m Jongeren filmen jongeren in Dauwendaele Veere en Goes moeten kleine spaarder laten voorgaan Weinig lef in visies park A Staatsbosbeheer vernieuwt lanen naar Kasteel Westhove 22 Dinsdag 4 november 2008 PZC Figuurcorrectie-en Af slankcenter Studio Sanérie BESTAAT 2 JAAR!!! 25,- KORTING Aanbieding is geldig tm 23-12-08 Project in Middelburgse wijk mogelijk dankzij subsidies fondsen. Kleindierenshow in manege Scheldestad Uitvaartonderneming in Oost-Souburg Toneelstuk voor jong en oud in Casthuis Palladium geeft computerles ouderen Jubiieumfeestavond Groei en Bloei Crescendo zingt voor Terre des Hommes Schetsen Bellamypark laten erg veel mogelijkheden open. W Dankzij onze infrarood technologie kunt u snel afslanken en uw huid verstevigen. U krijgt van ons bij het afsluiten van een advieskuur Openingstijden: ma-wo en do. 9.00-12.00 en 16.00-21.00 uur di. 9.00-15.00uur, vr. 9.00-13.00 uur Fort den Haakweg 15A, Vrouwenpolder Bel snel: 0118-594098 wwwsttidioscroerienl Gratis én vrijblijvende figuuranalyse door Theo Ciele MIDDELBURC - Een jaar of vijftien geleden maakte hij zelf met een aantal jongeren een film over Mid delburg-Zuid. „We hebben het er nog steeds over." Dat kunstje wil Adil Nabil, nu zelf jongerenwerker, herhalen in Dau wendaele. Het moet een film door, voor en over jongeren in de wijk worden. Het Oranjefonds heeft geld gege ven voor de aanschaf van appara tuur om de film te maken. Hij hoopt ook nog wat geld van het VSB-fonds binnen te halen. Hoe de film eruit gaat zien mogen de jonge Dauwendaelers zelf bepa len. Iedereen mag er aan mee doen. Liefhebbers hoeven zich al leen maar te melden bij het jonge rencentrum aan het Goudend, ach ter het winkelcentrum. Als hij een clubje enthousiaste jon geren bij elkaar heeft, wil Nabil be ginnen te brainstormen over de in houd van de documentaire. Het project wordt door een professio nal begeleid. „Het is niet de bedoeling dat het een eenmalig project wordt. De jongeren die nu meedoen, kunnen een volgende keer hun kennis door Selma Osman OOSTKAPELLE - De komende dagen gaat de zaag in de beplanting langs de toegangswegen naar Kasteel Westhove en museum Terra Maris in Oostkapelle. Staatsbosbeheer vernieuwt de toegangswegen naar de voormalige buitenplaats West hove. De werkzaamheden maken onder deel uit van het Herstelplan Bui tenplaatsen. Met de renovatie van de buitenplaatsen in de Manteling tussen Domburg en Oostkapelle is in de jaren negentig van de vorige eeuw begonnen. Onderdeel van het plan is dat grote lanen weer een statige uitstraling krijgen. Dit keer zijn de toegangen naar Kasteel Westhove aan de beurt. De betonbaan die er al sinds de doorgeven aan een nieuwe lich ting." Wat de jongeren opsteken bij het maken van de film is minstens zo belangrijk als het resultaat. Ze zul len echt in hun wijk moeten rond kijken, technieken leren en met el kaar samenwerken. Daarnaast kan de apparatuur die nu voor de film wordt aange schaft, zoals een beamer, ook in het jongerencentrum gebruikt kun nen worden. Het jongerenwerk in Dauwendaele richt zich op de leef tijdscategorie 11 tet 22 jaar. Het jon gerencentrum is van dinsdag tot donderdag open van 14.30 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 22.00 uur. Op vrijdag- en zaterdagavond is het centrum ook open. ,,^ie mee wil doen, kan altijd bij ons binnen stappen." Nabil heeft grote plannen met het jongerencentrum. „We willen het opknappen. Het moet weer echt aantrekkelijk worden voor jonge ren om hier naar toe te komen. Niet alleen om te chillen, maar we willen straks