bij Forza Gemengde gevoelens Hockeyers HSD zijn op schot tegen Push: 2-7 36 Maandag 3 november 2008 pzc Mannenteam kan leven met nederlaag tegen Krimpen 4. Vrouwen HSD weren zich kranig tegen Gilze Rijen. Bert Verseput wint concours in klasse M Zeeuwse records van zwemmers Meulvliet lijdt kostbare nederlaag Unieke finish bij Goofies Race zeilen Kansloze missie voor biljarters van 3BSD 's Lands Welvaren aan kop kadercompetitie door Peter van Kouteren bruinisse - De tweede thuiswed strijd van de standaardteams van Forza leverde gemengde gevoelens op. De volleyballers leden een 1-3-nederlaag tegen de vierde keus van Krimpen, maar hielden daar desondanks een goed gevoel aan over. De vrouwenploeg bleef met lege handen en een kater achter na de 0-4-afstraffing tegen Morres/Hulst. Ontgoocheling en onbegrip voch ten om voorrang bij de vrouwen, die geen moment in de wedstrijd zaten en voor het eerst sinds tij den voor eigen publiek ongenadig hard onderuitgingen. „Het was dra matisch", vond Marije Munter. „We hebben ondermaats gepres teerd." Leen de Jonge keek met meer voldoening terug op het ver lies van de uit een fusie ontstane mannenploeg. „We hebben verlo ren, maar we hebben met zijn allen heerlijk gespeeld. We heb ben heel hard gevochten." Forza-Morres/Hulst 0-4 (17-25, 22-25, 23-25, 11-25): Een zware ne derlaag voor Forza, dat geen mo ment het initiatief had. Slechts in het begin van de eerste en derde set mocht Forza hoop koesteren op een goed resultaat. Vanaf het moment dat de Zeeuws-Vlamin gen Forza met een betere opslag bestookten, volgde een kentering. Dat gebeurde zowel in de eerste als derde set nog in een vroeg sta dium. „We begonnen niet goed", bekende trainer Guido de Beule van Morres/Hulst. „We hadden moeite met de ruimte in de zaal. Het publiek zit er bovenop. Ik vind dat we vanaf de tweede set het spel gedicteerd hebben. We vergaten alleen door te drukken." Forza had vooral geen greep op het snelle spel van de Zeeuws-Vla- De volleyballers van Forza lijden verlies. De mannen gaan ten on der tegen Krimpen 4, de vrou wen delven het onderspit tegen Morres/Hulst. mingen, die in de voorgaande vier duels slechts twee sets hadden la ten liggen en inmiddels met een voorsprong van zes punten de ranglijst van de regiodivisie aanvoe ren. „We hebben soms wel aardig meegedaan, maar we kwamen door hun snelle spel geen mo ment aan ons eigen spel toe. We zijn er geen moment aan te pas ge komen", vond Marije Munter. De bezoekers konden het initiatief ne men, omdat de eigen opslag en pass goed was verzorgd. Dat leidde vooral tot een trefzekere midden- aanval. De Beule: „We hebben een uitgebalanceerd team en kwamen allemaal aanvallend heel goed door." Forza-Krimpen 4 1-3 (24-26, 19-25, 25-20, 19-25): Na de verras sende winst tegen Atak'55 2 bood de mannenploeg van Forza de nieuwe koploper Krimpen 4 goed partij. De erg geroutineerde oppo nent had echter net iets meer in de mars. Dat gaf aan het slot van de eerste set de doorslag. Op 24-24 deed een foute service en een leep balletje van een Krimpen-aanval- ler de thuisploeg de das om. Hard werkend bood Forza daarna prima partij. Vooral Bart Ketting onder scheidde zich in aanvallend op zicht. Nadat de derde set tot winst had geleid, werd de vierde set door een aantal ongelukkige bal len verloren. Tony van Breda Tony van Breda, in het verle den oefenmeester bij Forza, is dit seizoen trainer bij de man nen van Krimpen 4 De vrouwenploeg van Forza verloor voor de tweede opeen volgende keer met 4-0. Ook de tweede thuiswed strijd van de mannen ging met 1-3 verloren. WS'92 liep in de promotieklas se B tegen de eerste nederlaag aan. De Burgst was met 3-1 te sterk. De Vlissingse mannen slaag den er in de regiodivisie niet in bij De Burgst