wedstrijd crosscircuit Wéér 'De Hand van Platje' Dames en heren, de dopingcontroleur... Diefstal leidt tot staken wedstrijd KNSB pikt smoes sponsor niet PZC Maandag 3 november 2Ó08 j 33 jjm van Laarhoven moeten al een gaatje laten. foto Camile Schelstraete Moerschanscross - Bij de vrouwen won Sandra de Block de Moerschanscross met grote overmacht. Zij kampt met hetzelfde probleem als Tim Pleijte, de winnaar bij de mannen: er is weinig concurren tie. Het voordeel voor de 26-ja- rige Hulsterse is dat ze zich aan de mannen kan optrekken. „Maar het Stratenloopcircuit was deze zomer toch veel leu ker. Daar was de concurrentie van vrouwen veel groter. Het was voor mij een echte wed strijd." De Block verheugt zich de ko mende wedstrijden op de deel name van Anjolie Wisse, hoe wel de Middelburgse waar schijnlijk sneller is dan De Block. „Ik wil per se meedoen aan de crosscompetitie", aldus De Block. „Als je beter wilt wor den, is er geen betere training dan de cross." De seniorenklassen werden ge wonnen door Marco Ottjes uit Ossenisse (M35), Wilko de Vos uit Wilhelminadorp (M45), Theo den Herder uit Goes (M55), Joop Lasseur uit Brui- nisse (M65), de Belgische Irina Pieters (V35) en de zojuist tot sportvrouw van Vlissingen ge kozen Huquette Dedercq (V45). Zij vierde in Hulst haar 63e verjaardag. De korte cross was een prooi van de Belg Björn Willems, voor Henrik Westerweele uit Middelburg. jaar en dat begint zich uit te beta len. Hij hoefde niet eens te versnel len om die drié er in de tweede ronde af te lopen. Hij heeft een pas je om te crossen, kan zich goed aanpassen aan de terreinomstan digheden. Vorige week trainden we in de duinen en toen bleek weer dat hij heel makkelijk heu- velop gaat. Hij loopt dan zo van me weg." Schrier concentreert zich liever op wegwedstrijden en zal dan ook niet aan de vereiste vijf Van de ze ven wedstrijden meedoen om in aanmerking te komen voor een plaats in het eindklassement van het crosscircuit. Van Laarhoven, vo rig jaar tweede, dacht een kansje te maken op zijn zesde zege in de Moerschanscross, maar kwam van een koude kermis thuis. Hij betrok ook Schrier in zijn beschouwing: „Die twee jongens hebben dit jaar wel een enorme sprong gemaakt." De Hulstenaar werd derde. Niet alleen Van Laarhoven was on der de indruk. Ook de de nummer vier van zaterdag, de Belg van In diase afkomst Karl de Raeymae- cker, was verrast over de prestatie van Pleijte. De Raeymaecker liep niet slecht, was zelfs tien seconden sneller dan vorig jaar toen hij de wedstrijd won, maar moest veel toegeven op de winnaar. „Ik dacht dat ik een kans had, maar die Pleij te was wel heel veel beter dan vo rig jaar. Als hij zo doorgaat zal hij dit seizoen niet veel verliezen." Daar zit hem nu juist het pro bleem voor Pleijte. „Ik had wat meer tegenstand verwacht", gaf hij na zijn zege aan. „Het ging wel erg gemakkelijk." Dat zal de komende wedstrijden waarschijnlijk niet an ders zijn. Wellicht loopt hij nog een keer tegen aan atleet als Pascal van Troost aan, maar misschien ook niet. Sterke atleten lopen de laatste jaren de deur van de cross competitie niet plat en het ziet er niet naar uit dat het dit seizoen an ders zal zijn. Pleijte moet de provin cie uit om de concurrentie aan te gaan. Dat gaat hij ook doen, maar hij aast ook de eindzege van het Zeeuwse crosscircuit. De reden is simpel: „Ik vind het leuk om hier lekker te crossen." „Als er een echte topclub komt, zou ik er goed over na moeten den ken. Ajax o/PSVWeet ik niet. Ik speel al bij een Nederlandse top club, hè." FC Groningen-spits Marcus Berg over de nieuwe verhou dingen in het Nederlandse voetbal. In AD. ,,/fe zeg niet dat ik zelfmoordneigingen had, maar het scheelde niet veel. Zelfs mijn huwelijk stond op springen. Ik heb mijn sport be vuild en daar