Pleijte zet toon in eerstel Statistieken zijn in het voordeel van de Ericsson 4 Schakers HWP liggen op titelkoers in eerste klasse Rapide maakt goede indruk, maar verliest 32 Maandag 3 november 2008 PZC Zonder Cardon en Geirnaert wint Sasse ploeg van DD. Mannen en vrouwen van Vlissingen spelen gelijk. Vlissinger verrast vriend en vijand tijdens Moerschanscross. Zweedse equipe bereikt Kaapstad met ruime voorsprong. door Roeland Alders GOES - Het eerste team van Het Witte Paard uit Sas van Gent is op titelkoers in de eerste klasse van de landelijke schaakcompetitie. Zaterdag werd DD met 6-4 versla gen. HWP Sas van Gent-DD 6-4: Zon der de topspelers Helmut Cardon en Steven Geirnaert moesten de Zeeuws-Vlamingen aantreden te gen DD uit Den Haag. In een span nende wedstrijd werd een achter stand door een nederlaag van Gunther Deleyn knap omgebogen naar een voorsprong. Zeker door Koen Leenhouts, die met een posi tioneel dameoffer zijn kwaliteiten weer tentoonstelde. Paul Motwani had een plusremise tegen John van der Wiel en ook Johan Goorm- achtigh speelde remise zonder in de problemen te komen. Na de winst van Tieme Verlinde in een hectische tijdnoodfase, speelde teamleider Hans Groffen tactisch remise, waarna Tom Picue de wed strijd besliste. HWP Sas van Gent 2-De Toren Arnhem 3-5: Het tweede team trad zonder Heieen Schut ver zwakt aan in de tweede klasse. Nu kwamen de Sassenaren noodge dwongen met zeven man aan de start. Mede door de sterke bezet ting aan de topborden bij de Arn- De HWP-schakers staan er in de eerste klasse goed voor na een 6-4-overwinning op DD. Het tweede en derde team verliezen. hemmers moest het tweede team van HWP in een nederlaag berus ten. Landau Axel-Souburg 3-5: In de derde klasse stond de Zeeuwse der by tussen Landau en Souburg op het programma. In tegenstelling tot de eerste ronde, waar Souburg nog had moeten winnen van Het Witte Paard 3, had het nu totaal niet te klagen. Enkel René Tiggel- man speelde een behoorlijke partij tegen Dennis van Vliet. Voor de rest zag het er somber uit voor de Souburgers. Landau wist zich geen raad met de ze weelde en zag elke gewonnen stelling verdwijnen. Vooral de over winning van Robin Bosters op Ste- faan Deman was bizar. Deman miste een mat in twee, waarna Bosters opeens een gewonnen stel ling overhield. HWP Sas van Gent 3-Sliedrecht 2.5-5,5: Deze keer dat het de Zeeuws-Vlamingen niet mee. Door Etienne van Leeuwen werd het nog wel 1-0, maar doordat teamleider Marnix van der Zalpa en Frans Snijders in tijdnood bei den een stuk weggaven, ging het bergafwaarts. Mark de Waal gaf een kleine kwaliteit weg en ver loor na lang strijden. En toen Erik van de Wynkele zijn potremi- se-stelling wilde omzetten in winst, hetgeen totaal niet kon, was de strijd gestreden. Terneuzen-De Pion 2 3,5-4,5: Al- bert-Jan Breukelman was snel klaar door een foutje en Daniel Lansay raakte de weg kwijt, wat hem op een nederlaag kwam te staan. De goede resultaten aan de topborden door Matthieu Freeke en Jan Breukelman konden een ne derlaag niet voorkomen. door Peter Snelders MIDDELBURG - Het mannenteam van Rapide begint beter te spelen, maar heeft nog steeds niet het ni veau van vorig seizoen te pakken. Gisteren verloor het team uit Hulst met 3-1 van Prinsenbeek. Mannen. Derde klasse. Prinsenbeek-Rapide 3-1: Ondanks een aantal dubieuze beslissingen van het arbitrale tweetal, werkte Rapide voor de rust een achter stand weg door een treffer van Hans Ringoot op aangeven van Jeroen Fassaert. Bij Rapide was ook Jochem Beaart toch van de par tij. In de tweede helft gooide de thuisploeg veel fysiek geweld in de strijd. Daar had Rapide het moei lijk mee. Uit een strafcorner werd het 2-1 en via een strafbal werd de eindstand op 3-1 bepaald. Vierde klasse. Liberty-Olympia 6-0: Trai ner-coach Jan Boerbooms draaide er niet omheen: „We wilden tegen deze sterke tegenstander en titel kandidaat de schade zo beperkt mogelijk houden. Dat lukte niet." Zundert-Vlissingen 3-3: Vlissin gen werd in de laatste minuten be stolen, toen een zuiver doelpunt (3-4) om onbegrijpelijke redenen afgekeurd werd. In de eerste helft liep Zundert uit naar 2-0. Een veer krachtig Vlissingen, met strafcor