dpyri Tafeltennisjeugd van Scaldina doet goede zaken in Groningen Brons voor Wim Kuiper bij kampioenschap libre vierde klasse Inhaalrace Delta Sport komt te laat Dammer uit Kameroen velt vonnis over 's-Gravenpolder Biljarter tekent wel voor hoogste partij op het toernooi. Mannenteam van Zierikzeese ploeg behaalt 5-5-gelijkspel. Handbalploeg zakt terug naar achtste plaats in eerste klasse. Bevelandse ploeg verliest tegen Fryslan cruciaal duel. S PZC Maandag 3 november 2008 [37 Wim Kuiper speelde een goed toernooi. foto Dirk-Jan Gjeltema door Joop van den Oudenhoven NOORDGOUWE - Cornelis Braber (winnaar) en Krijn Buth (tweede) beheersten het persoonlijk kam pioenschap libre vierde klasse in poule noord. Beiden zijn lid van biljartvereniging WRW uit Oolt- gensplaat. Toch bleef het tot aan het eind een spannend toernooi, waarin de kanshebbers nog al eens van plaats wisselden. Tot en met de vierde ronde had William Jacobs de leiding stevig in handen, maar hij zakte toen weg. Jan Schouwen burg nam voor twee ronden het bevel over en leek recht op de titel af te stevenen, maar ook hij faalde op de beslissende momenten en verloor zijn laatste partijen. Wim Kuiper uit Ouwerkerk werd een nieuwe kandidaat. Hij verspeelde echter zijn kansen, toen hij in zijn partij tegen de latere winnaar te veel lette op zijn moyenne en ver gat dat het om de winst ging. Braber profiteerde dankbaar en greep samen met Jacobs de lei ding. Buth verslikte zich in de zes de ronde in een opeens opvallend sterke Iman Wesdorp van Old Dut ch en kwam in een moeilijk par ket, omdat zijn moyenne het minst van de leiders was. Met vier man op acht pünten ging de laatste ronde in. De leiders won nen hun partij en het moyenne van Braber gaf de doorslag. Clubge noot Buth kreeg zilver, maar miste door zijn moyenne een plaats in de regionale eindstrijd. Die komt er wel voor Braber. Wim Kuiper hield met 1.63 het beste moyenne van het gezelschap over. Toch le verde het hem niet meer dan brons op. Wel tekende hij voor de hoogste partij van het toernooi met 2.85. Wesdorp eindigde als zes de. André Joosse van BV Avontuur werd kampioen libre vierde klasse poule zuid. Rudie Rooze van LBV werd tweede en Patrick Roelof der de. Wim Kuiper speelt een sterk toernooi libre vierde klasse in Noordgouwe. De biljarter uit Ou werkerk wordt derde bij het per soonlijk kampioenschap. ZIERIKZEE - De tafeltennissers van Scaldina namen zaterdag revanche voor de smadelijke io-o-nederlaag van destijds tegen Smash'70 2. In Zierikzee werd het nu een 5-5-ge lijkspel. Niettemin is degradatie uit de tweede klasse onafwend baar. De weer fitte Hans Volkeri was goed voor twee winstpartijen. Hij won van Jacqueline van Osta en Theo Coppens. Koen van Veltho- ven verloor eerst van Joris Gerrit sen, maar versloeg darna achter eenvolgens van Van Osta en Theo Coppens. Niels van Velthoven stelde het ge lijkspel veilig door in vijf games van Van Osta te winnen. Overige uitslagen: Yerseke 2-Scaldina 2 4-6, Arnemuiden 5-Scaldina 3 6-4, Het Markiezaat 6-Scaldina 4 10-0, Scal dina 5-Kapelle 3 6-4, Scaldina 6-Wester- zicht 3 3-7, Kapelle 7-Scaldina 7 2-8, Scaldina 8-Oudelande 8 8-2. De jeugd van Scaldina deed in Gro- door Wim Kakebeeke GOIRLE - De