Korte kopjes in as en goud Madonna-fan bedreigt Guy Ritchie op filmset Leonardo DiCaprio was verlegen jongen Kapper van Jessica Simpson gewond 'Brüno' verstoort anti-homo protest PZC Dinsdag 4 november 2008 1 7 Topkapper Berni Ottjes uit Hulst creëerde voor het komende seizoen 'dodelijk onweerstaanbare' coupes en kleuren. door Ondine van der Vleuten Berni Ottjes uit Hulst legt zijn schaar neer. „Kom, we gaan naar het café hier om de hoek. Even uit de kapperssfeer." De kastelein van het café begroet hem joviaal. „Hé, Berni! Lang niet gezien! Druk, ze ker?" Ottjes knikt. Hij oogt een beetje moe maar tevreden, nog bruin van de Italiaanse zon. De Zeeuwse topkapper was in ok tober in Sardinië. Eens per jaar ko men daar zo'n 3.500 kappers uit 27 landen samen tijdens het Leco van Zadelhoff Leco van Zadelhoff (1968) is wellicht de meest bekende en meest succesvolle haarstylist en visagist van Nederland. Be gin 2008 was de sterrenkap per, inmiddels zelf een Beken de Nederlander, te gast in het programma Villa Felderhof. Hij is columnist voor Beau Monde, schreef diverse beautyboeken, presenteerde met Leontine Bor- sato het tv-programma Style and Beauty, is deskundige bij RTL Boulevard en heeft een ei gen lijn met make-uptools, om je eigen professionele make-up te maken. Van Zadelhoff heeft zijn han den vol aan het mooi maken van BN'ers. Denk aan Caroline Tensen, Estelle Gullit, Leontine Borsato en Connie Breukho ven. Hij is ambassadeur van L'Oréal Professionnel en be paalt mede de looks en kleur stellingen. L'Oréal Business Forum, om te worden bijgepraat over de trends voor het komende jaar en de ont wikkelingen in de business. Allemaal topgeheim, uiteraard. Goed, een tipje van de sluier dan: zomer 2009 wordt de zomer van de korte kopjes, ultrakorte coupes met heldere as- en goudtinten. Zie Victoria Beckham, die weer hele maal voorop loopt. In de gaten houden, die Beckham. Ottjes gaf in Sardinië een grote show, Deadly Irresistible, met zijn visie op het haarbeeld voor herfst en winter 2008/2009. Als ambassa deur-kapper van L'Oréal Profes sionnel zette hij zijn stempel op de nieuwe coupes en de kleuren van Luocolor en Majirel, haarkleu- ringen die gebruikt worden in de salons. Het thema is thriller. Denk: intri ges en verraad, verboden vruch ten, spionnes en verleidsters met een krachtige persoonlijkheid en Berni Ottjes Sterrenkapper Berni Ottjes (1969) staat bekend als kleur- specialist en heeft zich altijd bij het kappersvak gehouden. De afgelopen tien jaar haalde hij de ene na de andere prestigieu ze kappersprijs binnen. Ook hij is een paradepaardje in de stal van L'Oréal Professionnel, Als boegbeeld doet hij voor dit grote merk wereldwijd shows, presentaties en workshops. Ottjes werkt voor diverse glos sy's en ontwikkelt en promoot als lid van het artistieke team van L'Oréal Professionnel nieu we kleuren en trends op haar- gebied. Hij heeft drie eigen sa lons, waaronder een 'hairspa' in een voormalige kerk in het Zeeuwse Axel. Daar neemt hij een paar dagen per week nog steeds 'gewone' klanten onder handen. De topkapper koestert zijn betrekkelijke anonimiteit en blijft liever 'de man in de schaduw'. Ook zijn BN'ers blij ven zo een goed bewaard ge heim. adembenemende uitstraling. Ott jes liet zich inspireren door femme fatale Isabella Rosselini in Blue Vel vet: lang, golvend haar, sexy, vrou welijk, elegant, klassiek, gevoelig en geheimzinnig. Maar