangemerkt, maar sprok kelt al weken punten. Tegen Ar senal scoorde Stoke zaterdag twee keer uit een inworp van Delap. Het bracht zijn aantal assists uit een inworp op zes. Met de midweekse zege op Sunder land (1-0, doelpunt Fuller uit een inworp van Delap) pakte Stoke in vier dagen tijd zes punten, „Toch hebben we meer in huis dan mijn inworpen", zegt Delap. „Al zullen veel mensen blijven benadrukken dat het niet zo is. Dat we tegen Ar senal weer twee keer op die ma nier scoren helpt er dan ook niet aan mee." tocht naar de kleedkamers van trai ningscomplex Zoudenbalch met een geintje, voordat hij in de cata comben verdween. Maar zou hij voortaan de pers voortaan niet gewoon te woord staan? Dat hoopten heel wat jour nalisten. Tientallen media waag den het erop een afvaardiging naar de rentree van De Kromme op het trainingsveld te sturen. Na de veel besproken ontslagen van zijn vier assistenten, zo'n tien dagen gele- klasse totaal 1. - Hoessein Bouzambou (RCS) 2. - Dennie Ie Comte (Duiveland) 3.^ Dennis de Nooijer (RCS) 4. Arjen Pattenier(Oostkapelle) 5. f Marinus Baas (Kloetinge) Adri van Hanegem (IJzendijke) 7. René Michel Gerritsen (Veere) 8. it Sebastian la Grand (Hoedekenskerke) Thomas Vos (Mevo) Mark Minderhoud (Noormannen) 11. Wesley Goud (SKNWK) PetervanGorsel(Dauwendaele) Tom van Elsakker (Rillandia) Ahmed Demir (Rillandia) f Niek van Sprundel (Aardenburg) 16. Johnny Lensen (Koewacht) John Sommeijer (Volharding) 18. f Jasper Leuvelink (Dauwendaele) f Wilfred van den Dries (Wolfaartsdijk) ■Mi WÊmsËm Lewis Hamilton voor Timo Glock tijdens de laatste GP.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 36