Voetpad en steiger vijver Nassaustraat Opwarmertje voor carnaval van de reepe Uitbreiding van recreatiemogelijkheden rond water Terneuzen. Acht bands vermaken publiek op festival dweilband Tandsjen Bei, Onderzoek naar gestrand zeeschip Motorstoring treft boot met hengelaars Drankrijder moet rijbewijs inleveren Drie gewonden bij EHBO-vereniging in aanrijding Heikant Craauw breekt records Z PZC Maandag 3 november 2008 15 door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De recreatieve moge lijkheden op en rond de vijver tus sen de Nassaustraat en de ChurchilUaan in Terneuzen wor den aanzienlijk uitgebreid. Burge meester en wethouders willen er volgend jaar een vis- en wandel steiger aanleggen. Ook komt er een fiets- en wandelpad langs de vijver. Beide projecten kosten bij elkaar 170.000 euro. De voorzienin gen worden gerealiseerd in samen spraak met de wijkraad Noordpol der. Het plan past in het voornemen van de gemeente Terneuzen om voorzieningen op het gebied van recreatie in stand te houden en nieuwe projecten te realiseren. Zo worden bijvoorbeeld de recreatie mogelijkheden rond de kreken be vorderd. Een voorbeeld daarvan is het Rondje Kreek waaraan nu vol op wordt gewerkt. Ook wil de ge meente de recreatiemogelijkheden in het Braakmangebied bevorde ren, zowel in de Braakman-Noord als in de Braakman-Zuid. De aanleg van vis- en wandelstei gers en een fiets- en voetpad bij de De gemeente legt volgend jaar een vis- en wandelsteiger en een wandel- en fietspad aan bij de vij ver langs de Nassaustraat in Ter neuzen. Nassaustraat passen ook in de maatregelen die genomen worden in het kader van het Stedelijk Wa terplan. Daarbij gaat het erom dat watersystemen in de toekomst vol doende berging en afvoercapaci- teit moeten hebben om waterover last te voorkomen. Daarnaast moet op grond van de Kaderricht lijn Water 'tegen 2027 een bij de watersystemen passende wa terkwaliteit bereikt zijn en ook ge handhaafd worden. De gemeente heeft een maatrege lenplan 2007-2010 opgesteld, waar in staat welke maatregelen er in die periode genomen worden. Zo wil Terneuzen de afvoersituatie aan de westzijde van Biervliet ver beteren, een bergingssloot aan brengen langs de provinciale weg bij Hoek, een berging aanbrengen in de voormalige gracht aan de zuidzijde van Philippine en de af voer in de kern Sas van Gent ver beteren alsook de afvoer langs de Industrieweg in Terneuzen. Ook het verbeteren van de waterkwali teit in de vijver aan de Nassau straat hoort bij dit maatregelenpak ket, dat in totaal twee miljoen eu ro kost. In de begroting is jaarlijks een half miljoen euro opgeno- men.Volgend jaar wordt de wa terkwaliteit in de vijver aan de Nassaustraat aangepakt. Er wordt een omleidingsriool aangelegd en een nieuwe overstort gemaakt. Het gemaal Westerschelde van het waterschap wordt aangepast en tenslotte wordt ook de vijver uitge baggerd. Optreden van Damasjeernie op het dweilbandfestival in café 't Oude Raedthuys in Westdorpe. foto Peter Nicolai door Cino van den Broecke WESTDORPE - Om het vijftienjarig bestaan te vieren wilde dweilband Tandsjen Bei destijds eens iets an ders: een dweilbandfestival organi seren. Zaterdagavond kende dit 'ju bileumgrapje' alweer zijn twaalfde editie. Acht dweilbands uit Zee land en Brabant zorgden in café 't Oude Raedthuys in Westdorpe voor een gezellige sfeer. Tandsjen Bei opende het festival met de Zeeuwse Kust van Blof. Het café zat vroeg in de avond al stampvol met liefhebbers, wagen bouwers, collega-dweilers en uit gaanspubliek. Tandsjen Bei, Ut Mag Hin Naom Èn (Hulst), Damasjeernie (Kloos- terzande), De Meikevers (Breda), Sjores Ambras Band (Hulst), 't Gekke Span (Breda), opnieuw Tandsjen Bei, Té Geen Naom (Sas van Gent) en de Pink Panthers (Goes) speelden elk een halfuur lang afwisselend bekende carna valskrakers, Nederlandse hits én Engelstalige songs. Zesvoudig Ne- derlands kampioen dweilbands De Stadse Blaozers (Willemstad) was de grote afwezige zaterdaga vond. Die belden