Zeeland PZC 13 Dierenambulance in Z-Vlaanderen Bevrijdingsmars trekt weer meer wandelaars Doel heeft weer sprankje hoop Groot aanhod Hulster coverband Suck On This op woonbeurs stap dichter bij podium Paradiso ZEEUWS-VLAANDEREN 22 17 Dierenbescherming zoekt vrijwillige chauffeurs. Hoog niveau op muziekconcours in Scheldetheater Terneuzen Vlissingse moeder en dochter storten zich in televisie-avontuur Maandag 3 november 2008 Wat te doen bij een ramp zit niet zo snel tussen de oren Tip? redtern@pzc.nl door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De Dierenbescher ming is bezig in Zeeuws-Vlaande- ren een dierenambulancedienst op te zetten. Voor deze dienst is de Dierenbescherming op zoek naar chauffeurs. De dierenambulance draagt zorg voor het vervoer van zieke en gewonde dieren naar een dierenarts of opvangcentrum. In de regio Zeeuws-Vlaanderen rijdt er op dit moment geen die renambulance, sinds Rick van Gef- fen uit Hoek gestopt is met zijn dierenambulance. „Wij merken bij de gemeenten en bij het dierenasiel in Terneuzen dat er een grote vraag naar en be hoefte is aan een dierenambulan ce", zegt Michel Kapelle, bureau manager bij de Dierenbescher ming. „Wij rijden straks door ge heel Zeeuws-Vlaanderen, zeven da gen per week, vierentwintig uur per dag." De dierenambulance- dienst wil al op december in Zeeuws-Vlaanderen van start gaan. Om de 24-uursdienst zeven dagen te kunnen waarmaken zijn er volgens Kapelle zeker 25 tot 30 vrijwillige chauffeurs nodig. „We zoeken mensen die gek zijn op die ren, die flexibel inzetbaar zijn, ook in de weekenden, die graag in een team werken en die in het bezit zijn van een rijbewijs." Naast een cursus dieren-EHBO biedt de Die- De Dierenbescherming begint per 1 december een 24-uurs die renambulancedienst zeven dagen per week in Zeeuws-Vlaanderen en zoekt daarvoor chauffeurs. renbescherming vrijwilligers de mogelijkheid om deel te nemen aan aanvullende cursussen. „Bo vendien krijg je bij ons de kans om direct voor dieren in nood op te komen. Kortom, een uiterst zin volle vrijetijdsbesteding." Mensen die belangstelling hebben om te rijden voor de dierenambu lance kunnen zich aanmelden bij bureaumanager Michel Kapelle van de Dierenbescherming Zee land. Dat kan via e-mail dierenwelzijn@zeelandnet.nl of te lefonisch via 0118-490572. Voor meer informatie kunnen belang stellenden ook een kijkje nemen op de website www.zeeland.die- renbescherming.nl. De compleet uitgeruste ambulan ce is er al. De dierenbescherming is nog op zoek naar een geschikte locatie in Zeeuws-Vlaanderen om het hulpverleningsvoertuig te stal len. „Want vanuit onze huisves ting in Vlissingen kun je Zeeuws-Vlaanderen niet bedie nen. Dan kun je in noodgevallen nooit snel ter plaatse zijn." Voorlo pig wordt de dierenambulance thuis gestald bij de chauffeurs die op dat moment dienst hebben. door Frank Cijsel OOSTBURG - „We voelen de warm te van de bevolking en dat doet ons deugd." Kolonel Bruce Pad- dington van het contingent Cana dese militairen dat deelnam aan de bevrijdingsmars van Hoofd plaat naar Knokke toonde zich gis terochtend in het gemeentehuis in Oostburg verheugd dat zijn landge noten, die streden voor de vrijheid gedurende de Tweede Wereldoor log, nog niet vergeten zijn. In alle vroegte vertrokken 1436 wandelaars vanaf Hoofdplaat in de voetsporen van de bevrijders. Een toename ten opzichte van vorig jaar met veertig deelnemers. Een van de actievelingen was ]ac van Voorenberge (72) uit IJzendij- ke. Voor hem is de mars de tocht der tochten, die mensen dichter bij elkaar brengt. „De contacten met wandelaars om me heen tij dens zo'n tocht geeft toch iets bij zonders. Het is een soort verbroe dering waar ik erg graag aan mee doe." Om in de juiste sfeer te ko men had zijn Vlaamse vriend Con stant Devroe hem al vroeg vanuit Knokke met een oude legerjeep voorzien van Canadese vlaggen naar de vertrekplaats gebracht. Een groep van veertig