TTCM ziet de rode streep steeds dichterbij komen Weer schlemielig verlies Vlissingen heeft riant uitzicht op periodetitel na zege op SC 't Zand Domburg pakt de eerste periodetitel ondanks 2-1-nederlaag bij Patrijzen w Vele blessures lijken geen vat te hebben op tweedeklasser. Tafeltennisteam lijdt met invaller dikke nederlaag in Zwolle. Walcherse vierdeklasser lacht ondanks nederlaag bij Patrijzen. Zeelandia Middelburg verliest in blessuretijd bij BSC: 3-2. Besar Xhoxhaj schiet de 2-1 achter de doelman van 't Zand. foto Lex de Meester door Jos van Belzen VLISSINGEN - Ook in de wedstrijd tegen concurrent SC 't Zand wist VC Vlissingen de ongeslagen sta tus op eigen veld te handhaven. Via onder meer twee treffers van Besar Xhoxhaj blijven de Vlissin- gers een belangrijke kanshebber voor het binnenhalen van de eer ste periodetitel in de tweede klas se. Bij de thuisploeg waren enkele spe lers afwezig door blessures en een aantal van de spelers die wel in het veld stonden waren ook niet helemaal fit na een aantal zware wedstrijden in de afgelopen we ken. „Er stonden vandaag onder meer andere spelers in de laatste linie opgesteld, maar deze jongens heb ben het goed gedaan. Dat is tegelij kertijd ook de kracht van deze ploeg. Door de brede selectie is er sprake van gelijkwaardige vervan gers", aldus trainer Ruud Pennings na afloop. Geen overbodige luxe, zo bleek, want ook de wedstrijd tegen SC 't Zand leverde behalve drie punten ook weer twee uitvallers op. Davy van Geersdaele gaf nog wel de voorzet waaruit Besar Xhoxhaj hal verwege de eerste helft de score opende (1-0), maar moest kort hierna met een jukbeenblessure en mogelijk een lichte hersen schudding het veld verlaten. Nadat de bezoekers direct na rust langszij waren gekomen via Marcel Hers mis (1-1), moest na een minuut of twintig in de tweede helft ook Raymond Wolff zich noodgedwon gen met een lichte blessure laten vervangen. Verder zag ook de arm van Randy de Dreu er niet echt goed uit nadat een tegenspeler hier zijn voet op had gezet. Hij haalde wel het eind van de wed strijd. De tweede helft bracht enkele mo gelijkheden voor beide teams, maar tegen het einde nam de thuisploeg steeds meer het initia tief Tien minuten voor tijd leidde dit tot de 2-1 van Besar Xhoxhaj, die van dichtbij geen fout maakte. Het toetje was een fraaie aanval over de rechterflank die door Joey van der Zweep met een rake kop bal werd afgerond: 3-1. Ondanks de nieuwe blessures een tevreden Ruud Pennings. „Tegen standers komen steeds vaker voor een puntje naar Vlissingen. Ook 't Zand hanteerde in de eerste helft een laag tempo en wij gingen daar te veel in mee. Als we de thuiswed strijden blijven winnen en de uit- duels gelijk spelen, zien we wel waar we aan het eind van het sei zoen staan." Vlissingen-SC 't Zand 3-1 (1-0). Besar Xhoxhaj 1-0, Marcel Hersmis 1-1, Besar Xhoxhaj 2-1, Joey van der Zweep 3-1. VC Vlissingen heeft na de 3-1-ze- ge op concurrent 't Zand goede kansen de eerste periodetitel binnen te halen. Besar Xhoxhaj scoorde twee keer. door Kim 't Hooft MIDDELBURG - De tafeltennissers van Delta/TTC Middelburg verlo ren zaterdag in de eerste divisie met 7-3 van kampioenskandidaat Zwolle. Alleen John Scott kon voor Middelburg tot scoren ko men. Scott verkeerde in Zwolle in bloed vorm. Hij wist zijn drie wedstrij den makkelijk in winst om te zet ten. Knap was vooral de 3-0- over winning op de tot dan nog onge slagen Gerben Last. Lennard Rodenburg speelde goede partijen tegen Robertjan van der Heijden en Matthias Sijstra, maar slaagde er niet in om zijn wedstrij den in winst om te zetten. Wouter van der Mark is nog steeds geblesseerd en werd dit keer vervangen door Michel Sper ling. Sperling verkocht zijn huid zo duur mogelijk maar kon ook door Jos van Belzen VLISSINGEN - Ondanks een 2-1-ne- derlaag