Terneuzense Boys zegeviert Ferry Alfons breekt ban voor Zaamslag verzuimt te scoren Kloetinge buigt pas laat voor LRC GPC Vlissingen met 4-1 onderuit tegen Roda Boys/Bommelerwaard. Ruud Hoogesteger schiet zijn ploeg langs Nivo Sparta (2-1). 30 Maandag 3 november 2008 PZC Z door Peter van Kouteren RIDDERKERK - Een serie gemiste kansen brak Zaamslag zaterdag op. De Zeeuwse debutant keek in de rust in Ridderkerk tegen een 2-0 achterstand aan, was in de tweede helft tegen Rijsoord heer en mees ter, maar kwam niet verder dan een treffer van Peter Dieleman: 2-1. Het was de eerste thuiszege voor Rijsoord, dat voor eigen publiek in de tweede helft in een ijzeren greep zat. Zaamslag incasseerde de vierde nederlaag in de eerste klas se en zakte terug naar de zesde plaats. „In de tweede helft heeft er maar één ploeg gevoetbald", stelde trainer Rinus Zegers gelaten vast. „We hebben ook heel veel moge lijkheden gehad. Dan moet het een beetje pakken." Zaamslag keek in Ridderkerk al na drie minuten tegen een achter stand aan. Na de 1-0 van Rutger van Dijk had Ugur Kahveci de ge lijkmaker op zijn schoen. De mid denvelder mikte nadat de verdedi ging van de thuisploeg uit zijn ver band was gespeeld uit een erg moeilijke hoek echter voorlangs. Daarna vergrootte Rutger Smit de marge naar 2-0. Na de rust gooide Zaamslag alles op de aanval. Het leidde tot eenrichtingsverkeer, waarbij Rijsoord met tegenstoten ook een paar keer gevaarlijk uit brak. De meeste en beste kansen waren echter voor Zaamslag. Slechts Peter Dieleman was trefze ker. Nadat hij met een steekpass was vrij gezet tekende hij op beke ken wijze voor 2-1. De thuisploeg probeerde het tempo uit de wed strijd te halen en hield niet zonder geluk stand. Rijsoord-Zaamslag 2-1 (2-0). 3. Rut ger van Dijk 1-0, 31. Raymond Smit 2-0, 68. Peter Dieleman 2-1. Scheids rechter: E. van der Graag (Rotterdam). Aantal toeschouwers: 200. Ferry Alfons tekent namens Hoek de 1-0 aan in het competitieduel met Zwaluwen'30. foto Peter Jonker KLOETINGE - De nummers één en twee in de eerste klasse van het za terdagvoetbal voldeden aan de ver wachtingen. Koploper LRC en ach tervolger Kloetinge maakten er za terdag in de onderlinge confronta tie op het Wesselopark een spekta kelstuk van. Beide ploegen waren aan elkaar gewaagd, maar de leider greep uiteindelijk de winst (2-3) en de eerste-periodetitel. „Dit zijn de beste ploegen van de eerste klasse", sfelde de analist al in de rust van de wedstrijd vast. De man had recht van spreken. Als analist van Nieuw Lekkerland (volgende week de tegenstander van Kloetinge) zit hij wekelijks op de tribune bij tal van clubs en kent hij als geen ander de kwalitei ten van de ploegen. Kloetinge nam na 27 minuten de leiding via Niels Kole. Negen minu ten later stond het al 1-2 via Benja min de Gans en René de Blok. Etienne Mallie maakte nog voor de rust de 2-2, maar Kloetinge beet een kwartier voor tijd dankzij een treffer van )uarth Leihiti toch in het stof. Mervin Niemantsver- driet had hierna pech dat zijn in zet op de buitenkant van de paal belandde. „We nemen voorlopig plaats in de wachtkamer", zei Kloe- tinge-trainer Diederik Hiensch. Het verschil met koploper is in middels negen punten, al heeft Kloetinge wel een wedstrijd min der gespeeld. GPC Vlissingen ging op eigen veld met 4-1 onderuit tegen Roda Boys/Bommelerwaard. Verdedi gend was de thuisploeg in