A leningen Ambulancedienst 6 Ambulancedienst 7 Ontpoldering 14 Tweede Kamer Gemeente Sluis 3 Reanimatie Zandwegen 3 Tweede aardbol 2 Financiële crisis 23 £OU OBWA Y(ts"TReK-r oHWAbrr\ioc/Rs^W]K OM Pi6 V£«Klf.ZWÓ6H AAN AMÊKIKAMW <>w TÉ WT6M 12 Dinsdag 4 november 2008 PZC LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Wat is de primaire taak van de am bulance? Juist ja, patiëntenzorg. Volgens mij is deze na 2005 niet veranderd. Waarom hadden ze toen wel een postief financieel re sultaat? En daarna niet meer? Ver moedelijk is het geld gebruikt voor adviesbureaus, interimmanagers, ia en allerlei handen die geen be trekking hebben op patiëntenzorg. Schandalig dat de mensen die hun primaire taak uitvoeren hiervoor op moeten draaien. In de PZC van 30 okt. las ik dat burgemeester Van der Zaag zegt 'Als het toezicht heeft gefaald, geldt dit ook voor de OR. Die heeft er altijd bij gezeten als besluiten werden genomen'. Dit is weer een teken om de schuld richting de werkvloer te sturen. Maar burgemeester Van der Zaag weet ook dat de (voorma lige) directeur en OR ver uit elkaar lagen over besluiten, tot rechtelijke procedures aan toe. Er is niet voor niets een tijd lang een mediator aangesteld om (voormalig) direc teur en OR dichter bij elkaar te brengen en tot besluiten te kun nen komen. Ook de cliënteraad heeft een signaal afgegeven rich ting Raad van Toezicht dat het uit gavenpatroon te hoog is. Dus Raad van Toezicht wees open, eer lijk, kent U verantwoordelijkheid en zorg voor: een financiële injec tie, goede samenwerkende partner (GGD/GHOR heeft tevens dezelf de acute patiëntenzorg) en ge bruik de kennis en kwaliteit van de werkvloer. Je moet er toch niet aan denken dat ambulancezorg ge privatiseerd wordt. Dan draait het zeker niet meer om patiëntenzorg, maar om de meeste winst. E. Stam Sluisplateau 34 Wemeldinge Ambulancedienst dreigt failliet te gaan door mismanagement. Door toedoen van een klaarblijkelijk slecht functionerende directeur en dito Raad van Toezicht onder voor zitterschap van burgemeester Van der Zaag gaat de Regionale Ambu lance Voorziening Zeeland op de fles. Waar de gemeenten miljoe nen pompen in een goed functio nerende brandweer, ook heel be langrijk overigens, moet de ambu lancedienst het zelf maar uitzoe ken. Directeur en Raad van Toe zicht maken er een financieel pot je van en de hardwerkende men sen op de werkvloer moeten het weer oplossen door een deel van hun verdiende salaris in te leveren zodat de gemaakte schulden kun nen worden afbetaald en het sala ris van de ontslagen directeur kan worden doorbetaald. De politiek moet haar verantwoording nemen en het debacle niet over de ruggen van het personeel oplossen. L. van Oosten Graaf Adolfstraat 35, Goes Bij ontpoldering wordt de zeedijk landwaarts verplaatst zodat het ge tij twee maal daags het nieuwe ge bied kan binnendringen. Zeker meer dan de helft van de tijd ligt het gebied droog en grote delen overspoelen slechts sporadisch bij een hoog springtij. Het ontstane gebied zal er zeker niet uitzien als een 'grauwe troostelooze water vlakte', zoals de heer J.G. Olijve verwoord. Voor ieder die ook dit negatieve beeld heeft: en ieder an der welke geen goed beeld heeft van hoe (mooi) intergetijdegebied of buitendijks gebied er uit kan zien, raad ik aan de volgende foto verzameling van intergetijdege bied in de Westerschelde eens te bekijken. Deze serie heb ik spe ciaal hiervoor samengesteld: www.edwinparee.nl/buitendijks. Hoezo troosteloos en grauw? E. Parée Watertoren 10, Middelburg De leden van de Tweede Kamer roepen steeds meer om een parle mentair onderzoek (PZC, 31-10). Zou het eigenlijk niet eens tijd worden voor een buiten parlemen tair onderzoek, door een (partij on afhankelijke) commissie die een zodanig vergaande macht krijgt dat het mogelijk is om de huidige politieke macht te breken. Met als gevolg dat er in de toekomst een parlement komt, dat doet waar voor het gekozen is: luisteren en beslissen naar en/of voor de bevol king. En zich niet meer bezig houdt met allerlei privé en/of par tij belangen. Nu leeft onder de be volking toch heel sterk dat alleen de kiezer belangrijk is op de dag van de verkiezing daar na moeten we niet zeuren. Zoals de Tweede Kamer nu functioneert is een aan fluiting. W. Fakkeldij Marktplein 1a, Biezelinge Scha(n)delijk Sluis, in de afgelo pen jaren hebben zo'n 25 vrouwen en mannen, genaamd raadslid, wethouder of burgemeester der ge meente Sluis in bestuurlijk, maar ook - wat misschien nog wel erger is - in menselijke zin, er een puin hoop van gemaakt. Tot schade en schande van onze leefgemeen schap. Eindelijk ingezien dat het zo niet verder kan, bedenkt men raadsbreed dat het toevoegen van een