PWG buigt het hoofd in degradatiepot Basketballers Vlissingen houden leiding vast Handbalsters EMM niet opgewassen tegen VHC 36 Maandag 3 november 2008 PZC Damcombinatie Fryslan wint nipt in 's-Gravenpolder. Den Dekker zesde in endurorace Waterpolosters De Canze onderuit B door Daaf Kasse MIDDELBURG - De dammers van PWG 's-Gravenpolder ondervon den zaterdag opnieuw dat in de ereklasse ieder foutje fataal kan zijn. De thuiswedstrijd tegen (Damcombinatie Fryslan ging met 11-9 verloren, zodat de Zeeuwse ereklasser nog steviger op de laat ste plaats staat. Omdat de ploeg uit Franeker in de eerste drie wedstrijden slechts één punt had verzameld, was er in het 's-Gravenpolderse dorps huis sprake van een echt degra datieduel. Er kwam maar lang zaam tekening in de strijd. Pas na drie gelijke spelen (van André Droog, Daaf Kasse en Martijn Rentmeester) verscheen er een twee op het scorebord. Arie van de Weteringh, niet voor niets tops corer bij de Zeeuwen, speelde een voorbeeldige partij en drukte zijn tegenstander langzaam van het bord. De voorsprong bleef niet lang ge handhaafd. Ex-wereldkampioen Harm Wiersma, die in de eerste drie rondes evenzoveel remises liet noteren, won nu wel. Zijn slachtoffer heette Henk Gunter. De Tholenaar stond de hele partij met zijn rug tegen de muur en verloor door een doorbraakcombi- natie. Het werd nog erger voor PWG toen ook Ruud Kloosterman zich gewonnen moest geven. De man uit Zwijndrecht kwam onnodig een schijf achter en maakte daar na geen schijn van kans meer. Na een gelijkspel van Johnny de Leeuw tegen Gerlof Kolk, de op een na sterkste speler bij de Friezen, had PWG een gelukje. Eerst miste de tegenstander van Andres van den Berge een simpe le winst en even later won de De dammers van PWG 's-Graven polder verliezen het cruciale duel met Damcombinatie Fryslan met 11-9. De Afrikaan Bruno Fopa geeft de doorslag. man uit Bergen op Zoom zelfs op de klok. Zo stond het dus 8-8. Een gelijk spel zou de meest logische uitslag zijn, maar het mocht niet zo zijn. Het was geen Fries, maar een spe ler uit Kameroen die het vonnis over PWG voltrok. Bruno Fopa had de hele partij weinig in te brengen tegen Arjo Kousemaker, maar in de tijdnoodfase kwam de gehaaide Afrikaan in het voordeel. De Zeeuwse kampioen kon in tijd nood de remise niet vinden en verloor. De Friezen gaven de voorsprong niet meer uit handen.' Jan van de Weteringh was na een goede aan- valspartij in een gelijkwaardig eindspel terechtgekomen en moest wel akkoord gaan met een gelijkspel. Kees Rijk, zaterdag non-playing captain, was uiteraard teleurge steld, maar prees de strijdlust van zijn ploeg. „We hebben er hard voor geknokt, maar helaas zonder resultaat. De Friezen hebben de wedstrijd heel serieus opgevat en lieten zelfs Bruno Fopa speciaal uit Kameroen overkomen." De overwinning van Fopa was ook volgens Wiersma van cruciaal belang voor de Friese zege. „Maar ook het feit dat Ruud Kloos terman de strijd zocht, kwam ons goed uit. Taeke Kooistra heeft hier uitstekend van geprofiteerd", zei hij. PWG 2 wint wel Het tweede team van PWG 's-Gravenpolder blijft goed meedraaien in de tweede klas se F. Zaterdag won het team met 12-$ van de reserves van Raes Damclub Maastricht. Ko Louwerse, Eric Boogert, Niels Roelofsen en Rianka Rentmees ter hadden met hun winstpar tijen een belangrijk aandeel in de zege. »- De Middelburgse damclub wisselt dit seizoen goede met matige wedstrijden af. Zater dag was het niet best: een 11-9-nederlaag tegen de West- landse Damcombinatie. VLISSINGEN - De mannen van BC Vlissingen behielden de leiding in de hoofdklasse dankzij een ruime uitzege in Deurne. Bij de vrouwen bleef BV Souburg ongeslagen kop loper in de overgangsklasse door in Berlicum