leerlingen van de derde en vierde klassen van het Zwincollege legde het laat ste gedeelte van de route vanaf Oostburg tot in Knokke af Ze had den vijfhonderd euro ingezameld voor War Child. TERNEUZEN - Het muziekconcours voor harmonie ën, fanfares en brassbands van de KNFM afdeling Zeeland in het Scheldetheater in Terneuzen ken de zaterdag een hoog niveau. Elf korpsen beklom men het podium om er een gooi te doen naar een hoge klassering, oorkondes, promoties en zelfs een Nederlandse wimpel. Voor de pauze kwamen twee Zeeuws-Vlaamse deelnemers in ac tie. EMM Koewacht (81.09 punten) en Muziekver eniging Sluiskil (81.59). Goed voor een eerste prijs. Fanfare Jong Crescendo uit Zuid-Beijerland behaalde de hoogste juryscore voor het middag uur door 83.09 punten bijeen te spelen. Crescen do uit 's-Gravenmoer, met Edwin de Neijs uit Sint Jansteen als dirigent kreeg een waardering van 77.75. Na de pauze waren de hogere divisies aan de beurt en was er sprake van schitterende muzikale kunststukjes. Drie oorkondes voor Brassband Onda uit Ritthem (80.83), Riethovens Harmoniekorps (82.09) en de Christelijke Brass band uit Middelburg (80.83), een promotie naar de eerste divisie fanfare voor Tavenu uit Schoon hoven en als klapstuk behaalde de Delta Brass Zeeland uit Veere de Nederlandse Wimpel met een score van 91.59 punten. Nog één keer zo'n score geeft hen recht op promotie naar de con certdivisie. foto Peter Nicolai p4») pagina 19: overwinning voor Delta Band DOEL - Misschien kan het dorp Doel nog een tijdje behouden blij ven. Dat is althans de hoop die de actiegroep Doel 2020 koestert door uitspraken van de Vlaamse minis ter Bert Anciaux op zijn weblog. Daarin zegt hij dat 'heel misschien goede beslissingen soms herzien moeten worden'. „We hebben met zijn allen beslist dat Doel moest verdwijnen, dat het Saefthingedok er mocht komen, dat de belangen van de haven boven de belangen van het dorp kwamen. Een moei lijke beslissing, maar op basis van argumenten genomen. Vandaag is het plaatje enigszins anders." Want of dat dok er komt, staat niet vast, zegt Anciaux. Daarom moet er een discussie ko men wat er moet gebeuren als het dok er niet komt, of vooralsnog niet komt. „Misschien kan Doel een kunstendorp worden, een vrij plaats waar mensen zich kunnen terugtrekken", stelt Anciaux. „Wij denken dat de twijfel die nu op dit niveau gerezen is, zal resulte ren in iets", reageert Jan Creve van de actiegroep Doel 2002. „Op zijn minst in een debat waaraan ook bewoners kunnen meedoen." HULST - Veel informatie, de nodige ambiance en tevreden standhou ders en bezoekers. De tweedaagse bouw- en woonbeurs in Den Dul- laert in Hulst was dit weekend een schot in de roos. Jan van Puyvelde van Den Dullaert: „Bij de voorbe reiding, stroomden de aanvragen voor een stand binnen. Binnen de kortste tijd hadden we het maxi mum van zestig deelnemers." In de grote sporthal, de foyer en bij de ingang presenteerde zich een ge varieerd aanbod bedrijven. HULST - De Hulster band Suck on This is weer een stap dichter bij het podium van Paradiso in Am sterdam. Na de voorrondes en de kwartfinales met succes te hebben volbracht, staat de band nu in de tweede halve finale van Zuid- Holland/Zeeland van Nederlands grootste band-competitie Clash of' the Cover Bands. Die wordt op vrijdag 14 november in Plan C in Rotterdam gehouden. Samen met zes andere coverbands strijden de Hulster muzikanten om twee plaatsen in de regiofinale die ook gehouden wordt in Plan C. Er wor den net als in de kwartfinales op names gemaakt van het hele optre den en het beste nummer wordt geproduceerd tot single, waarop men kan stemmen via de website van Clash of the Cover Bands in 'The Clash Hitlijst'. De singles met de hoogste noteringen krijgen aan dacht tijdens het eigen radio-pro gramma The only road to Paradiso, die wordt uitgezonden op diverse radiostations in Nederland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33