GPC stapelt fout op fout Alfons eerste aanvaller die scoort Tern Boys boekt de eerste zege Vlissingers op eigen veld kansloos onderuit tegen Roda Boys. Hoofdklasser Hoek wint voor de derde keer op rij en rukt verder op. Zaamslag laat na rust bij Rijsoord mooie kansen liggen en verliest. - Leider kleineert Oostkapelle w Björn Ronde (18) dringt door in de verdediging van Roda Boys. foto Lex de Meester door Ron de Waal VLISSINGEN - Voor de tweede op eenvolgende week is GPC Vlissin- gen tegen een nederlaag aangelo pen. Nadat vorige week Zaamslag te sterk was voor de eersteklasser, werd zaterdagmiddag op eigen veld kansloos verloren van Roda Boys Bommelerwaard: 1-4. Het is voor GPC niet te hopen dat de druilerige weersomstandighe den waaronder zaterdagmiddag ge speeld moesten worden synoniem zullen worden voor het spel van de Vlissingse équipe. Tegen Roda Boys waren de gelijkenissen echter opvallend. Vooral verdedigend was de ploeg van trainer André Maas niet bij de les en dat kwam GPC duur te staan. „Verdedigend door Frits Bakker HOORN - Zoals dat alleen in Hoek kan, stond er vorige week na een thuiswedstrijd een sponsor op die in de Viproom riep: „We lappen met tien man 2000 euro en kopen een spits voor een half jaar." Twee dagen later vertelde hij dat het met dat geld was gelukt. De urgentie om een spits te halen wordt alleen wat minder nu er al drie weken op rij is gewonnen. De 0-2 van zaterdag tegen Zwalu- wen'30 in Hoorn (twee goals van Ferry Alfons) heeft de zorg over de spitsen naar de achtergrond ge verloren we veel duels. Roda Boys werd nauwelijks iets in de weg ge legd. Als je dan ook door twee per soonlijke fouten binnen een half uur spelen op een 2-0-achterstand komt, dan wordt het een moeilijk verhaal", concludeerde Maas. Nadat Roda Boys al verschillende goede mogelijkheden om zeep had geholpen, kwam de ploeg na een kwartier simpel op voor sprong. Een verre uittrap van keeper Carlo Kuijsten werd ver keerd beoordeeld door de Vlissing se defensie, waardoor het voor Mark van der Meijden een koud kunstje was om keeper Leon Wee- da te passeren: 0-1. Diezelfde Van der Meijden lepelde tien minuten later de bal eenvoudig over Wee- da, waarna Wim Holster het laat ste tikje kon geven: 0-2. Kort voor rust werd GPC eindelijk gevaarlijk met schoten van Erik de Ruijter en Matthijs Lugtenburg, maar drukt. „Het is een opluchting dat ik heb gescoord, al vond ik het ook best dat Stijn Mahieu het deed", zei Alfons na de wedstrijd. De Vlissinger vindt niet dat de spit sen met een complex hebben ge worsteld, omdat het tot de achtste wedstrijd duurde voordat een aan valler doel trof. „We krijgen min der kansen", stelde hij vast, „maar we geven ook minder weg." Trainer Gaby Demanet heeft in elk geval een middenveld zoals Hoek zelden heeft gehad, met spe lers (Mahieu, Grozdanic en Imag- budu) die de kunst van het één-keer-raken-voetbal tot in de perfectie beheersen en waar de trainer alleen een type zoals Tho mas Ragut of Jeroen van de Broe- ke bij nodig heeft om vuil werk op voorkwam keeper Weeda aan de andere kant de 0-3 met een katach tige reactie. Met Lunven Vermeer was de thuisploeg na rust dreigen der. Roda Boys kon ondertussen geduldig wachten op een snelle te genaanval. Door de noodgedwon gen offensievere tactiek die GPC ging hanteren, dienden die moge lijkheden zich veelvuldig aan. Frans van den Steenhoven mocht alleen op Leon Weeda afgaan, om