bijvoorbeeld ook huiswerkbegeleiding hier gaan ge- PW Binnenkort begint in de Middel- burgse wijk Dauwendaele een filmproject voor jongeren. De jeugd maakt zelf een documentai re over hun leven in de wijk. De Zeeuwse gemeenten die hun geld hadden geparkeerd in IJsland past bescheiden heid bij het indienen van schadeclaims. De ruzie die Veere en Goes uitvechten met minister Bos van Financiën is goed verklaarbaar. Zij zijn immers res pectievelijk drie en twaalf miljoen euro kwijtgeraakt door het ineen storten van de IJslandse bank Landsbanki. "Die miljoenen zijn van hun inwoners. Het is dus lo gisch dat ze er alles aan doen die miljoenen terug te krijgen. Toch past de gemeenten beschei denheid en verleent Bos terecht voorrang aan kleine spaarders. Toen aan het licht kwam dat ook Veere en Goes slachtoffer waren geworden van de kredietcrisis, ge bruikten de wethouders van finan ciën overal dezelfde verdediging: Landsbanki was een erkende ANALYSE door Maurits Sep bank, met een A-rating die aangaf dat het geld in goede handen zou zijn. Bovendien waren exact de re gels gevolgd die gemeenteraden hadden vastgesteld voor het tijde lijk wegzetten van grote sommen geld om in korte tijd meer ren te-opbrengsten binnen te halen. Ofwel''We hebben niets fout ge daan.' Met de wijsheid van nu is het inderdaad te gemakkelijk om wethouders achteraf te verwijten dat zij onzorgvuldig met gemeen schapsgeld zijn omgegaan. Maar de wethouders zeiden nóg iets na het bekendworden van de miljoenenverliezen. De burgers zouden er niets van merken, de be lastingen zouden niet omhoog gaan. De Veerse wethouder Wim van Tatenhove legde uit dat, mocht de drie miljoen nooit meer terugkomen, zo'n zelfde bedrag op nieuw geleend zal worden. Dat kost de gemeente jaarlijks 150.000 euro aan rente, maar dat was wel op te brengen. Ook Goes had al snel een oplossing klaar. Geen be lastingverhoging, geen bezuini ging, maar spaarpotjes omkeren. Juist omdat Veere en Goes steeds hebben verklaard dat er geen re den voor bezorgdheid is, zou het deze gemeenten sieren als zij nu ook vrijwillig achter aansluiten in de rij van schuldeisers. Bovendien kunnen de kleine spaar ders veelal niet zelf een oplossing vinden voor hun geldelijk verlies. Zij zijn afhankelijk van bescherm heer Bos. De gemeenten zijn ro buuster en moeten inzien dat voor kruipen hun imago geen goed zal doen. Of er is werkelijk geen reden voor paniek en dan kunnen ze dit stootje wel hebben; of ze kunnen het geld echt niet missen, maar dan hadden ze dat vanaf het begin eerlijk moeten zeggen. VLISSINCEN - In manege De Schel destad in Vlissingen is vrijdag, za terdag en zondag de jaarlijkse kleindierententoonstelling van de stichting Delta-Show. Maar liefst 965 rasdieren waaronder patrijzen, lachduiven, ganzen en konijnen zijn er te zien. Openingstijden zijn: vrijdag van 20.30 tot 22.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 21.00 uur en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Toegang kost 2,50 euro. OOST-SOUBURG - Sinds kort is er in Oost-Souburg een uitvaartonder neming. Het gaat om Blom en De Ridder uitvaartverzorging. De onderneming is gevestigd aan de Pieter Louwersestraat in Sou burg. Blom en De Ridder uitvaartverzor ging verleent haar diensten op heel Walcheren. De onderneming is dag en nacht bereikbaar. MIDDELBURG - long en oud kan el kaar morgenmiddag van 15.00 tot 16.00 uur ontmoeten tijdens een bijzondere toneelvoorstelling in het Gasthuis in Middelburg. Daar wordt het toneelproject Kids Respect opgevoerd. Waarover de