te winnen: 3-2. Verwarring bij de spelers van Forza, nadat Krimpen de bal heeft geblokt. foto Dirk-Jan Cjeltema zierikzee - Het mannenteam van HSD boekte een riante zege (2-7) op Push 15. De vrouwen, aange vuld met enkele jeugdspeelsters uit de meisjes B, moest buigen (6-1) voor een beter Gilze-Rijen. Vrouwen Gilze-Rijen-HSD 6-1 (3-1). HSD verdedigde naar behoren. Dat was echter niet voldoende om een be ter Gilze-Rijen van een ruime ze ge af te houden. In de beginfase kwam HSD nog even terug tot 2-1. Na voorbereidend werk van Jac queline Smits en Lizet Lammerts scoorde Ilse Hardon. De kloof werd kort na de rust geslagen. Toen liep de thuisploeg binnen een kort tijdsbestek van 3-1 uit naar 6-1. In het laatste kwartier bood HSD, ondanks dat het geen wissels had, aardig tegenstand. Het kreeg zelfs kansjes om de score wat dragelijker te maken. Die ble ven echter onbenut. Mannen Push 15-HSD 2-7 (2-5). De arbitra ge was beroerd, maar niet echt par tijdig. Beide teams werden dus consequent afgefloten voor allerlei onbenullige zaken. HSD ergerde zich daar wel aan, maar liet dat niet ten koste gaan van de produc tie. Voor dat team opende Björn Verseput de score. Niet veel later liet Stephan Lammerts 0-2 note ren. De thuisploeg scoorde nog wel 1-2, maar daarna stoomde HSD naar 1-5 door treffers van Stephan Lammerts (zx) en Björn Verseput. Op slag van rust werd het 2-5. In de tweede helft contro leerde HSD vooral de wedstrijd en scoorde nog via Bert-Jan Zondag en Niels Ritzen. heinkenszand - Bert VersSput was zaterdag succesvol bij gen spring- wedstrijd in Heinkenszand. De rui ter uit Burgh-Haamstede won met Unique Dancer in de klasse M. In de barrage stuurde Verseput de bruine merrie via een bloedstollen de rit in de onmogelijk geachte tijd van 29.70 foutloos naar de fi nish. Hij gooide daarmee de deur op slot voor zijn vier achtervol gers. vlissingen - Luctor et Emer- go-zwemmers Toby Aarnoutse, Ni- kita van den Houte en Simon Edenburg hebben zaterdag in Vlis- singen bij het langeafstandcircuit- een Zeeuws record gezwommen. Aarnoutse deed dat op de 8oom vrije slag (8.45,92). Van den Houte was snel op de 200 meter vrije slag (2.57,65). Edenburg zwom 2.17,70 op de 200 meter wisselslag. roosendaal - In de strijd om lijfs behoud leed Meulvliet/Gerust- verzekeren een kostbare nederlaag tegen Meer met Sport United 2. In Roosendaal ging de zaalvoetbal wedstrijd met de hekkensluiter met 4-3 verloren. De Thoolse eer steklasser had weliswaar de beste kansen, maar liet verdedigend te veel steken vallen. Voor Meulvliet scoorden Ali Oum- hamed (2x) en Said Oumhamed. colijnsplaat - De wedstrijd in de ORCi-klasse van de Goofies zeil wedstrijden kende zaterdag een bij zondere ontknoping. Lennart van Oeveren (Heinkenszand) met de Holmatro en Peter de Ridder (Gor- kum) met de Checkmate kwamen precies gelijk als eersten over de streep. De race had een leuk tintje door de inschrijving van een boot met een Pqjtugees nummer. steenbergen - Het driebanden team van 3BSD Duivelands Meu belhuis werd door Wellse Vaart volledig van tafel gespeeld. De kop loper in de vierde divisie won met 8-0. De nummers één en twee van de bezoekers" deden het redelijk. Sjaak de Visser moest in de slotfa se Van der Steen laten gaan. Jan Suykerbuyk liep een grote achter stand op, kwam sterk terug, maar verloor met een punt verschil. kwadendamme - Het kaderteam 's hands Welvaren komt na de 7-1-overwinning op HWA Verhaar/BKS op een gedeelde eer ste plaats in de landelijke kader competitie. „Het blijft oppassen te gen dit soort tegenstanders", zei kopman Peter de Bree na afloop. De Bree en Sjaak en Danny Wal- hout zorgden voor twee punten. Toon Hermes speelde gelijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 56