wethouder namens de opposi tie wellicht verlichtend kan wer ken. Op zich nog niet zo'n slechte gedachte. Het is niet zo moeilijk hierbij de naam te zoeken van een kandidaat die de noodzakelijke kwaliteit inbrengt en het in zich heeft de (ver)bindende factor te zijn, zelfs ook binnen de eigen ge- biedsgrenzen. Echter binnen enke le dagen wordt het idee weer losge laten; nu zal het inbrengen van een bemiddelaar binnen het ge meentebestuur de oplossing zijn. Geheel los van de persoon, een wang&drocht in bestuurlijk op zicht! Daarnaast wordt hiermee ge vraagd of ongevraagd de burge meester al dan niet terecht het bre vet van onvermogen meegegeven. Onthutsend en eigenlijk niet te ge loven; wordt op deze manier onge twijfeld vervolgd. Adriaan van de Graaff Erasmusweg 2-A, Cadzand Allereerst een groot compliment voor Johan die niet twijfelde en be gon met reanimeren (PZC, 29 okt.). Elke keer heb ik bewonde ring voor de meldkamer centralis ten, die deze zeer specifieke hande lingen telefonisch uit weten te leg gen aan een leek. Eigenlijk is het ook niet mogelijk, op deze manier (telefonische instructie) een goede en adequate reanimatie uit te voe ren. De meeste circulatie-stilstanden zijn op basis van een ernstige rit mestoornis (ventrikelfïbrilleren). Alleen door een stroomstoot kan het hart weer in het juiste ritme worden gebracht. Door een ade quate reanimatie blijft het hart lang ontvankelijk voor die stroom stoot, en zal gemakkelijker weer in het juiste ritme komen. Reden ge noeg, voor iedereen, een reanima tie cursus te volgen. Je ziet het, door Johan kregen mijn collega's het hart weer op gang. De hart kwaal van deze man was waar schijnlijk toch niet met het leven verenigbaar, maar heel vaak is het dat wel. Johan, jouw reanimatie is wel degelijk van nut geweest, de fa milie van deze man weet nu dat hij alle kansen gekregen heeft. Mijn wens is dat iedereen deze kans krijgt, doordat er iemand be gint met reanimeren. Helma Kloet Bettewaardsedijk 7, Zierikzee In navolging van het slechte we gen onderhoud in de gemeente Veere. Er zijn genoeg niet door gaande wegen binnen de gemeen te waar men makkelijk over kan stappen op zandwegen. Dat de doorgaande wegen geasfalteerd blijven, lijkt me vrij logisch en dat er 'zware jeeps' voor-nodig zijn is ook weer een opmerking die kant nog wal raakt, want in andere pro vincies en gemeentes 'o.a. Gelder land' hoor je daar ook niks van. En wat betreft het stof in de zo mer en de modder in de winter: het zijn ook niet de doorgaande wegen die eventueel in aanmer king komen voor zandwegen, dus je bent niet niet verplicht om er te komen! A de Witte Doormanstraat 21, Koudekerke Het WNF trekt al jaren aan de bel over dit soort onderwerpen, sa men met vele andere milieuorgani saties en ze hebben heel vaak ge lijk en krijgen dat ook. Het WNF onderscheidt zich van de meeste anderen, door haar objectiviteit en mondiale, invalshoek. Natuurlijk is het zo dat Nederland te veel voedsel produceert voor eigen land en dat dit een enorme milieu druk veroorzaakt, al was het alleen maar door de transporten van grondstof, eindproducten en afval stoffen, dat geldt overigens niet al leen voor de varkensfokkerij. De producten die Nederland le vert, worden evenwel wel geconsu meerd en zijn blijkbaar nodig. Als deze producten lokaal geteeld, gefokt of geproduceerd worden zou dat natuurlijk beter zijn voor het milieu omdat het vervoer weg valt, maar de productie op zich blijft het zelfde. Ik vind dan ook dat WNF wat meer moet plussen en minnen vanuit een mondiale gedachte. Als dat zou gebeuren hebben we misschien 'maar' een halve wereld extra nodig. L. Theunisse Veerweg 2, Hoedekenskerke Bestuurders zijn niet in staat van hun fouten te leren. Centrale ban ken en politici blijven het onbe perkt bijdrukken van geld en extra garanties voor grote speculanten zien als dé oplossing voor alle pro blemen. De wereldeconomie kraakt in zijn voegen, maar vol gens ons Ministry ofTruth (CBS) gaat het prima. Toezichthouders slapen rustig ver der. Ondanks het Amerikaanse voorbeeld gaat de Nederlandse po litiek vrolijk door met het oppom pen van de huizenbubble. Bestuur ders met bevroren spaartegoeden speculeren verder in andere 'dege lijke spaarvormen' zoals autolease. Instellingen uit de welzijnssector gedragen zich als vastgoed hedge- funds, dit alles vanzelfsprekend voor risico van de belastingbetaler en met riante vergoeding voor de managers. En de zakenbankiers van WallStreet en London City die deze hele crisis organiseerden? Voor hen is er ook deze kerst weer een bonuspot van meer dan 100 miljard dollar. Op naar de volgen de ronde! Niek Haak Spanjaardstraat 9, Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 12