PZC in Concert heeft Danny Lademacher en JB Meijers gaan Zeeuwse popbands coachen Meer PZC De krant 5 weken voor 15 euro! COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 31, 4460 AA Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5769 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4651 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs, Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 0800- 8060 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? www.pzc.nl/lezersservice of bel: 0800-0231 231 Toets 1automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over LezersExtra Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda lezersservice@pzc.nl U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 23,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 66,25 (acceptgiro €69,25) Jaar €254,00 (acceptgiro €257,00) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden O Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt'worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Vorig jaar rond deze tijd waren we ook in de U.S.A. Alles lijkt er nog groter te zijn geworden: de wegen zijn bre der, de auto's omvangrijker en de mensen nog dikker. De reclame op de televisie wordt nog minder onderbroken door nietszeggende stukjes programma, de economische crisis dieper en de kranten zijn nog sarcastischer geworden. Zo is er een krant: The Onion (America's Finest News Source) die ver slag doet van een toespraak van President George W. Bush die iedereen oproept prompt hysterisch te worden en zwaaiend met de armen op straat heen en weer te gaan rennen. „Het eni ge wat we nu als natie kunnen doen is alle hoop laten varen en ons laten verworden tot een De Amerikanen liiken wetteloze> apocalyptische, ie- ue AmeriKanen lijKen, der-voor-zich-maatschappij." Hij Steeds meer adviseert de Amerikanen om al het geld van de banken te halen kauwgom te eten en het in een blikken bus in de tuin te begraven. Hijzelf zou vol gens diezelfde krant 's nachts in bed op zijn vingers liggen bij ten, denkend aan een uitkering, die er misschien niet eens meer inzit! De Amerikanen lijken, nu ze niet meer roken, steeds meer kauwgom te eten. Ze praten tijdens het eten van kauwgom. Hun taal wordt steeds meer door dat kauwgomkauwen beïn vloed. Ze knauwen met kreunende geluiden, liefst met hun mond open, zodat iedereen het goed kan zien en horen. Je ziet de kauwgom met het grootste gemak over de tong rollen, er gens in de mondholte verdwijnen en weer ergens anders te voorschijn schieten. Ze eten kauwgom als ze koffie drinken en ze eten kauwgom als ze elkaar kussen. Nu ja, echt kussen doen ze niet gauw, ze omhelzen elkaar en ze geven elkaar klapjes op de rug en ze roepen dan O my God, want ze zijn ook steeds godsdienstiger geworden, en terwijl ze elkaar 'huggen', eten ze kauwgom zoals dat hierboven beschreven staat. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns The Punanas kwamen de Zeelandhallen binnenrijden in een limousine. De PZC vierde zaterdag haar 250-jarig bestaan met een concert in de Zeelandhallen in Goes. Zo'n 2100 bezoekers genoten van een lange avond vol gevarieerde muziek, grotendeels van Zeeuwse bodem. door Cornelleke Blok Kom op, we gaan er een feestje van maken!' Het is nog maar net na zeve nen en de hal is nog lang niet gevuld, maar rapper Keegan van De Hobbyisten weet de paar honderd toeschouwers voorzichtig aan het dansen te krijgen. De band De Hobbyisten is één van de vier deelnemers aan het bandcoachingsproject Popaanzee. Ze mogen bij PZC in Concert elk bijna een kwartier lang laten ho ren wat ze in hun mars hebben. „Veel te kort!", zegt zangeres Pam Blikman van Gofish, na haar optre den. „Maar het was in één woord geweldig! Het is heel wat dat je als beginnend bandje de kans krijgt om op zo'n podium te staan. Dit smaakt naar meer! Hier krijg je zo veel energie van! Er staat inder daad nog niet zoveel publiek, maar de mensen reageren leuk. Daar gaat het om." Met negen bands op het program ma móest er wel iets van je gading bij zitten. Rockband Bluem en sin ger-songwriter Eva Auad, de Pop- aanzee-deelnemers van het afgelo pen seizoen, zwepen het publiek met twee sterke optredens verder op. The Punanas - gekleed in blauwe pakken en met grote zwarte zonne brillen op hun hoofd - komen on dertussen met een blinkende li mousine de hal binnenrijden, dwars door het publiek. Na hun zwoele nummers is het even om schakelen naar de metal van La Ventura. „Oeh, daar zit lekker pit in", zeg gen Daniël en Sandra uit Bergen op Zoom en Hoogerheide als de gi- -taren van La Ventura beginnen te spelen. „We zijn voor Blof geko men", bekennen de zussen. „Maar het is een leuk voorprogramma. Voor elk wat wils." Even later laat Blof horen waarom de band 't waard is om een hele avond op te wachten. „Het blijft mooi hè", verzucht een man in het publiek na Dansen aan Zee en Aanzoek zonder Ringen. Behalve de oude bekende liedjes laat Blof ook enkele nummers van de nieuwe cd Oktober horen. „Het is een prachtige avond", zegt Paskal Jakobsen tegen het einde van het optreden, dat bijna twee uur duurt. Maar dan moet het bes te nog komen. Met Blauwe Ruis, Hier aan de kust en Alles is liefde zorgt Blof voor een spetterend ein de van PZC in Concert. La Ventura Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 66,25 per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 69,25 per kwartaal ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) voorletters Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie door Ernst Jan Rozendaal GOES - Danny Lademacher en J.B. Meijers zijn de nieuwe band- coaches van Popaanzee. Dat is za terdagavond bekendgemaakt tij dens het evenement PZC in Con cert in de Zeelandhallen in Goes. Lademacher neemt een jaar lang de begeleiding op zich van de Zeeuwse popgroepen According to you en Smout, Meijers neemt Go- Fish en De Hobbyisten voor zijn rekening. Popaanzee is aan de tweede editie toe. Een jaar lang worden veelbelovende bands bege leid door professionals uit de mu ziekwereld. Bij de vorige editie wa ren dat manager Frank van der Meijden van Blof en drummer Marcel van As van Coparck. Nu dus Lademacher en Meijers. De eerste is vooral bekend als gita rist van de Wild Romance van Herman Brood. Hij maakte deel uit van de succesvolste line up van Broods begeleidingsband, toen on der meer hits werden gescoord met 'Saturday Night', 'Still Believe' en 'Never be clever'. De uit Sas van Gent afkomstige J.B. Meijers verwierf bekendheid met de loka le band Charmin' Children en daarna met Supersub. Nu timmert hij aan de weg als producer en gita rist van onder meer De Dijk en Ac- da DeMunnik.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 2