Wenger beschermt Van Persie Vleugel maakt zijn woorden waar 40 1 Maandag 3 november 2008 PZC Aanvaller van Arsenal krijgt rode kaart in duel met Stoke City. Renner uit Wemeldinge wint ATB-koers van 's-Heer Arendskerke. Jan Poortvliet geniet van wederopstanding Assist Bakx, maar KV Kortrijk verliest Mesu vijftiende in schaatsmarathon Sterke start Otten in race naar WK 2010 Dubbel succes voor Krappen in Tsjechië Robin van Persie (rechts) druipt af na zijn rode kaart in het duel met Stoke City. foto Simon Dawson/AP LONDEN - Arsenal-trainer Arsène Wenger heeft Robin van Persie in bescherming genomen na de rode kaart die de Nederlander zaterdag kreeg in het duel met Stoke City. De aanvaller kon amper tien minu ten genieten van zijn invalbeurt. Een overtreding op doelman Tho mas Sörensen werd door scheids rechter Rob Styles bestraft met rood. „Dat was heel, heel zwaar ge straft", vond Wenger. De Frans man verwees naar een eerdere overtreding- in het duel van Sto- ke-verdediger Andy Griffin. „Als hij daar niet eens een gele kaart door Wim de Vos 's-HEER ARENDSKERKE - Vorig jaar gaf Robbert Vleugel aan dat er in de toekomst rekening met hem ge houden moet worden in de wed strijden om de Zeeuwse ATB Cup. In de eindstand eindigde de cou reur uit Wemeldinge toen al op de tweede plaats achter winnaar Ed- zard van Ewijk. Zaterdag, tijdens de tweede wedstrijd van deze jaar gang, liet Vleugel er geen twijfel over bestaan wie het beste uit de voeten kon in de blubber van het De Kraker-parkoers in 's-Heer Arendskerke. Hij won met overtui- voor krijgt en Robin voor zijn over treding direct rood, dan moet ik mijn spelregelboekje echt eens na kijken." Arsenal verloor het duel uiteindelijk met 2-1. Toch klonk er ook een licht ver wijt door in de woorden van Wen ger. „Robin had niet moeten doen wat hij deed, maar ik vond het ze ker geen rode kaart waard." Harry Redknapp kan voorlopig niet kapot bij Tottenham Hotspur. De ervaren manager werd vorige week zondag aangesteld als opvol ger van de ontslagen Juande Ra mos. Sindsdien pakten de Spurs ze ven punten uit drie competitie duels. Tottenham sloot zaterdaga vond voor eigen publiek een onge kende voetbalweek af met een een daverende verrassing. De hekken sluiter won met 2-1 van koploper ging, met Van Ewijk als tweede. Het lijkt erop dat er in het Zeeuw se ATB een wisseling van de wacht gaat komen. Een aantal jeug dige renners gaat zich steeds meer met de strijd om de ereplaatsen be moeien. Niet alleen Robbert Vleu gel, maar ook zijn plaatsgenoten Sander Vleugel en Joeri Kasper, Ja cob Wijnstra uit Heinkenszand en Gerard Wisse uit Krabbendijke. Kortom, het ziet er zonnig uit voor het verloop van de huidige competitie en ook voor de nabije toekomst. Zonnig was het zaterdag in 's-Heer Arendskerke overigens allerminst. Daardoor moesten de renners diep in de reserves tasten. Edzard van Ewijk wilde zijn oppo nenten laten zien dat hij nog altijd de heerser is in deze wedstrijden. Liverpool, dat in de competitie nog ongeslagen was. Daarmee ver lieten de Spurs de laatste plaats. Liverpool moest door de eerste ne derlaag de koppositie afstaan aan Chelsea, dat met 5-0 won van Sun derland. Beide titelkandidaten staan op 26 punten uit elf duels, maar het doelsaldo van de Londe- naren is aanzienlijk beter. Hamburger SV doet voorlopig niet meer mee in de strijd om de bo venste plaats in de Bundesliga. De ploeg van trainer Martin Jol ging zaterdag bij laagvlieger Hannover 96 hard onderuit: 3-0. De verrassende koploper 1899 Hof- fenheim handhaafde zich overtui gend op de eerste plaats. De nieuwkomer versloeg Karlsruhe met 4-1. Bayern München behaal de voor eigen publiek tegen Armi- Robbert Vleugel dacht daar echter anders over. Nadat Van Ewijk de leiding had genomen slaagde Vleu gel erin om de aansluiting te reali seren. Even later ging hij er in zijn eentje vandoor. Natuurlijk was Vleugel met zijn geringe lichaams gewicht in het voordeel, maar de wijze waarop hij uiteindelijk naar de overwinning reed was toch ver bluffend. Bij aankomst bleek het verschil met Van Ewijk zo'n ander halve