ook door femme d'action Uma Thurman in Kill Bill. Korte kopjes, grafische coupes, strakke lijnen, explosief type. Ook de mannen kunnen uiteraard een nieuwe look gebruiken: Raw Hair. Ottjes: „Een beetje noncha lant, lekker natuurlijk, niet oversty- led. Een vrouw kun je nog wel zo ver krijgen dat ze haar haar elke dag met de stijltang bewerkt, maar een man niet. Die mag lekker zijn eigen haarstructuur houden en een beetje ruig blijven, met een tweedagenbaardje. Kleur is min der belangrijk, wat grijs is best lek ker." Kortom: de man mag zichzelf zijn. Reageren? consument@wegener.nl Mari van de Ven Mari van de Ven (1973) geldt in Nederland als autoriteit op het gebied van haar en ma ke-up. Hij is vaste visagist van BN'ers als Sylvie van de Vaart, Dyanne Beekman en speciale vriendin Wendy van Dijk. Ande re BN'ers die hij onder handen mocht nemen, zijn onder ande ren Daphne Deckers, Frederi- que van der Wal, Marco Borsa to en Ellemieke Vermolen. Van de Ven werkt veel voor glossy's en is vaak te gast in te levisieprogramma's, zoals Ster ren Dansen Op Het Ijs. Als vaste visagist is hij verbonden aan Pour Vous Parfumerie. Hij geeft workshops, schrijft beautyboe ken en ontwierp voor Heröme een wenkbrauwenlijn. Momen teel liggen er plannen voor een eigen tv-programma. De nieuwe coupes variëren van lang, golvend haar tot korte kopjes met strakke lijnen. Het kleurenspec trum gaat van donkerbruin tot goud blond. foto's L'Oréal Professionnel Mtft ALLEMENSEN De politie heeft afgelopen week end in Manchester een 16-jarige Madonna-fan gearresteerd, die Guy Ritchie bedreigde met de dood. Dat meldt de Britse krant The Mirror. De jongen ver scheen op de filmset van Ritchies nieuwe film Sherlock Holmes, zwaaiend met een mes terwijl hij riep: „Waar is Guy. Ik ga hem vermoorden." Beveili gingsmensen wisten de jongen op de grond te werken. Madon na gaat scheiden van regisseur Guy Ritchie. Leonardo DiCaprio mag tegen woordig uitgaan met de mooiste vrouwen ter wereld, dat is lang niet altijd zo geweest, meldt nu.nl. „Mijn eerste afspraakje had ik met een meisje dat Cessi heette. We hadden aanvankelijk een telefonische relatie. Toen we elkaar voor het eerst ontmoet ten, kon ik haar niet in de ogen kijken." De Titanic-ster heeft rela ties gehad met supermodellen Helena Christensen, Gisele Bündchen en Bar Rafaeli. Jessica Simpson heeft haar goe de vriend en haarstylist Ken Pa ves zaterdagavond naar het zie kenhuis moeten brengen. Paves liep met Simpson in Los Angeles naar haar auto. Toen een groep paparazzi Zich op de zangeres stortte, kreeg hij een camera te gen zijn hoofd. Volgens een bron van het tijdschrift People was het een ongelukje. „Ieder een duwde om een kiekje van Jessica te krijgen." Acteur Sacha Baron Cohen heeft een demonstratie tegen het ho mohuwelijk in Californië ver stoord. Hij dook er op als zijn nieuwe alter ego, de nichterige Oostenrijkse modejournalist Brü no: Dat is de hoofdpersoon in de nieuwe film'van Baron Co- hen. 'Brüno', die een blonde pruik draagt, deed even met de demonstratie mee. Toen omstan ders in de gaten kregen wie hij werkelijk was, haalden zijn me dewerkers hem bliksemsnel weg. Baron Cohen veroorzaak te als Brüno al commotie bij diverse prestigieuze Europe se modeshows, onder meer door zich tussen de model len op de catwalk te wrin gen. Sacha Baron Cohen. foto EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 17