handballers van Delta Sport leden in de eerste klasse een nipte nederlaag. Tegen GHV werd het 23-22. Via een 21-11-achterstand knokten de blauwhemden zich terug in de strijd, maar ze bleven uiteindelijk met lege handen achter. Na een moeizame start zakte de or ganisatie bij het Schouwse gezel schap als een pudding in elkaar. Via 9-7 liep GHV weg naar 21-11. Delta Sport schoot vooral in aan vallend opzicht tekort. Er was veel balverlies. En dat sloeg ook weer over op de dekking van de blauw- ningen goede zaken. De Zierikzee se formatie versloeg in een recht streeks degradatieduel GTTC Gro ningen met 7-3. Dit houdt in dat het team uit Zierikzee, dat in de landelijke klasse uitkomt, nu een voorsprong van vijf punten heeft op de directe concurrent uit Gro ningen. Koen van Velthoven was goed voor drie zeges. Tristan Benschop won zijn tweede partij van de competitie door Joost Zijlstra in vier games terug te wijzen. Ook het dubbel Van Velthoven/Smalheer pakte de winst. Verder was ook Dennis Smalheer nog goed voor twee wintspartijen. Overige uitslagen: The Back Hands-Scaldina 2 7-3, Oudelande -Scal dina 5-5, Westerzicht 3-Scaldina 4 7-3. Witac'89-Kerkwerve 8-2. Wilde vierdeklasser Kerkwerve nog een kans maken op het kampioen schap of een promotie/degradatieduel, dan moest het winnen van de mede kandidaat voor die plaatsen, Wi- tac'89 uit Willemstad. De thuiswedstrijd werd destijds hemden. „Het geloof in eigen kun nen moet een uur duren en geen 20 minuten", zei trainer/coach Rob de Vos na afloop. Na tweederde van de strijd sloeg de vonk dan toch nog over. Sluit post Jacco de Loof had enkele pri ma reddingen. Vanaf dat moment kon het niet meer stuk. De race te gen de klok was ingezet: 21-17. Een van de lichtpuntjes in die spannende slotfase was Kenneth Mellaart. Naast twee pingels en een fraaie score vanaf de cirkel werd het suc ces uitgebouwd met vier knappe solo's vanuit de tweede lijn. De ge lijkmaker bleef echter uit. GHV prikte er nog twee binnen en de strijd was beslist. „Jammer dat we niet een puntje konden meepak ken", keek de Vos terug. „Ik wil de- met 8-2 gewonnen, dus de y§r- wachtingen waren hooggespan nen. Hoe anders pakte het uit. De Witac-spelers waren uit op revan che en die kregen ze. Man van de avond was Pieter Korteweg. De Brabander moest nog andere ver plichtingen vervullen die avond en speelde zijn drie wedstrijden achter elkaar. Korteweg won van alle Kerkwerve-spelers. Stoffel van der Wekken won vin Piet van Beers in 5 games. Ook Ge rard Knol één keer tot winst. Hij klopte Cor Bom simpel: 6-11, 9-11 en 3-11. Jos Lindeman kon niet aan win nen toekomen, ook niet samen met Knol in de dubbel. Cor Bom en Piet van Beers waren daarin met 11-6, 11-8,11-8 te sterk. Al met al 8-2 verlies dus voor het vlaggen schip van Kerkwerve, hetgeen een forse streep door de rekening was. Kerkwerve staat nu 4e met 36 pun ten uit 7. Overige uitslagen: Kerkwerve 2-Kapel- le 5 5-5, Kapelle 4-Kerkwerve 3 5-5, Middelburg 14-Kerkwerve 4 6-4, Kerk werve 5-TTVO 5 7-3. Jeugd: Reynae- rt-Kerkwerve 8-2. ze week de wedstrijd nog wel eens terugzien. Dan kan ik zien waar het misging." Scores Delta Sport: Kenneth Mel laart 7, Guido de Graaf 6, Jimmy Niemans 5, Quinten Haze 2, Gu'3st