schaam ik me voor." De Italiaanse wielrenner Ivan Basso heeft zijn schorsing vanwege dopinggebruik uitgezeten. In L'Equipe. „Als ik het voor het zeggen had, zou hij vandaag stoppen met de baan. Om nooit meer terug te gaan. Het is mooi geweest, hij heeft alles gewonnen op de baan wat er te winnen viel. Jammer dat hij geen olympisch kampioen is. Maar daar moet hij maar mee le ven." Ploegleider en oud-wielrenner Jean-Paul van Poppel over Theo Bos. In Sportweek. „Ajax werd geprezen om het totaalvoetbal, het schitterende spel. Kul! Het was niet om aan te zien." Voormalig Ajacied Jan Mulder over het Ajax van de jaren zeventig. In VI. „We zitten elke dag om tien uur 's ochtends in de sauna, hebben vervolgens een aantal feestelijkheden en sluiten de dag weer af in de sauna. Dat is traditie hier. Ze hebben zelfs een bar in de sau na." Voetbaltrainer Job Dragtsma over zijn kampioenschap met het Finse FC Inter Turku. De 'Hand van God' was er al. Sinds deze week is er ook 'De Hand van Platje'. En ook die heeft succes. Volen- dam haalde, mede dankzij Meivin Platje, vier punten in een kleine week. De Volendam-aanvaller Mei vin Platje had bij zijn ope ningstreffer tegen De Graaf schap (3-1), net als dinsdag te gen Willem II (2-2), hulp no dig van zijn rechterarm. „Wat maakt 't nou uit? Hij telt toch!" Lichtelijk geïrriteerd stond Meivin Platje, die dins dag zijn 'vals spel' wel erken de, de pers te woord. Harry van Tiel, ingehuurd als spreekstalmeester bij biljartwedstrijden in Sluiskil, kondigde gisteren niet alleen de spelers en de arbiters aan. „Dames en heren, u ziet daar de dopingcontroleur, wij he ten hem van harte welkom", riep hij in de microfoon, toen hij in de arena het begin van de wedstrijd Delta Frans Be vers tegen Twentevisie aan kondigde. Het deed wat onwennig aan in tijden waarin dopingge bruik zo spraakmakend is. We horen het de speaker van de Tour de France nog niet aankondigen... RUG W^MMÊÊÊtÊ De voetbalwedstrijd tus sen Heinkenszand 2 en Serooskerke 4 werd zaterdag middag om een wel heel vreemde reden gestaakt. Toen beide ploegen na de eerste helft de kleedkamer opzoch ten, bleken zeven Seroos- kerke-spelers bestolen te zijn. Zij misten onder meer kle dingsstukken, een iPod en sleutels. De mannen van Seroos had den daarna geen zin meer om nog een keer de wei in te gaan. Scheidsrechter Brugge- man begreep dat en staakte het duel. De KNSB gaat kleding- sponsor Nike aan zijn contract houden. De schaats bond vreest dat Nike het smoesje dat het geen pakken meer kan produceren in de door Nederland gewenste kleuren blauw, rood en wit gebruikt om uit de schaats sport te stappen. Ook de bonden in Noorwe gen, China, Zuid-Korea en Amerika liggen in de clinch met Nike. „Wij vermoeden 'dat Nike dwarsligt, omdat het geen commercieel gewin meer ziet in het schaatsen", stelde Tjaart Kloosterboer za terdag namens de KNSB. 700.000 De Ericsson 4 wordt door tal van kleine bootje begeleid op de laatste kilometers voor Kaapstad. Op de achter grond de Tafelberg. foto AP De Deense golfer Sören Kjeldsen heeft zondag de Volvo Masters op zijn naam geschreven. Kjeldsen, die met de ze ge ruim 700.000 euro verdiende, leidde op de Spaanse golf baan van Valderrama van begin tot eind. De Deen nam in de eerste ronde direct een flinke voorsprong op zijn concurren ten. Na de knappe omloop van 65 slagen leverde hij scorekaar- ten in van 71, 69 en 71. Kjeldsen eindigde op acht onder par, twee slagen beter dan de Duitser Martin Kaymer en de Brit Anthony Wall. Robert-Jan Derksen, de enige Nederlander die actief was in So- togrande, eindigde op de gedeelde dertiende plaats. Hij sloot het door barre weersomstandigheden geteisterde toernooi af met een totaal van 286 slagen, twee boven par.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53