bij Patrijzen heeft Dom burg zich verzekerd van de eerste periodetitel in de vierde klas A van het zondagvoetbal. Jong Am- bon won overtuigend met 5-1 van Breskens en blijft hierdoor in het spoor van de twee koplopers, Domburg en Ria W (2-0-zege op Luctor'88) In de vierde klas B won Walcheren met 5-1 van Meto en is hierdoor vrijwel zeker de eerste pe riodekampioen in deze klasse. De Vlissingers mogen hierbij Robur dankbaar zijn dat zij de voornaam ste concurrent, Alliance, met een 2-3-nederlaag naar huis stuurden. Patrijzen-Domburg 2-1: Namens een fanatiek gestarte Patrijzen liet Edwin Capello een goede mogelijk heid onbenut, maar in de 26e en de 45e minuut schoot dezelfde spe- niet tot scoren komen. Door het 7-3- verlies moet er volgende week in een thuiswedstrijd gewonnen worden van directe concurrent voor degradatie Ilac. Het tweede mannenteam van Mid delburg boekte in de derde divisie een goede overwinning op Noad. In Schiedam werd met maar liefst 2-8- gewonnen. Kimberly 't Hooft won drie wedstrijden. Sören de Witte en Jelle Rhee moesten al leen hun meerdere erkennen in Rob Vermaat. Het eerste mannenteam van SAR schoot niet veel op met een 5-5- gelijkspel tegen concurrent voor behoud in de derde divisie Bel- crum. Johan 't Hooft speelde een goede wedstrijd en wist overwin ningen te boeken op Tom de Wit en Tommy Gimbrère. Wirn 't Hooft en Simone de Klerk wisten alleen Gimbrère te kloppen. Het eerste vrouwenteam van SAR moet weer op haar tellen passen in de eerste divisie. Met 7-3 werd in Amsterdam van US verloren. La- cey Koole won tweemaal en Ier wél raak: 2-0 bij rust. Een in de tweede helft sterk aandringend Domburg werd lang van scoren af gehouden door een prima doel man Dries Dijkmans. Pas in blessu retijd capituleerde hij op een inzet van Chiel Maranus: 2-1. Ondanks een kwartier extra speeltijd, waar in Mario Mulder (Patrijzen) zijn tweede gele kaart kreeg en kon ver trekken, kon Domburg de stand niet meer gelijktrekken. Jong Ambon-Breskens 5-1: Een technisch goed Jong Ambon maak te de hele wedstrijd de dienst uit tegen Breskens, dat vooral veel fy sieke strijd bracht. Halverwege stond het al 3-0 door doelpunten van Delano de Keuning, Martin Waisapy en Remco Felius. De be zoekers kwamen na rust terug tot 3-1 via een door Erik de Rechter benutte strafschop, maar al snel bracht Eli Wattimena de marge weer op drie treffers: 4-1. Met zijn tweede treffer bepaalde Martin Waisapy de eindstand op 5-1. Hontenisse-Zeeland Sport 0-0: Audrey Koole eenmaal. Door dit verlies staat het team nog maar één punt boven de degradatie- streep. In de derde divisie leed het twee de vrouwenteam van SAR een 8-2-nederlaag tegen kampioens kandidaat Hotak. Alleen Lindsey Boerdam wist Adrienne 'Suyker- bufk te verschalken. Anja van den Vijver en Liselotte Fassaert bleven met lege handen achter. In het landelijk A konden de jon gens van Delta/TTC Middelburg niet winnen van koploper ATC Nijmegen. William Marinissen wist eenmaal te winnen en ook het dubbelspel werd binnenge haald. Door dit verlies is de twee de plaats die recht geeft op de kam- pioensgroep bijna uit het zicht ver dwenen. De jongens van Scaldina wisten in en tegen Groningen een keurige 3-7-overwinning te boe ken. Op Koen van Veldhoven stond geen maat. Dennis Smal- heer won tweemaal en Tristan Benschop eenmaal. Het dubbel zorgde voor het zevende punt. Dit duel tussen twee ploegen uit de onderste regionen leverde voor rust enkele goede kansen aan bei de zijden op, maar geen treffers. Kort na rust kreeg Jeroen van Goethem (Hontenisse) de rode kaart voorgehouden en was het tien tegen elf Ondanks deze over- talsituatie en een licht overwicht kwamen de Vlissingers niet tot sco ren, zelfs niet kort voor tijd vanaf de strafschopstip. Walcheren-Meto 5-1: De wed strijd begon met een minuut stilte