de eer ste helft niet bij de les. Twee per soonlijke fouten leidde de 0-2-ach- terstand in. Mark van der Meijden en Wim Holster waren trefzeker voor Roda Boys. Keeper Leon Wee- da behoedde zijn ploeg enkele ma len voor een grotere achterstand. Toch kon hij niet voorkomen dat Frans van den Steenhoven en On- no Damen de stand naar 0-4 til den. Invaller Lunven Vermeer red de de eer voor GPC: 1-4. door René van Stee TERNEUZEN - „Onze passie en inzet zijn terecht beloond. Dat we konj den voetballen, wisten we allang. Maar eindelijk levert het drie pun ten op." Hoewel hij beseft dat zijn onderaanstaande ploeg nog een lange weg heeft te gaan, was trai ner Leendert Geelhoed van Ter neuzense Boys na de verdiende winst op Nivo Sparta (2-1) een te vreden man. Het beteken.de zater dag de eerste competitiezege van dit seizoen en de laatste in de eer ste klasse sinds 2 december 2006. Toen werd het 3-2 tegen Meerkerk. Bijna traditiegetrouw maakte de thuisploeg het zichzelf lastig. Evert-Jan van Opdorp en Abuba- kar Kourouman misten in de eer ste tien minuten twee uitgelezen mogelijkheden om op voorsprong te komen. Tien minuten later stond het 0-1 via Patrick Peelen. Hij liet Boys-doelman Ronald Gort uit een vrije trap van dik twintig meter in de rechterboven hoek kansloos. Terneuzense Boys kwam in de blessuretijd van de eerste helft nog langszij. Uit een te recht toegekende strafschop, de in gevallen Ramazan Kesikbas werd in de rug gelopen, maakte Tim Faassen de 1-1. De irritatie over het optreden van scheidsrechter Harold van de Ketterij, die niet zijn beste middag had, was bij de thuisploeg al tot het kookpunt op gelopen. „Een grof schandaal, die man. Bij echte overtredingen doet 'Onze passie en inzet zijn terecht beloond. Eindelijk levert het drie punten op' hij niks, maar als je eens iets zegt of er een duwtje wordt uitgedeeld, staat hij te wapperen met kaar ten", zei een bozige Geelhoed, die na een half uur rood kreeg, omdat hij zich opwond na een niet geflo ten overtreding op Kourouman. Eerder zag Ali Eryürük onterecht geel. Hij zou iets onvriendelijks hebben geroepen, maar de Boys-middenvelder vroeg om een wissel in verband met een knie blessure. Daarna ontsnapte Niels de Haan van de ploeg uit Zaltbom- mel aan een rode kaart toen hij zich na een overtreding afreageer de op Mevlud Eryürük. Het duel, waarin veel spelers door verkeerd schoeisel om de haver klap uitgleden, werd nooit fraai. In de 62e minuut schoot Ruud Hoo gesteger de thuisploeg van dichtbij naar de zege. Dit gebeurde nadat Kourouman uit een vrije trap van Peter Doens op Nivo Sparta-doel- man John van der Ley kopte. Ter neuzense Boys was ook na die tref fer sterker, maar profiteerde niet van de ontstane ruimte. Als de ploeg eens een kans weggafj stond Gort zijn mannetje. Zijn beste reac tie had hij op een vrije trap van Pa trick Peelen en de daaropvolgende rebound van Walter Cremers. Terneuzense Boys-Nivo Sparta 2-1. 21. Patrick Peelen 0-1, 45+3. Tim Faas sen 1-1 (strafschop), 62. Ruud Hooge steger 2-1. Scheidsrechter: H. van de Ketterij (Goes). Rode kaart: Leendert Geelhoed (Terneuzense Boys). Gele kaart: Ali Eryürük, Mevlud Eryürük, Peter Doens, Robert Rijnberg (Terneu zense Boys), Niels den Haan (Nivo Sparta). Aantal toeschouwers: 150. laurhiil <in 11 do dubbelt' Huurt I Hoorn I HKLOMKlNC Ml.t OM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 38