minuut te bedragen. Bij de vrouwen kwam zaterdag Andrea Bosman aan het vertrek. Robbert Vleugel is een van de jonge renners die grote opmars maken in Zeeuwse ATB-koersen. Zaterdag versloeg hij in 's-Heer Arendskerke Edzard van Ewijk. nia Bielefeld de vijfde competitie zege op rij: 3-1. Schalke 04 nam in de slotfase af stand van hekkensluiter Energie Cottbus: 2-0. Schalke speelde van af de 51e minuut met tien man door een rode kaart voor basisspe ler Orlando Engelaar, die een grensrechter beledigde. Barcelona heeft een prima week einde achter de rug in de Spaanse voetbalcompetitie. De Catalaanse topclub zegevierde zelf zaterdaga vond met overtuigende cijfers (4-1) bij Malaga en zag koploper Valencia verrassend verliezen van Racing Santander (2-4) en aartsri vaal Real Madrid gelijkspelen bij Almeria (1-1). Door de resulaten loste Barcelona Valencia af als koploper in de Pri- mera Division. De wegrenster uit de ploeg van Mi chael Zijlaard reed echter buiten mededinging mee. Ze kwam aan de start op haar wegfiets terwijl het verplicht is om op een moun tainbike te rijden om voor het klas sement in aanmerking te komen. Desondanks reed de renster uit Er- melo bij de rest weg en kwam als eerste over de finishlijn. De over winning ging echter naar Christel Janssen, die daardoor de leiding heeft genomen in het algemeen klassement. Eric Vereecken klopte vorige week Adri Jongeneelen in de eindsprint. Ditmaal moest hij, samen met Andy van Loon, in de achtervolging op Jongeneelen. Na dat die was achterhaald reed Hul stenaar Vereecken solo naar zijn tweede zege. PRESTON - Jan Poortvliet boekte za terdag een knappe zege op vreem de bodem. In het stadion van Pres ton keek zijn ploeg Southampton bij rust tegen een 2-0-achterstand aan en leek af te stevenen op de achtste nederlaag van het seizoen. Twee wissels zorgden voor de om mekeer. Southampton kwam te rug tot 2-2 en pakte in de laatste minuut zelfs nog drie punten. „Tij dens de rust ben ik kwaad gewor den", zei Poortvliet. „Maar nu ben ik trots op mijn ploeg." Southamp ton staat 20e, twee plaatsen boven de degradatiestreep. BRUGGE - KV Kortrijk was zaterdag avond op bezoek bij Club Brugge even dicht bij een stunt. Uit een voorzet van Istvan Bakx kopte Hempte de 0-1 binnen. Kort daar na verzuimde de ploeg van de Vlis- singse aanvaller die voorsprong uit te bouwen. Vervolgens stelde Club Brugge orde op zaken via Clement en een strafschop van Leko. Nadat Kortrijk meteen na rust met tien man was komen te staan (rood voor Verbrugghe) zorgde Akpala voor 3-1 en 4-1. Bakx speelde de volle negentig minuten. AMSTERDAM - Erwin Mesu is in Amsterdam in de eerste schaatsma rathon van de Essent-cup bij de B-rijders als vijftiende geëindigd. De Middelburger kon zich met moeite voorin handhaven en dat is broodnodig in de nieuwe opzet. Er wordt drie keer gesprint voor klassementspunten en twintig ron den voor het eind volgt een afval- sprint waarna alleen de beste twin tig rijders doorrijden en de po diumplekken mogen uitmaken. Mesu hield het tot het eind toe vol en scoorde één punt in de sprint. PRAAG - Pieter Otten is zijn cam pagne voor deelname aan het WK darts van 2010 in Frimley Green goed begonnen. De inwoner van Oostkapelle haal de in de eerste kwalificatiewed strijd in Praag de achtste finales. Dat was een goede prestatie gezien het aantal deelnemers: 387. Otten scoorde in Tsjechië zes pun ten voor de ranglijst die bepaalt wie in 2010 aan het WK mag deel nemen. Komend weekeinde gaat Otten in Belfast proberen punten aan zijn totaal toe te voegen. MIDDELBURGER - Dartster Karin Krappen uit Vlissingen boekte dit weekeinde een dubbel succes op het Tsjechië Open. Niet alleen won zij in Praag het in dividuele toernooi bij de vrouwen, maar ook bij de koppels was zij de sterkste. In finale van het vrouwen toernooi won Krappen met, 5-2 van de Engelse Irina Armstrong. Met diezelfde Armstrong pakte de Vlissingse ook de titel bij de kop pels. Het duo versloeg in de finale Carina Ekberg en Anne Gustavs- son uit Zweden met 5-3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 62