Tolkorting voor alle Zeeuwen' Rijk betaalt mee aan Schorebrug Eerst plan, dan geld voor museum Politie houdt Souburger aan na aanrijding Politie zoekt Engelstalige insluiper Robbert Lavën Broekhuysen: alleen korting Z-Vlamingen is kortzichtig plan. Kraan nodig voor inspectie 's Gravensteen in Zierikzee Goese fracties stellen voorwaarden aan kapitaalinjectie. W PZC Dinsdag 4 november 2008 [25 SEGEERSSTRAAT 29 MIDDELBURG www.podolaven.nl door Wout Bareman TERNEUZEN - Pleidooien voor een lager tunneltarief voor Zeeuws-Vla mingen lijken op het eerste ge zicht sympathiek, maar kunnen voor de streek economisch hele maal verkeerd uitpakken. Daarom breekt het Terneuzense raadslid Pim Broekhuysen (eigen lijst) een lans voor aanpassing van het tolta rief voor de Westerscheldetunnel voor alle Zeeuwen. Hij reageert daarmee op het initia tief van de gemeenteraad van Hulst om samen met Terneuzen MIDDELBURG - Het Rijk legt maxi maal zes miljoen euro bij om het tekort op een havengebonden be drijventerrein in Midden-Zeeland te dekken. Dat zijn gedeputeerde Harry van Waveren en staatssecre taris Tineke Huizinga (verkeer en waterstaat) overeengekomen. De provincie zoekt al langere tijd naar een locatie voor een dergelijk terrein, onder meer om twee be tonbedrijven uit Goes die moeten wijken voor woningbouw naar te verplaatsen. Momenteel wordt de laatste hand gelegd aan een mi- lieu-effect-rapportage. Met een aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid rolt Schore brug, een polder aan de oostkant van het Kanaal door Zuid-Beve land, als geschiktste plek uit de bus. Uit een haalbaarheidsonderzoek van ingenieursbureau Arcadis bleek begin dit jaar dat de exploita tie van een bedrijventerrein met insteekhaven echter een enorm te kort vertoont. Het verschil tussen de uitgaven en de opbrengsten loopt uiteen van 16,9 tot 2i miljoen euro. Nu er steun uit Den Haag komt, moet de provincie eenzelfde bedrag op ta fel leggen. en Sluis bij de provincie aan te kloppen met het dringende ver zoek de Zeeuws-Vlaamse tunnelge bruikers een reductie op het tarief te bezorgen. Die roep klinkt overigens al langer, onder andere uit de keel van de verkeerswethouders van de drie ge meenten. Nu de Westerscheldetun nel per 1 januari door het Rijk wordt overgedragen aan de provin cie, pakt politiek Zeeuws-Vlaande- ren de draad weer op. Broekhuysen spreekt van een on doordachte actie en hij weet zich gesteund door het bedrijfsleven in de regio. „Een pleidooi voor een la ger tunneltarief voor Zeeuws-Vla mingen lijkt sympathiek. Maar als je even doordenkt, heeft het voor stel uiterst nadelige consequenties. Voor mensen van boven de Wes- terschelde werp je een drempel op om Zeeuws-Vlaanderen nog te be zoeken. Het kan leiden tot eenrich tingsverkeer van Zeeuws-Vlamin gen richting koopcentra, theaters en andere voorzieningen boven de Westerschelde, terwijl de trek van de overige Zeeuwen richting zui den achterwege blijft." Het raadslid vindt een eenzijdige tolverlaging te kort door de bocht. „Het mes moet aan twee kanten Terneuzens raadslid Pim Broekhuysen vreest voor aantasting economie in regio als tunneltol wordt verlaagd voor alleen Zeeuws-Vlamingen. snijden. Daarom lijkt het me beter een algeheel lager toltarief voor met name het gebruik van de t-tag in te voeren. Het stimuleert de aan schaf en levert ook een flinke ren tewinst op." Volgens Broekhuysen kan de inkomstenderving, die ver volgens toch nog ontstaat, onder meer worden ondervangen door een iets langere afschrijvingster mijn van de tunnel. En verder moet er volgens hem een onderzoek komen naar in hoe verre de mogelijkheid bestaat het btw-tarief terug te brengen van 19 naar 6 procent. Dat scheelt de ge bruiker veertig cent per keer. Broekhuysen vraagt burgemeester en wethouders de mogelijkheden aan te kaarten bij de provincie. OOST-SOUBURG - Een 66-jarige man uit Oost-Souburg