Sluijs en Stefan de Oude 1. Dongen-Delta Sport 2 20-16: Met het aantal tegentreffers vielt te le ven. Verdedigend hadden de Schouwse reserves de zaak aardig onder controle. „Er werden zeker 15 ballen geblokt," vertelde Rick Evertse met enige trots. De afron ding was een ander verhaal. Het ontbreken van routiniers Lefevre, Schaalje, Vinke en Bos betekende een flinke aderlating. Delta Sport 2 miste drie pingels. Het meeste ge vaar kwam van de tweede lijn. Vleeshouwer en Evertse schoten er ieder 5 binnen. door Daaf Kasse 's GRAVENPOLDER - De dammers van PWG 's-Gravenpolder onder vonden zaterdag opnieuw dat in de ereklasse ieder foutje fataal kan zijn. De thuiswedstrijd tegen Dam- combinatie Fryslan ging met 11-9 verloren, zodat de Zeeuwse ereklas- ser nog steviger op de laatste plaats staat. Omdat de ploeg uit Franeker in de eerste drie wedstrijden slechts één punt had verzameld, was er in het 's-Gravenpolderse dorpshuis spra ke van een echt degradatieduel. Er kwam maar langzaam tekening in de strijd. Pas na drie gelijke spelen (van André Droog, Daaf Kasse en Martijn Rentmeester) verscheen er een twee op het scorebord. Arie van de Weteringh, niet voor niets topscorer bij de Zeeuwen, speelde een voorbeeldige partij en drukte zijn tegenstander langzaam van het bord. De voorsprong bleef niet lang gehandhaafd. Ex-wereldkam pioen Harm Wiersma, die in de eerste drie rondes evenzoveel remi ses liet noteren, won nu wel. Zijn slachtoffer heette Henk Gunter. De Tholenaar stond de hele partij met zijn rug tegen de muur en ver loor door een doorbraakcombina- tie. Het werd nog erger voor PWG toen ook Ruud Kloosterman zich gewonnen moest geven. De man uit Zwijndrecht kwam onnodig een schijf achter en maakte daarna geen schijn van kans meer. Na een gelijkspel van Johnny de Leeuw te gen Gerlof Kolk, de op een na sterkste speler bij de Friezen, had PWG een gelukje. Eerst miste de tegenstander van Andres van den Berge een simpele winst en even later won de man uit Bergen op Zoom zelfs op de klok. Zo stond het dus 8-8. Een gelijk spel zou de meest logische uitslag zijn, maar het mocht niet zo zijn. Het was geen Fries maar een spe ler uit Kameroen die het vonnis over PWG voltrok. Bruno Fopa had de hele partij weinig in te brengen tegen Arjo Kousemaker, maar in de tijdnoodfase kwam de gehaaide Afrikaan in het voordeel. De Zeeuwse kampioen kon in tijd nood de remise niet vinden en ver loor. De Friezen gaven de voor sprong niet meer uit handen. Jan van de Weteringh was na een goe de aanvalspartij in een gelijkwaar dig eindspel terechtgekomen en moest wel akkoord gaan met een gelijkspel. Kees Rijk, zaterdag non-playing captain, was uiteraard teleurge steld, maar prees de strijdlust van zijn ploeg. „We hebben er hard voor geknokt, maar helaas zonder resultaat. De Friezen hebben de wedstrijd heel serieus opgevat en lieten zelfs Bruno Fopa speciaal uit Kameroen overkomen." De zege van Fopa was ook voor Harm Wiersma van cruciaal belang voor de Friese zege. „Maar ook het feit dat Ruud Kloosterman de strijd zocht kwam ons goed uit. Taeke Kooistra heeft hier uitstekend van geprofiteerd." Harm Wiersma (rechts) versloeg Henk Gunter. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57