Sport Incident heeft positief effect' Geen beleid op Zuid-Amerikanen 33 34 36 en 37 PSV-trainer Stevens is hoopvol gestemd na ruzie met Méndez. PSV betaalt kaartjes Atletico terug aan fans Vink leidt topper Real Madrid-Juventus 'Seedorf wilde functie bij Surinaamse bond' 1 Krajicek stijgt honderd plaatsen NBA-ster Iverson naar Detroit Pistons Glock gaf Hamilton geen presentje in laatste bocht Brazilië Dinsdag 4 november 2008 Karin Krappen maakt zich op voor Winmau World Masters Tip? sport@pzc.nl door Frank van den Heuvel marseille - Omdat hij wist dat de meeste vragen toch over 'het inci dent' zouden gaan, begon PSV-trai ner Huub Stevens zijn persconfe rentie in Stade Vélodrome in Mar seille gisteravond met een verkla ring. Hij wilde even terugkomen op de felle woordenwisseling met Edison Méndez op de training van zondag. De PSV-trainer vindt dat de zaak enorm wordt opgeblazen. „We hebben het allemaal terug mogen zien op tv. Een paar weken gele den had ik eenzelfde situatie met Danko Lazovic, maar dat was niet opgenomen. Iemand die zelf ge voetbald heeft, weet dat zoiets kan gebeuren tussen mensen die dage lijks met elkaar te maken hebben. Als ik in mijn memoires alles moet oplepelen wat vroeger op trainingen is gebeurd, dan kun je lachen. Na de training hebben Edison en ik het uitgesproken en daarmee is de kous af" De trainer wilde er verder niet op ingaan. Hij verwacht niet dat de verbale botsing een negatief effect heeft op de Champions Lea gue-wedstrijd van vanavond tegen Olympique Marseille. „Integen deel", klonk het ferm. Eerder op de dag was PSV met ne gentien spelers op het vliegveld van de Zuid-Franse stad geland. Eén speler moet vanavond op de 1*^ Huub Stevens had een woorden- wisseling met Edison Méndez. De trainer verwacht niet dat dat een negatief effect heeft op het Champions Leagueduel. tribune plaatsnemen. De uitgangs posities voor de vierde speelronde zijn helder: na de 2-0-zege van PSV in het Philips Stadion moet Olympique winnen om nog in beeld te blijven voor Europese overwintering. Bij PSV is - met uitzondering van de niet meegereisde Jérémie Bréchet, Nordin Amrabat en Bas Roorda - iedereen beschikbaar. Ste vens wilde niet zeggen of hij ook in de Champions League vast houdt aan het 'nieuwe' verdedi gingscentrum Timmy Simons-Eric Addo. Die keuze maakt volgens Stevens dat de linies korter op el kaar spelen. Communicatie is dan essentieel en Simons en Addo spre ken Nederlands. Met Salcido had Stevens zondag een gesprek. De Mexicaan viel in de voorbije week buiten de basis elf, voor het eerst in zijn carrière bij PSV. „Wat we besproken heb ben, houden we intern. Carlos gaat er erg professioneel mee om." Bij PSV spreekt niemand meer Spaans of Portugees. De club loopt het risico dat het zich vervreemdt van Zuid-Amerika. De vraag of Edison Méndez en Carlos Salcido van avond in de Champions League voor PSV zullen aantreden tijdens de belangrijke wedstrijd te gen Olympique heeft afgelopen weekeinde ineens een andere la ding gekregen. De teleurstelling van Salcido, over zijn reservebeur ten, kan haast niet los worden ge zien van de boosheid bij Edison Méndez tijdens de training van zondagochtend. Wanneer ego's met elkaar botsen, valt al snel het woord 'respect'. Zo ook tussen Méndez en Stevens, die ineens als blazende stieren tegen over elkaar stonden. Het zijn inci dentjes die altijd en overal voorko men, maar daarom evengoed veel ANALYSE door Frans van den Nieuwenhof zeggen over de onderlinge verhou dingen. Niet alle spelers zijn even enthousiast over de aanpak van hun coach. Het is Stevens' stijl niet om voetbal lers publiekelijk aan te pakken. Hij wil ze beschermen en dat valt te waarderen. Maar zijn non-verbale communicatie werkt in dat op zicht tegen hem. Aan zijn houding en zijn gezicht valt nou eenmaal al les af te lezen, hoe goed hij ook zijn best doet om te zwijgen. Spaanstaligen zijn vaak gemakke lijk te raken in hun trots. Dat vergt van de club en de coach een aan pak die daarop aansluit. PSV is de laatste twintig jaar gewend ge weest om een klimaat te bewerk stelligen dat in Zuid-Amerika als prettig werd ervaren. Romario was eind jaren tachtig natuurlijk hét