kort voor het fes tival af Maar er was vertier genoeg tijdens deze ideale opwarmer voor het aankomende carnavalsfeest in fe bruari. „Het is een mooie gelegenheid om je repertoire te laten horen. Als dweilband speel je tegenwoordig het hele jaar door. Daar moet je ook de muziek op aanpassen. Al leen hoempapamuziek zou saai 'Als dweilband speel je tegenwoordig het hele jaar door' worden. De afwisseling maakt het levendig en leuk. Dat proberen we steeds te verbeteren en gaat zeker aardig", aldus Brian Hofman van Tandsjen Bei. Papegaaistraat S Goes www.vandereepe.ni_ VUSSINGEN - Een zeeschip is in de zaterdagnacht gestrand in de Wes terschelde ter hoogte van de kern centrale Borssele. Het schip dat ge laden was met afgekeurd fruit, liep rond kwart over twee vast. Na ruim een uur kon het door vier sleepboten worden vlotgetrok- ken. Het schip is overgebracht naar de Bijleveldhaven in het Vlissingse Sloegebied. Het zeeschip is 158 me ter lang en voer onder de vlag van de Bahamas. De waterpolitie van het Korps Landelijke Politiedien sten stelt een onderzoek in. BRESKENS - De hengelboot Pascal met aan boord tien mensen kwam zaterdag voor de kust nabij Bres- kens in problemen door een mo torstoring. Om de veiligheid van de passagiers te waarborgen riep de Pascal via de kustwacht hulp in, waarna de reddingsboot Zee- manshoop van KNRM vanuit Bres- kens uitrukte. Die was binnen vijf minuten ter plaatse en nam de hengelboot op sleeptouw naar de haven van Breskens. Daar aange meerd konden de tien personen weer veilig aan wal. SLUIS - Een 37-jarige automobilist uit Maldegerp (B) heeft zater dagnacht in Sluis zijn rijbewijs moeten inleveren. Tijdens een alco holcontrole aan de Heilleweg bleek dat de man ruim 2,7 maal te veel alcohol had gedronken. Tegen de Belg is tevens proces-verbaal op gemaakt. SCHOENMODE I Guess Everybody Toni Mora piucggcnuuL vomit gmg ae 1 VM'er met tijdens de race. aan GRAAUW - EHBO Vereniging Graauw heeft tijdens haar jaarlijk se huis-aan-huiscollecte 536,78 eu ro opgehaald. Het geld is onder meer bestemd voor de aanschaf van een reanimatiepop. De record opbrengst van dit jaar is volgens de EHBO mede te danken aan het nadrukkelijker aanwezig zijn bij al lerlei activiteiten waaraan de vere niging haar medewerking ver leent. Graauw begint samen met de verenigingen uit Sint Jansteen, Clinge en Nieuw-Namen een nieu we EHBO-cursus met zestien deel nemers. Ook dat is een record. HULST - Tijdens de jaarlijkse expositie van vogelvereniging Vogelvreugd uit Hulst is Aloysius (Wies) Bracké in het zonnetje gezet vanwege zijn 60-jarig lidmaatschap. Bracké kreeg zaterdagavond in café De Ster uit handen van districtsvoorzitter Dirk Verburg van de Nederlandse bond van Vogelliefheb bers de gouden bondspenning uitgereikt. De 80-jarige Bracké was blij ver rast met de onderscheiding. Een jaar na de oprichting sloot de jubilaris zich bij Vogelvreugd aan. Begonnen met parkieten bouwde hij zijn hobby uit met het kweken van vooral tropische Australische vogels, de zogenoemde Gold Amadinus. Bracké was ook een trouwe inzender bij de exposities van zijn eigen clubje. Inmiddels heeft hij zelf geen vogels meer. „Wil je deze hobby goed uitoefenen dan moet je daar veel tijd en energie aan besteden. En dat laatste neemt met de jaren wel af', aldus Bracké. Verburg reikte ook nog een speldje uit aan Peter de Smit, die 25 jaar lid is. foto Peter Nicolai HEIKANT - Bij een aanrijding tus sen twee auto's in Heikant raakten vrijdagavond drie mensen ge wond. Een 34-jarige automobilist uit Lokeren (B) hield op de Julia- nastraat niet voldoende rechts en botste op een tegemoetkomende auto, bestuurd door een 47-jarige man uit Hulst. De Belgische be stuurder liep nekklachten op. In de andere auto zaten twee vrou wen uit Hulst. Een 45-jarige vrouw liep letsel op aan haar ge zicht, een 48-jarige vrouw klaagde over algehele pijn. De Belgische be stuurder had te veel gedronken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35