in verband met het overlijden van oud-voorzitter Wim de Jonge. Al snel zorgde Vincent de Rijke voor de openingstreffer (1-0), maar nog voor rust maakte Tom Brouwer ge lijk: T-i. Vervolgens verzuimden de Vlissingers om nog in de eerste helft opnieuw afstand te nemen. In de tweede helft deed de ploeg dit wel: via drie treffers van Vin cent de Rijke, met tussendoor één van Roy Verkerk kwam een afgete kende 5-1-eindstand op het nieu we scorebord te staan. UIT FUTSAL Regio Walcheren. Eerste klasse: Milano D/Bistro S-Alfonds/ZWNegen 5-7, TCV 1-Tym- paan 3-6, SC Baskensburg-VZV/Hydrofa 1 3-4, Engiplast/Uitrtn 1-Murre/de Visser 1 4-4, Slijte rij Souburg-SV Sioga 7-5. Tweede klasse: Akkerdaas-WZP 5-0 (regle mentair), Domburg ZV 1 -Engiplast/Uitrtn 2 8-6, Garderen/Dekker 2 -VAW 1 4-3, Mei veld-Peter Christ 7-4, Eastman/LFA-PSVW 0-5. Derde klasse: Geen Idee-Baderie 4-4, FC Lau rens 1-Woontrend Zeeland 3-12, Hiwako-TA Control Systems 9-3, Arnemuiden 1-SC Torna 1 5-2, Voskamp Boys-Fysiotherapie Knol 4-5. Vierde klasse: EPZ-No Spang 6-9, AFC-Murre/de Visser 2 2-6. Vijfde klasse: Westkapelle 2-SC Torna 2 8-11, Thermo Products-Gouwe Gheyt/SVB 6-4, Zeeuwsche Stryders-Dekker/Tramper 4-2, Draadkrabbers-Arnemuiden 2 4-4, FC Laurens 2-VAW 2 4-7. PAARDENSPORT Heinkenszand. Springen LR PC De Paarde bloem. Paarden Z/ZZ: 1. Sandy den Exter, Knape Hout's Bombay (N-Bev.) 0/0/31.18; 2. Sandy den Exter, Passodoble, 0/0/36.06; 3. Mi chelle Evertse, Uzelma (Weelr.) 0/0/37.37. M: Bert Verseput, Unique Dancer (Schouwse R.) 0/0/29.70; 2. Bart Schouwenaar, Tessa (Zun- dert) 0/0/32.22; 3. Annemiek de Bruin, Ranta- sia (Wouw) 0/0/32.31. L: 1. Sandy den Exter, Sukabumi, 0/0/29.07; 2. Yvonne Jakobsen, Valencia (Weelr.) 0/0/31.64; 3. Nadine Timmerman, Jump en Go (Oranje- zon)0/0/32.20. Pony's klasse Z cat. D: 1. Niels Knape, Dan- ton (Schouwse R.) 0/59.85. M cat. D: 1. Niels Knape, Popi de la Maine, 8/58.25. L cat. CD: 1Nina Knape, Sarina (Schouwse R.) 0/0/29.98. Progressief: Z cat, D: 1. Niels Knape, Danton, 29/39.15. M cat. D: Niels Knape, Popi de la Maine, 32.49.81. L cat. CD: 1. Naomi van dee Broeke, Quincy (Gouwe Reyers) 36/34.82. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Opnieuw zat het Zee landia Middelburg niet mee. Lange tijd zag het ernaar uit dat de ploeg via een 3-3-gelijkspel een punt zou den overhouden aan de wedstrijd bij BSC, maar in blessuretijd werd het alsnog 4-3. Goes blijft in het spoor van koploper Roosendaal (6-o-winst in Zierikzee) dankzij een 2-0-zege bij FC Bergen. BSC-Zeelandia Middelburg 4-3: Na de openingstreffer van Tim Plansoen in de 33e minuut leverde de blessuretijd van de eerste helft maar liefst drie treffers op: 1-1 door Jerfy Booy, 2-1 via Tito en 2-2 na een solo vanaf de middellijn van Amir Tawfik. De in de tweede helft aanvallend ingestelde Middel burgers werden na een uitval op nieuw op achterstand gezet door Tim Plansoen, al dan niet in bui tenspelpositie. Binnen een minuut maakte Ruud Mesu alweer gelijk, maar opnieuw sloeg de thuisploeg toe in blessuretijd: 4-3 door Mare Dijkers. FC Bergen-Goes 0-2: Een gelijkop- gaande eerste helft leverde beide ploegen enkele mogelijkheden op, maar die werden niet benut: 0-0. Een uitglijder bij FC Bergen achter in stelde Robin de Pagter kort na rust in staat de score te openen: 0-1. Goes, dat technisch een over wicht had, nam het middenveld nog vaster in handen, maar toch waren er ook nog enkele kansjes voor de Brabanders. Tien minuten voor het eind besliste Padden van de Water met een fraaie treffer de wedstrijd: 0-2. Steen-Aardenburg 2-3 (1-1). Hylke Stroo 0-1, Dave de Waal 1-1, Sigi Leest 2-1, 90+2 Niek van Sprundel 2-2, 90+3 Robbie van de Wijnckel 2-3. Dosko-HVV'24 2-2 (1-0). Certjan van den Dries 2-1, Jorden Takiddine 2-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31