boegbeeld en na de komst van Ro- naldo besloot PSV ook beleidsma tig te anticiperen op de aanwezig heid van grillige, gevoelige, trotse, gepassioneerde vreemdelingen. Sinds PSV een directie heeft, was er in de technische leiding van de club altijd plaats voor een voetbal man die de Spaanse of Portugese taal machtig was. Frank Arnesen was in 1997 de eerste, later kwa men Guus Hiddink, Stan Valckx, Ronald Koeman en Tonny Bruins Slot. De club haalde zelfs Phillip Cocu terug uit Spanje om jonge buitenlanders bij te staan. En vorig seizoen was de Chileense perschef Pedro Salazar altijd in de buurt. In het huidige PSV spreekt nie mand Spaans. Stevens eist dat er Nederlands gesproken wordt en heeft er nooit op aangedrongen dat hij in zijn staf zou worden bij gestaan door een coach die zijn ta len spreekt. Het is niet meer dan lo gisch dat deze keuzes hun weerslag hebben op de Zuid-Amerikanen. Zij ervaren dat de afstand groter wordt en dat gevoel kan snel met ze aan de haal gaan. Niemand moet hun onderlinge saamhorig heid onderschatten. Na het vertrek van Gomes vertrokken afgelopen zomer ook Farfan, Alcides en Fag- ner. Dat heeft impact. PSV heeft daarop bewust aange stuurd. Met zijn beleid neemt de club het risico dat het zich ver vreemdt van een enorm rijke kweekvijver aan talenten. In Zuid-Amerika heeft PSV nog altijd een enorm goede naam. Om die re den begon de club onlangs met een Spaanstalige internetsite. Na het vertrek van Piet de Visser moet de scouting in Zuid-Amerika ech ter helemaal opnieuw worden op gezet. Nieuweling Denny Spronck gaat daarmee aan de slag. Uiteraard is het Stevens' goed recht om slecht presterende spelers aan te pakken. In de huidige speci fieke gevallen ligt er echter een ge vaar op de loer waarmee hij ook re kening dient te houden: dat van een breuk. eindhoven - PSV-fans die in de voorverkoop al een kaartje voor de Champions Leaguewedstrijd At letico Madrid-PSV hadden aange schaft, krijgen hun geld terug. Dat heeft de club besloten. De Uefa legde Atletico een straf op van twee thuisduels zonder pu bliek; waarvan één voorwaardelijk, vanwege ongeregeldheden tijdens het duel met Olympique Marseille. Dit betekent dat de wedstrijd te gen PSV op 26 november achter ge sloten deuren is. zeist - Pieter Vink is door de Euro- - pese voetbalunie Uefa aangewezen als scheidsrechter bij de Cham pions Leaguewedstrijd tussen Real Madrid en Juventus. Dat duel wordt morgenavond gespeeld in stadion Bernabeu. Pieter Vink, die afgelopen zomer ook op het Europees kampioen schap floot, wordt in de Spaanse hoofdstad geassisteerd door Adriaan Inia en Arie Brink. De vierde official is Reinold Wiedeme- ijer. j amsterdam - Clarence Seedorf heeft de Surinaamse voetbalbond (SVB) begin van dit jaar 3 miljoen euro geboden in ruil voor zeggen schap binnen de bond. Dat zegt vi- ce-voorzitter Ronald Koorndijk in de nieuwste editie van Hard Gras, die donderdag verschijnt. Seedorf wilde voorzitter worden van een nieuw te installeren Raad van Commissarissen binnen de SVB. Ook wilde de oud-internatio nal het Essedstadion overnemen. De bond sloeg het aanbod af. rijswijk - Tennisster Michaëlla Krajicek heeft dankzij haar finale plaats in Bratislava een flinke sprong gemaakt op de wereldrang lijst. De 55 verdiende punten in Slowakije, waar ze verloor van de Russische Anastasia Pavloetsjenko- va, brachten haar op plaats 215. Vo rige week stond ze nog 316e. Arantxa Rus bleef de hoogst geno teerde Nederlandse. De tennisster uit Monster staat 188e, twee plaat sen lager dan vorige week. detroit - Detroit Pistons is vrij on verwachts een illustere basketbal ler rijker geworden. Het team uit de Amerikaanse NBA neemt guard Allen Iverson over van Den ver Nuggets. Iverson (33) is een van de vedettes in de NBA, die vorige week aan het nieuwe seizoen is begonnen. Hij speelt al twaalf seizoenen in de Amerikaanse profcompetitie; zeven keer werd hij uit uitverko- ren voor het All Star Team. V -4-r De ruzie tussen Edison Méndez (links) en PSV-trainer Huub Stevens was gisteren, aan de vooravond van het duel met Olympique Marseille, het gesprek van de dag. foto Claude Paris/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35