Binnenland Partijen denken na over woningmarkt 4,5% CDA terug met 'lange arm Donner' Kamer pleit voor zwaardere straffen 4 Maandag 3 november 2008 PZC PvdA/CDA wachten op voorstellen voor impuls huizenmarkt. Koningin opent Jaar van de Tradities (Als u een nog hogere spaarrente wilt, kijk dan op de pagina hiernaast.) Fortis Bank Nederland DEN HAAC - De Partij van de Ar beid voelt weinig voor het idee om de overdrachtsbelasting te hal veren teneinde de stagnerende hui zenmarkt vlot te trekken. Volgens Kamerlid Paul Tang is het 'een heel dure maatregel'. „Dat zou de schatkist zo'n 1,5 miljard euro per jaar kosten. Dat is veel geld en het is de vraag of het nodig is." Vol gens Tang is het te vroeg voor der gelijke ingrijpende maatregelen. Het CDA wil eerst de plannen van het kabinet afwachten. Dat heeft afgelopen week beloofd binnen twee weken met een samenhan gend pakket maatregelen voor de woningmarkt te zullen komen. Maar het CDA lijkt niet enthou siast over een mogelijke halvering van de overdrachtsbelasting. Het is 'inderdaad een heel dure maatre gel', heet het in kringen rond de CDA-fractie. Het 'samenhangende pakket maatregelen' beoogt de stagnerende woningmarkt weer op stoom te krijgen. Niet alleen de verkoop van woningen is de afgelo pen maanden fors ingezakt, maar ook de bouw van nieuwe wonin gen dreigt in het slop te raken. Vol gens schattingen zou de productie volgend jaar wel eens bijna kun nen halveren tot amper 40.000. De ministers Maria van der Hoe ven (Economische Zaken) en Ella Vogelaar (Wonen) voeren momen teel gesprekken met woningbouw verenigingen, makelaars, project ontwikkelaars en banken om te kij ken welke maatregelen nodig en mogelijk zijn. Naast een halvering van de overdrachtsbelasting wordt ook gekeken naar een mogelijke verlaging van de btw op bouwma terialen en op renovaties. Rabo-directeur Bert Heemskerk stelde vrijdag voor om alle huisei genaren te verplichten om zich te verzekeren tegen een mogelijke waardedaling van hun huis, zodat ze bij de verkoop niet met een rest schuld achterblijven. Het idee is vrijwel Kamerbreed weggehoond. De Vereniging Eigen Huis ziet meer in verhoging van het maxi male garantiebedrag van de Natio nale Hypotheek Garantie van 265.000 naar 350.000 euro. Hier mee wordt 80 procent van de hui zenmarkt afgedekt. HILVERSUM - Koningin Beatrix opent het Jaar van de Tradities door theedoe ken op te hangen. Daarop staan de belangrijkste tradities. Sinterklaas wordt, samen met zijn pieten, door de Nederlanders aangemerkt als de be- DEN HAAC - Echt kwaad zijn ze niet bij het CDA. Eerder 'verdrie tig', omdat Wouter Bos niet even aan premier Balkenende had ver teld dat Aboutaleb had gesollici teerd om burgemeester van Rotter dam te worden. Niet dat het een verplichting zou zijn, maar het was wel zo chic geweest. De wre vel werd binnenskamers gehou den, omdat ook het CDA beseft dat de oppositie er gebruik van zou maken. Tot nu toe heeft de oppositie zich terughoudend opgesteld tijdens de financiële crisis. Het kabinet krijgt alle ruimte om maatregelen te ne men. Enkel zolang die er vanuit kan gaan dat het kabinet als een heid optreedt. Nu het akkefietje rond Aboutaleb toch naar buiten is gekomen, beraden oppositiepar tijen zich of ze die opstelling moe ten laten varen. Want die is im mers wel ten koste gegaan van de kans zichzelf sterker te profileren. Pas als het ergste voorbij is, moet er volgens de oppositie een parle mentair onderzoek komen. Want zoals WD-leider Mark Rutte het zei: „Je stoort de brandweer nu eenmaal niet tijdens het blussen." Het CDA bestrijdt dat de onenig heid te maken heeft met de promi nente rol van Wouter Bos namens coalitiepartner PvdA. De christen democraten zeggen professioneel genoeg te zijn daar overheen te EmaVAN STRAATEN IA.oPa he-êft ook eers pie^tL stappen. Zeker zo belangrijk is, dat het CDA er eind vorige week in is geslaagd om het ontslagrecht te versoepelen, buiten het parlement om. De kantonrechters besloten de formule te versoberen die ze hanteren om ontslagen werkne mers financieel tegemoet te ko men. Niet voor niets wordt er in het CDA gesproken over 'de lange arm van Donner', de CDA-minis- ter van Sociale Zaken. Donner wil de het ontslagrecht versoepelen, maar werd teruggefloten omdat de PvdA dan op een kabinetscrisis zou aansturen. Nu heeft de partij van Bos alsnog een nederlaag moe ten slikken zonder dat ze het CDA er op kan aanspreken. DEN HAAC - De Tweede Kamer heeft plannen om criminelen zwaarder te straffen. De fracties van CDA, PvdA en WD zullen hun voorstellen komende week presenteren tijdens een debat over de begroting van het ministerie van Justitie. Oppositiepartij WD vindt dat sommige misdrijven zwaarder be straft moeten worden, omdat Ne derlanders anders hun vertrouwen in de rechtsstaat verliezen. Tweede Kamerlid Fred Teeven noemt als voorbeeld kinderporno. Hij wil de strafmaat voor dit kindermisbruik verdubbelen. Daarnaast hopen de liberalen snel een einde te maken aan de praktijk waarin strafzaken stuklopen op vormfouten. Teeven vindt het „volstrekt onaanvaard baar" dat het Openbaar Ministerie (OM) recent twee verdachten van een gewapende overval op een Amsterdamse discotheek moest la ten gaan omdat hun strafdossier was zoekgeraakt. Kamerlid Ton Heerts (PvdA) wil dat het voorwaardelijke deel van een straf wordt opgerekt. Hij ziet liever dat een veroordeelde na zijn celstraf nog twee jaar voorwaarde lijk krijgt dan één. Wilt u uw spaargeld altijd kunnen opnemen én een uitstekende rente? Kies dan de nieuwe internetspaarrekening van Fortis Bank Nederland. Die geeft u 4,5%* rente bij een spaarsaldo vanaf 12.500 euro. Meer weten? Ga naar fortisbank.nl, bezoek een Fortis Bank-kantoor of bel 0900 - 8179 (lokaal tarief). *Rentewijzigingen voorbehouden. Vraag naar de voorwaarden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 4