nerspecialist Roland Peekei in de gelederen, boog de achterstand na de rust om in 2-3 door treffers van Peekei uit strafcorners. Vijf minu ten voor het eind werd het 3-3. Vrouwen. Derde klasse. Vlissingen-Pelikaan 2-2: Na zes minuten opende die ploeg de score en na een kwartier werd het zelfs 0-2. Toch toonde Vlissingen veer kracht. Acht minuten voor de pau ze soleerde Brechtje de Schipper door de defensie van Pelikaan en zij bediende Caro Schuitema op maat: 1-2. Na de doelwisseling was Vlissingen de betere ploeg. In de 54e minuut liet Eva Zelders de 2-2 noteren. Vierde klasse. Spijkenisse-Olympia 8-0: Olym- pia wist van tevoren dat het tegen de gedeeld koploper heel moeilijk zou krijgen. De vraag was met hoe veel er verloren zou worden. Het speelde dan ook de gehele wed strijd verdedigend om de schade zovele mogelijk te beperken. Tim Pleijte (113) loopt na de eerste ronde aan kop van de Moerschanscross. De Belg Karl de Raeymaecker (115) en Tim door Koen de Vries HULST - Regen en koude wind zorg den zaterdag voor een passend be gin van het crossseizoen. Veel atle ten deden hun warming up voor de Moerschanscross op hun 'zo merschoenen', maar besloten kort voor de wedstrijd toch maar spikes aan te trekken. Het parkoers langs en over de Hulster wallen was door de gestage neerslag behoorlijk glibberig geworden. Niet alleen het weer zette de toon in de 23e editie van de Moerschans cross. Dat deed ook de 23-jarige Vlissinger Tim Pleijte, die de wed strijd over 9360 meter op indruk wekkende wijze won. Hij finishte in 29 minuten en 51 seconden en was daarmee ruim twee minuten sneller dan vorig jaar, toen hij der de werd. Het was negen jaar geleden dat een atleet in Hulst onder de 30 mi nuten dook. In 1999 won steeplelo- per Simon Vroemen in 28.51 en la ter bleven ook Middelburger John Vermeule (29.30), Brabander Dave Bekers (29.32) en Vlissinger Michel Schrier (29.54) onder de magische grens. Schrier werd nu tweede. Het duurde zaterdag niet lang voor dat de concurrentie in de gaten had dat Pleijte niet te houden was. Schrier, het trainingsmaatje van Pleijte, nam na een kilometer of twee als eerste van de vijf koplo pers tempo terug en niet veel later losten ook de Belgen Karl de Raey maecker en Koen van Havemaet en Rik van Laarhoven uit Hulst de rol. Niemand kwam nog in de buurt van de soepel lopende Pleij te, die in de laatste kilometers zelfs gas terug kon nemen zonder in ge vaar te komen. „Ik wist dat het zo zou gaan", gaf Schrier na afloop aan. „Tim is echt in vorm. Hij traint nu tweeënhalf Tim Pleijte wint met overmacht de Moerschanscross. De Vlissin ger slecht voor het eerst sinds negen jaar de grens van dertig minuten. KAAPSTAD - De Ericsson 4 heeft de eerste etappe van de Volvo Ocean Race gewonnen. Het Zweedse zeil team arriveerde gisterochtend als eerste in de haven van Kaapstad, met een voorsprong van bijna acht uur op de eerste achtervolger. De Nederlandse boot Delta Lloyd ligt op de zesde plaats. Door de winst mag het team van schipper Torben Greal acht pun ten bijschrijven in het klassement, waardoor de Ericsson 4 nu aan kop gaat met veertien punten. Eerder konden de deelnemers aan de Volvo Ocean Race punten ver dienen bij twee havenraces in het Spaanse Alicante, startplaats van de zeilrace om de wereld. Vanuit Alicante voer de vloot over 6500 zeemijl (ongeveer 12.000 kilome ter) naar Zuid-Afrika. Onderweg schreef het Zweedse zeiljacht al historie door als eerste in 24 uur de 'magische grens' van 600 mijl te doorbreken. „Het was een geweldige trip met enorme snelheden", "jubelde Greal in de haven van Kaapstad. „Ik ben blij met wat we bereikt hebben." De Braziliaanse schipper kan bo vendien vertrouwen putten uit een opmerkelijk feit. De laatste vijf edities van de Volvo Ocean Race pakte de winnaar van de eerste etappe uiteindelijk ook de eindze ge. De deelnemers aan de beruch te zeilrace beginnen op 15 novem ber aan de tweede etappe, die voert van Kaapstad naar Cochin in India. De tiende editie van de voormalige Whitbread-race omvat tien etappes. De finish na 37.000 zeemijl (68.500 kilometer) is eind juni in het Russische Sint-Peters- burg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 40