Sport angstgegner wedstrijd Handbalsters EMM niet opgewassen tegen keihard spel van reserves VHC Dammer uit Kameroen velt in ereklasse vonnis over PWG/'s-Gravenpolder F Li Hoofdklasser slecht honderdpuntengrens bij Deurne Pioniers. Mannenploeg moet bij Blauw Wit opnieuw dikke nederlaag slikken. Bevelandse ploeg verliest tegen Fryslan cruciaal duel. W PZC Maandag 3 november 2008 37 y mmfl mÊm^m F Een speelster van Olympus neemt het doel van De Beuk onder vuur. foto Lex de Meester door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN - De mannen van BC Vlissingen behielden de leiding in de hoofdklasse dankzij een ruime uitzege in Deurne. Bij de vrouwen bleef BV Souburg ongeslagen kop loper in de overgangsklasse door in Berlicum te winnen. De vrou wen van BC Vlissingen herstelden zich van de nederlaag van vorige week door een zege op Almonte. Mannen: Deurne Pioniers-BC Vlissingen 67-109: BC Vlissingen speelde tegen het laaggeplaatste Deurne Pioniers, waar echter uit nog nooit van was gewonnen. In het eerste kwart had BC Vlissin gen geen problemen met de zo ne-verdediging. Dankzij scores van Michel Bosters werd een 20-32- voorsprong genomen. Mede dank zij debutant Emilio Jangbahadoer werd de voorsprong uitgebouwd naar een 32-57-ruststand. BC Vlis singen hield in het derde kwart de concentratie vast, waardoor het verschil opliep naar 50-82. Met veel scores van Dorde Karadzic werd de wedstrijd professioneel uitgespeeld naar een 67-109 eind stand. Scores BC Vlissingen: Dorde Karadzic 34, Michel Bosters 33, Stefan Schrier 14, Benjamin Steenbeek 11, Sjors van der Poel 6, Erwin Hilbert 5, Benjamin Ri- sakotta 4 en Emilio Jangbahadoer 2. de periode al 1-7 was leek de wed strijd gespeeld. Via 4-11 werd er wel met 6-13 verloren. Scores De Ganze: Joyce Piek en Sanne Klompe 2 en Tamara Flore en Iris Dinge- manse 1 maal. De Vennen-De Schelde 5-8: De waterpoloërs van De Schelde pak ten zaterdag de eerste punten door in Dongen met 8-5 te winnen van De Vennen. De ploeg reisde met een complete selectie naar de Ven- Vrouwen: Springfield-BV Sou burg 40-85: In Berlicum begon BV Souburg matig tegen Spring field, dat nog niets gewonnen had. Het eerste kwart eindigde dan ook met 14-19. In het tweede kwart werden de breaks goed gelopen en zo ging BV Souburg met een 19-43 voor sprong de rust in. Het derde kwart schakelde Springfield over naar een zone-verdediging. BV Souburg moest even omschakelen, maar dat had weinig effect op de stand: 26-59. BV Souburg gaf de voor sprong niet meer uit handen en won met 40-85. Scores BV Souburg: Nicoline Craste 20, Ilse Rijnberg 13, Karin Kooistra 12, Gitta Zijlma 12, Shanice de Graaf 8, Na thalie Franke 7, Suzanne Plas 6, Linda de Meij 4 en Annegret Scheers 3. Vrouwen: BC Vlissingen - Al monte 64-39: BC Vlissingen had weinig problemen met het jonge Almonte. Via snelle aanvallen werd een 14-3-voorsprong geno men en na 15 minuten was de wedstrijd bij 32-12 al beslist. Daar na kwam de Eindhovense ploeg beter in de wedstrijd, waardoor het verschil niet verder opliep. Na de 38-18-ruststand eindigde het derde kwart bij 51-31. BC Vlissin gen gaf daarna nog even gas en won gemakkelijk met 64-39. Scores BC Vlissngen: Romana de Rid der 22, Nanon Doeland 12, Quintana Pattinama 7, Linda de Paauw 6, Lizette Heijnsdijk 6, Lisa Kuiper 6, Dorien de Witte 3 en Nayara de Ridder 2. nen, dat tot zaterdag nog maar één punt had verspeeld. Het pleit werd voornamelijk in de derde periode beslecht. De Schelde speelde sterk en miste weinig kansen, zodat de ploeg snel naar een 3-8-voor- sprong uitliep. In de laatste perio de werd er defensief gespeeld, want de punten binnenhalen was heilig. De Vennen kon nog terug komen tot 5-8, maar meer stond De Schelde niet toe. door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - De handbalsters van EMM waren gisteren niet opgewas sen tegen het harde spel van VHC 2, waardoor de tweede seizoensne derlaag een feit werd. De zwaarge- havende Middelburgse mannen- ploeg kwam veel tekort bij Blauw Wit. Het Vlissingse Olympus boek te een simpele zege op De Beuk, 22-12. Blauw Wit-EMM 27-13: Het is kommer en kwel bij de tweede klasser. De malaise duurt voort voor de Middelburgers, die met veel invallers moeten aantreden. Het