voorstelling gaat, is een verrassing. Kinderen van scholen in de buurt van het Gasthuis gaan samen met ouderen die er wonen het stuk be kijken. VLISSINGEN - Stichting Palladium begint volgende week maandag met een gratis computercursus voor ouderen. De lessen worden op maandag- of woensdagochten den van 10.00 tot 11.30 uur gege ven in de computerkamer van ap partement 11 in Weyeblick in Vlis singen. Per ochtend kunnen twee personen terecht. Opgeven via 0118-420460. SEROOSKERKE - De Walcherse afde ling van Groei en Bloei houdt van daag een jubileumfeestavond. De afdeling bestaat namelijk zestig jaar. De bijeenkomst vindt plaats in de Zandput in Serooskerke en begint om 20.00 uur. Tuinontwerper en fotograaf Harry Pierik geeft een lezing over het ont staan, de sfeer en de vormgeving van zijn eigen tuin. VLISSINGEN - Christelijk Urkervis- serkoor Crescendo geeft zaterdag een concert in de Sint Jacobskerk in Vlissingen. Het 120-Ieden tel lend koor zingt voornamelijk psal men, gezangen en vaderlandse lie deren. Aanvang: 19.00 uur. Toe gang is 7 euro (voorverkoop) of 8,50 euro (aan de kerk). De op brengst gaat naar een hulpproject van Terre des Hommes. Tweede Wereldoorlog ligt, maakt plaats voor een verharding van ge broken puin met een schelpenlaag. Voordat het zover is, wordt eerst een circa zeven meter brede strook groen verwijderd. Het allegaartje van struiken langs de toegangswe gen wordt vervangen door inheem se lindebomen. Tussen en achter de laanbomen worden bloembolle- tjes geplant van planten die oor spronkelijk in het gebied thuisho ren. De werkzaamheden duren tot eind november. De vernieuwde la nen krijgen hetzelfde karakter als de reeds herstelde lanen in het ge bied. Staatsbosbeheer voert het herstel van de cultuurhistorische waarden uit in samenwerking met de Stichting Westhove. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - „De wegenstructuur? Evenementen? Gras of bloemen perkjes? Daarover willen we nog praten met bewoners en de ge meente." Vier ontwerpbureaus presenteer den gisteren in Vlissingen hun vi sies voor de herinrichting van het Bellamypark. Het resultaat was be droevend. Slechts één bureau, Handle with Care uit Amsterdam, nam een duidelijk standpunt in. Parklaan Landschapsarchitecten schetste een groot plein met daar in een wat smalle groenstrook over de hele lengte. Er was ruimte voor drie wegen: één aan de kant van de horeca (voor de leveran ciers), één voor het doorgaand ver keer net ten oosten van het perkje, en een ontsluitingsweg voor de huizen aan het Bellamypark. Het bureau Okra uit Utrecht koos de historische haven als uitgangs punt. Op de plaats van de haven was een park geschetst. Maar over verkeersstromen en evenementen op het plein, wilde dit bureau nog praten met betrokkenen. Het bureau B+B uit Amsterdam had maar liefst drie visies ge maakt: één met een wandelprome nade in het midden van het plein, één die uitgaat van een aantrekke lijk park en één waarin er nog veel parkeerruimte over blijft. Het ontwerp van Handle with Ca re viel het beste in de smaak bij de bezoekers. Het bureau deelt het park op in drie stukken: een ste nen voorplein aan de kant van het water dat ruimte moet bieden aan terrassen, een middenstuk met Het bureau met het duidelijkste standpunt kreeg de meeste bijval een beeldbepalende fontein en een parkdeel dat bestaat uit acht symmetrische grasvlakken met pa den daartussen. Een van de vier bureaus wordt bin nenkort uitgekozen om een defini tief ontwerp te maken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 24