ind PZCI 21 Veere wil 9 ton bijdragen aan N57 'Moet ik zo?' 'Nee, via de stoep' Oost-Souburger overvallen in eigen woning WALCHEREN m 34 en 35 27 Wethouder Bostelaar: 'Flink bedrag voor onze gemeente'. □2 Verkeersregelaars helpen fietsers bij Schroebrug oversteken. Decemberdagen Rory Delap maakt naam met verre ingooien Dinsdag 4 november 2008 Hulp aan hoogbegaafd kind op basisschool ontbreekt vaak nog Tip? redwalch@pzc.nl door Theo Ciele domburg - Om de aanleg van de rijksweg N57 tussen de Veerse Dam en Gapinge mogelijk te ma ken zijn burgemeester en wethou ders van de gemeente Veere be reid maximaal 900.000 euro op ta fel te leggen. Vorige week werd bekend dat mi nister Camiel Eurlings (CDA, Ver keer en Waterstaat) 15 miljoen eu ro neertelt voor het Veerse gedeel te van de N57. De Tweede Kamer had hem dat in een motie ge vraagd. Het resterende tekort van 2,3 mil joen gulden wordt gezamenlijk be taald door de provincie Zeeland, de gemeente Veere en het water schap Zeeuwse Eilanden. Het dagelijks bestuur van het wa terschap stelde vorige week don derdag voor om 100.000 euro bij te dragen. Het algemeen bestuur moet hier nog een besluit over ne men. De nieuwe N57 loopt vanaf de A58 bij Nieuw- en Sint Joosland via een tunnel onder het Kanaal door Walcheren naar de Veerse Dam bij Vrouwenpolder. Over de financiering van de weg tussen Ga pinge en Vrouwenpolder is lang ge discussieerd. Het Rijk verlangde een 'substantiële bijdrage' van de regionale overheden. Wethouder Jan Bostelaar denkt dat het Veerse aanbod van negen ton 'een goede kans van slagen maakt' bij de andere partijen. Hij Deze week wordt officieel duide lijk hoe de kosten van het noor delijk deel van de N57 worden verdeeld. B en W van Veere wil len tot 9 ton gaan. noemt het 'een flink bedrag voor een gemeente van de omvang van Veere', zeker omdat het een rijks weg betreft. Veel keuze heeft de gemeente Veere niet. Het niet aanleggen van het noordelijk gedeelte maakt van de N57 een, zoals Bostelaar het noemt, 'wangedrocht'; een auto weg die midden in de Walcherse polder eindigt. Gedeputeerde Toine Poppelaars wil de genoemde bedragen nog niet bevestigen. Hij wacht met een reactie totdat minister Eurlings for meel de Tweede Kamer heeft inge licht over het bereikte akkoord tus sen het Rijk en de Zeeuwse over heden. De gemeente Veere heeft de negen ton overigens niet in een oude sok zitten. De gemeenteraad zal worden voorgesteld 250.000 te reserveren voor het komende jaar. „De rest moeten we bijelkaar zien te sparen", aldus wethouder Boste laar. „Daar zullen we enige tijd voor nodig hebben." Het zuidelijke deel van de N57 op Walcheren (Nieuw- en Sint Joos- land-Gapinge) is naar verwachting eind 2010 af Het noordelijke deel (Gapinge-Veerse Dam) zal in 2011 of 2012 voor het verkeer geopend zijn. Verkeersregelaars proberen orde te scheppen in de chaos op en bij de Schroebrug in Middelburg. foto Lex de Meester door Carla van de Merbel middelburg - De nog steeds chao tische verkeerssituatie op en bij de Schroebrug in Middelburg levert veel overlast maar óók vermaak op. Vooral natuurlijk zolang het goed gaat. Ga maar eens een tijdje bij het kruispunt staan en bezie het krioelend verkeer temidden van alle werkzaamheden op en bij de brug. Hier gebeurt wat! Omdat de overlast voor vooral fietsers toch wel groot werd en onveilige si tuaties ontstonden, zijn vrijdag verkeersregelaars aangesteld. Vooral fietsers die vanaf de Kanaal- weg voor de Schroebrug langs moeten oversteken richting spoor wegovergang en Schroeweg heb ben het nu moeilijk. Het fietspad aan de overkant is door de werk zaamheden alleen via een omweg je bereikbaar. Maar verkeersregel aar Sinan Sari en zijn twee colle ga's helpen de fietsers graag over steken. Eén wijst hen de weg; een ander houdt het autoverkeer tegen dat vanaf de brug komt. „Moet ik zo?", vraagt een fietser terwijl hij gebaart over de rijbaan richting het spoor te willen rijden. „Nee, via de stoep", antwoordt Sa ri. Fietsers moeten - onlogisch - een stukje naar rechts, dan het trottoir op en dan weer links om op een stukje geïmproviseerd fiets- 'Door die regelaars voel ik me tijdens het oversteken veel beter om m'n gemak' pad te komen. Niet iedereen ziet dat zitten. Sommigen rijden toch over de rijbaan richting de spoor wegovergang. „Ja, sommigen zijn eigenwijs", haalt Sari de schouders op, „die luisteren niet." Anderen hebben het te laat in de gaten dat ze op een andere manier op het fietspad moeten zien te komen. Een mevrouw die heel vaak per fiets over het kruispunt komt, is blij met de verkeersregelaars. „Het is een chaos hier, maar het komt wel goed. Door die regelaars voel ik me tijdens het oversteken veel beter op m'n gemak." De verkeersregelaars blijven deze en volgende week nog aan het werk op en bij de Schroebrug, tot aan het drukke werkweekend van 15 en 16 november. Daarna gaat de nieuwe verkeerssituatie in. zie filmpje op www.pzc.nl oost-souburg - Een 64-jarige man is zondagavond overvallen in zijn woning aan de Dongestraat in Oost-Souburg. Volgens de politie zat hij om 19.20 uur tv te kijken toen er werd aan gebeld. Bij het openen van de deur werd hij meteen overmeesterd door drie personen. Ze bedreigden hem, doorzochten zijn woning en verdwenen vervolgens met geld, sieraden en andere goederen, al dus de politie. De man raakte licht gewond bij de overval. Na het ver trek van het drietal alarmeerde hij zijn buurman waarna de politie werd gebeld. Een woordvoerder kon gisteren geen nadere details geven. Volgens haar zat de politie ook nog met tal van vragen. Wel liet ze weten dat de overval meegenomen wordt door het politieteam dat momen teel ook andere overvallen in Vlis- singen en Middelburg onderzoekt. Of deze overval iets te maken heeft met de eerdere overvallen op Walcheren wist ze niet. Wel liet ze weten dat de politie getuigen zoekt, die zondag tussen 19.20 en 19.40 uur iets bijzonders hebben gezien in de Dongestraat. ZEEUWSHIEEGIBIH* Tip? redactie@pzc.nl Met de feestelijke decemberdagen in aantocht, schoof oma afgelo pen weekeinde een reclameboekje van een speelgoedwinkel onder de neus van de vierjarige Erik uit Vlissingen. „Kijk hier eens naar", zei ze. „Wijs maar aan welk speelgoed je leuk vindt. Het bedrag mag met een één of een twee beginnen." Na wat geblader had de jongen snel een keuze gemaakt. „Deze wil ik! Dat kan wel hè oma? Want hier staat ook een twee vooraan", zei hij. Zijn vinger bleef steken bij een plaatje van een Wii-spelcomputer van maar liefst 249,00 euro. De kleuter heeft nu'ook geleerd wat een komma is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23