is momenteel niks anders dan rake klappen incasseren. Die van gisteren in Den Bosch hakte er ste vig in, al had trainer Hans Die- rickx wel een goed excuus vanwe ge 6 blessures. EMM is op alle fron ten ontregeld. Vooral in de aanval werd veel balverlies geleden. Ook stond het vizier niet bij iedereen op scherp, Jordy Loo (7 treffers) uitgezonderd. Lichtpuntje is dat volgende week tegen Witte Ster'75 een flink aantal spelers een tentree kan maken. Vrouwen VHC 2-EMM 16-13: Er werd door de arbiters te veel geto lereerd. Vooral tegen het fysiek harde optreden van de thuisploeg werd te weinig opgetreden. „Duw en trekwerk, alles mocht," morde EMM-coach Hans Nijsen na de tweede seizoensnederlaag. De 7-6-achterstand bij de pauze gaf nog hoop op een geslaagde missie. Maar door de vele tijdstraffen die daarna volgden was die hoop snel vervlogen. Als klap op de vuurpijl miste EMM vier strafworpen. De- nise Bergkamp was topscorer aan EMM-zijde met drie treffers. Olympus-De Beuk 22-12: De Vlis- singers gaan er stevig tegen aan in de derde klasse. Dat ondanks een paar flinke blessures. Na drie duels en even zoveel zeges gaat de equipe van Rita van den Velde fier aan kop. De ongeslagen status is vooral te danken aan de ijzersterke conditie van de Vlissingers. Giste ren bedroeg het gat met de concur rentie maarliefst tien treffers. Voor al de break is een gevaarlijk wa pen. „Iedereen zit momenteel lek ker in z'n vel", aldus trainster Rita van den Velde. door Daaf Kasse 's GRAVENPOLDER - De dammers van PWG 's-Gravenpolder onder vonden zaterdag opnieuw dat in de ereklasse ieder foutje fataal kan zijn. De thuiswedstrijd tegen Dam- combinatie Fryslan ging met 11-9 verloren, zodat de Zeeuwse ereklas- ser nog steviger op de laatste plaats staat. Omdat de ploeg uit Franeker in de eerste drie wedstrijden slechts één punt had verzameld, was er in het 's-Gravenpolderse dorpshuis spra ke van een echt degradatieduel. Er kwam maar langzaam tekening in de strijd. Pas na drie gelijke spelen (van André Droog, Daaf Kasse en Martijn Rentmeester) verscheen er een twee op het scorebord. Arie van de Weteringh, niet voor niets topscorer bij de Zeeuwen, speelde een voorbeeldige partij en drukte zijn tegenstander langzaam van het bord. De voorsprong bleef niet lang gehandhaafd. Ex-wereldkam- pioen Harm Wiersma, die in de eerste drie rondes evenzoveel remi ses liet noteren, won nu wel. Zijn slachtoffer heette Henk Gunter. De Tholenaar stond de hele partij met zijn rug tegen de muur en ver loor door een doorbraakcombina- tie. Het werd nog erger voor PWG toen ook Ruud Kloosterman zich gewonnen moest geven. De man uit Zwijndrecht kwam onnodig een schijf achter en maakte daarna geen schijn van kans meer. Na een gelijkspel van Johnny de Leeuw te gen Gerlof Kolk, de op een na sterkste speler bij de Friezen, had PWG een gelukje. Eerst miste de tegenstander van Andres van den Berge een simpele winst en even later won de man uit Bergen op Zoom zelfs op de klok. Zo stond het dus 8-8. Een gelijk spel zou de meest logische uitslag zijn, maar het mocht niet zo zijn. Het was geen Fries maar een spe ler uit Kameroen die het vonnis over PWG voltrok. Bruno Fopa had de hele partij weinig in te brengen tegen Arjo Kousemaker, maar in de tijdnoodfase kwam de gehaaide Afrikaan in het voordeel. De Zeeuwse kampioen kon in tijd nood de remise niet vinden en ver loor. De Friezen gaven de voor sprong niet meer uit handen. Jan van de Weteringh was na een goe de aanvalspartij in een gelijkwaar dig eindspel terechtgekomen en moest wel akkoord gaan met een gelijkspel. Kees Rijk, zaterdag non-playing captain, was uiteraard teleurge steld, maar prees de strijdlust van zijn ploeg. „We hebben er hard voor geknokt, maar helaas zonder resultaat. De Friezen hebben de wedstrijd heel serieus opgevat en lieten zelfs Bruno Fopa speciaal uit Kameroen overkomen." De zege van Fopa was ook voor Harm Wiersma van cruciaal belang voor de Friese zege. „Maar ook het feit dat Ruud Kloosterman de strijd zocht kwam ons goed uit. Taeke Kooistra heeft hier uitstekend van geprofiteerd." Wk nK* Oud-wereldkampioen Harm Wiersma 's-Gravenpolder. (rechts) versloeg Henk Gunter van foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59