te winnen. Mannen. Deurne Pioniers-BC Vlissingen 67-109: In het eerste kwart had BC Vlissingen geen problemen met de zone-verdediging. Dankzij scores van Michel Bosters werd een 20-32-voorsprong genomen. Mede dankzij debutant Emilio Jangba- hadoer werd de voorsprong uit gebouwd naar een 32-57-rust- stand. BC Vlissingen hield in het derde kwart de concentratie vast, waar door het verschil opliep naar 50-82. Met veel scores van Dorde Karadzic werd de wedstrijd profes sioneel uitgespeeld naar een 67-109 eindstand. Vrouwen. Springfield-BV Souburg 40-85: Het eerste kwart eindigde dan ook met 14-19. In het tweede kwart werden de breaks goed gelopen en zo ging BV Souburg met een 19-43 voorsprong de rust in. Het derde kwart schakelde Springfield over naar een zone-verdediging. BV Souburg moest even omschakelen, maar dat had weinig effect op de stand: 26-59. BV Souburg gaf de voorsprong niet meer uit handen. BC Vlissingen-Almonte 64-39: Via snelle aanvallen werd een 14-3-voorsprong genomen en na 15 minuten was de wedstrijd bij 32-12' al beslist. Daarna kwam de Eindhovense ploeg beter in de wedstrijd, waardoor het verschil niet verder opliep. Na de 38-18-ruststand eindigde het derde kwart bij 51-31. BC Vlissingen gaf daarna nog even gas en won ge makkelijk met 64-39. HELLENDOORN - Endurorijder Kees den Dekker uit 's-Heer Abtskerke is als achtste geëindigd in de endu re (motorcross) van het Overijssel se Hellendoorn. Het was de zesde wedstrijd meetellend voor het open NK van Nederland in de klas se Inters voor 40-plussers. Hét was voor de KTM-coureur al de tweede keer dit seizoen dat hij een goed resultaat wist neer te zet ten. GOES - De waterpolosters van mid denmoter De Ganze hebben zater dag met 6-13 van koploper Warrus 4 verloren. De gasten liepen snel uit naar 1-4. Toen het na de tweede periode al 1-7 was, leek de wedstrijd ge speeld. Via 4-11 werd het 6-13. Scores De Ganze: Joyce Piek en Sanne Klompe 2 en Tamara Flore en Iris Dinge- manse 1 maal. door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - De handbalsters van EMM waren gisteren niet opge wassen tegen het harde spel van VHC 2, waardoor de tweede sei zoensnederlaag een feit werd. De zwaargehavende Middelburgse mannenploeg kwam veel tekort bij Blauw Wit. Blauw Wit-EMM 27-13: Het is kommer en kwel bij de tweede klasser. De malaise duurt voort voor de Middelburgers, die met veel invallers moeten aantreden. Het is momenteel niks anders dan rake klappen incasseren. Die van gisteren in Den Bosch hakte er ste vig in, al had trainer Hans Die- rickx wel een goed excuus vanwe ge 6 blessures. EMM is op alle fron ten ontregeld. Vooral in de aanval werd veel balverlies geleden. Ook stond het vizier niet bij iedereen op scherp, Jordy Loo (7 treffers) uitgezonderd. Lichtpuntje is dat volgende week tegen Witte Ster'75 een flink aantal spelers een tentree kan maken. Vrouwen VHC 2-EMM 16-13: Er werd door de arbiters te. veel geto lereerd. Vooral tegen het fysiek harde optreden van de thuisploeg werd te weinig opgetreden. „Duw en trekwerk, alles mocht", morde EMM-coach Hans Nijsen na de tweede seizoensnederlaag. De 7-6-achterstand bij de pauze gaf nog hoop op een geslaagde missie. Maar door de vele tijdstraffen die daarna volgden was die hoop snel vervlogen. Als klap op de vuurpijl miste EMM vier strafworpen. Olympus-De Beuk 22-12: Na drie duels en even zoveel zeges gaat Olympus fier aan kop. De ongesla gen status is vooral te danken aan de ijzersterke conditie van de Vlis- singers. Gisteren bedroeg het gat met de concurrentie liefst tien tref fers. Harm Wiersma (rechts) verslaat PWG-speler Henk Gunter tijdens het belangrijke duel in de ereklasse. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 48