is zondag avond rond zeven uur voor zijn woning aangehouden nadat hij eer der betrokken was bij een aanrij ding op de Rouaansekaai in Mid delburg. De Souburger botste met zijn auto achterop die van een 61-jarige man. Beide bestuurders stapten daarna uit, maar toen de politie werd gebeld vertrok de Souburger weer. Een omstander noteerde ech ter zijn kenteken. De man had alco hol gedronken, maar de uitslag van een bloedproef moet later nog uitwijzen of dat te veel was om au to te mogen rijden. In afwachting daarop is zijn rijbewijs ingeno men. KAPELLE - De politie zoekt naar een man die donderdag tot twee keer toe binnendrong in een wo ning aan de Oude Veiling in Kapel- Ie. Eerst trof de bewoonster de man aan in haar garage. Hij ging er toen vandoor. Even later, rond 12.15 uur, had de vrouw opnieuw een onge wenste ontmoeting met de man. Hij zei op zoek te zijn naar een tankstation en vertrok opnieuw. De man is tussen de 18 en 20 jaar, heeft een getint uiterlijk en zwart, golvend/krullend haar. Hij droeg een zwarte leren jas tot op de heu pen en een spijkerbroek. Hij sprak Engels en had een kaartmap bij zich met plattegronden. De politie verzoekt getuigen zich te melden via 0900-8844. ZIERIKZEE - Een immense kraan torent uit boven de mo- Rienderhoff van de gemeente Schouwen-Duiveland legt numentale panden in het centrum van Zierikzee. Vanuit uit dat het om een reguliere inspectie gaat. „Het Gra- een in de takels hangende bak wordt de voorgevel van vensteen staat op de rol voor renovatie en daarom wil- 's Gravensteen - ooit een gevangenis en nu onderko- len we precies weten wat de staat van 's Gravensteen men van het Maritiem Museum - onderzocht. Sylvia van is." foto Dirk-Jan Gjeltema door Frank Balkenende GOES - Extra geld naar het 'noodlij dende' Historisch Museum De Be- velanden is oké, maar dan moet er wel een gedegen ondernemings plan op tafel komen. Dat vinden de meeste fracties in de Goese ge meenteraad. Het gaat hen te ver nu extra geld voor het museum uit te trekken, zonder dat er in het be leid iets verandert. Het museumbestuur - vertegen woordigers van de aangesloten ge meenten Goes, Kapelle, Borsele en Noord-Beveland - heeft opdracht gegeven voor een ondernemings plan. Een medewerker van de Stichting Cultureel Erfgoed Zee land (SCEZ) zal dat maken. Het museum komt de laatste jaren doorlopend geld te kort. Over de afgelopen twee jaar dik 40.000 eu ro. Accountantsbureau Deloitte heeft uitgezocht waarom het mu seum steeds in de rode cijfers duikt. Nu blijkt dat entreegelden en sponsorinkomsten te rooskleu rig zijn ingeschat. Verder is er meer geld gespendeerd aan ver- blijfs- en representatiekosten van vrijwilligers en zijn cao-verplich tingen onvoldoende meebegroot. Het museumbestuur vraagt de vier gemeenten die het museum fi nancieren op voorhand al jaarlijks 75.000 euro extra bij te dragen. De meerderheid in de Goese raad gaat dat even te snel. De gaten van de afgelopen jaren dichten willen de fracties wel, echter niet zonder meer structureel extra geld naar het museum schuiven. „Voorwaar de is dat op alle fronten een kwali teitsslag plaatsvindt en reëel wordt begroot", zegt CDA-fractievoorzit- ter Ellemijn van Waveren. VVD-raadslid Dick van de Velde, die net als de PvdA op de lijn van Van Waveren zit, zegt dat moet worden nagedacht over een ande re bestuursvorm. Volgens beide fractiewoordvoerders kan een stichting veel beter fondsen wer ven en dus extra geld binnenha len. Het museum is nu een ge meenschappelijke regeling. Het Bevelandse museum, dat in geldnood zit, moet pas structureel rrieer geld krijgen als er een gede gen herstelplan ligt, zeggen de meeste Goese raadsfracties. Tommy Hilfiger Scapa Sports Gaastra McGregor Part Two River Woods LArgentina MAC/ GANT van Santen van Santen BRAEZ Napapijri New Zealand Auckland UGG Vanguard

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27