vervolgens met een mooie passeer beweging het duel te beslissen: 0-3. Nadat Lunven Vermeer een honderd procent kans door keeper Kuijsten gestopt zag, was het On- no Damen die de treffer van ploeg genoot Van den Steenhoven kopi js GPC Vlissingen verloor zaterdag voor de tweede keer op rij. De eersteklasser was verdedigend niet bij de les en ging tegen Ro da Boys met 4-1 onderuit. te knappen. Met die middelste lijn heeft Hoek meestal een overwicht op de tegenstander. Dat werd in het druilerige Hoorn in de hand gewerkt door een voorval kort voor de rust. Ferry Alfons had na een knappe één-twee met Josimar Pattinama de 0-1 door de benen van Raymond Homoet geschoven. Toen werd de beweeglijke Pattina ma op de rand van het strafschop gebied vastgegrepen door Patrick Leeflang. De sanctie was onverbid delijk: strafschop voor Hoek en rood voor de centrale verdediger. I** Hoek rukt dankzij de derde zege op rij op naar de vierde plaats in de hoofdklasse. De Zeeuws-Vla mingen verslaan in Hoorn Zwalu- wen'30 met 0-2. eerde: 0-4. GPC leek naar een ont luisterende nederlaag gespeeld te worden, maar keeper Weeda be hoedde zijn ploeg enkele malen voor een nog grotere afstraffing. Kort voor tijd kon Lunven Ver meer de stand een ietwat draaglij ker aanzien geven: 1-4. „We zullen de draad weer snel op moeten pak ken", besefte André Maas. In een eerste poging daartoe treft GPC echter niet de makkelijkste tegen stander. Volgende week staat im mers de uitwedstrijd tegen koplo per LRC op het programma. GPC Vlissingen - Roda Boys 1-4 (0-2). 16. Mark van der Meijden 0-1, 26. Wim Holster 0-2, 56. Frans van den Steenhoven 0-3, 81. Onno Damen 0-4. 88. Lunven Vermeer 1-4. Scheidsrech ter: S.A.J. van Wijk (Nieuw Lekkerland). Gele kaart: Martijn Blommaert, Mat thijs Lugtenburg (GPC), Kornee Sterren burg (Roda Boys). Aantal toeschou wers: 100. Ferry Alfons tekende voor de 0-2. De wedstrijd kreeg er een andere wending door, want Hoek was tot dan toe helemaal niet dominant geweest. „Wij hadden het daarna beter moeten afmaken, dan was het 4-0 of 5-0 geworden", vond Demanet. Maar behalve van Stijn Mahieu, met een kopbal van dicht bij en een vrije trap net naast, wa ren er ook weer niet zo veel kan sen in die tweede helft dat Hoek met elf tegen tien de bovenliggen de ploeg moest zijn. Zwaluwen'30-Hoek 0-2 (0-2). 30. Fer ry Alfons 0-1, 40. Ferry Alfons 0-2. Scheidsrechter: R. van der Waerdt (Vee- nendaal). Rode kaart: Patrick Leeflang (Zwaluwen), Gele kaart: Ferdy Kaleveld (Zwaluwen), Gideon Imagbudu (Hoek). Aantal toeschouwers: 180. PZC Maandag 3 november 2008 31 TERNEUZEN - Door met 2-1 te win nen van Nivo Sparta heeft Terneu- zense Boys de eerste competitieze ge van het seizoen beet. Het duurde 23 maanden voor het zo ver was. De laatste zege in de eerste klasse dateert van 2 decem ber 2006 (3-2-overwinning op Meerkerk). Daar moet wel bij aan getekend worden dat de Boys vo rig jaar in de tweede klasse speel den. De bezoekers uit Zaltbommel kwamen in de 20e minuut op voorsprong uit een schitterende vrije trap van Patrick Peelen. In de blessuretijd van de eerste helft maakte Tim Faassen uit een straf schop gelijk. Ruud Hoogesteger schoot de thuisploeg na ruim een kwartier in de tweede helft naar de verdiende overwinning. Een serie gemiste kansen brak Zaamslag zaterdag op. De Zeeuwse debutant keek in de rust in Ridder kerk tegen een 2-0-achterstand aan, was in de tweede helft tegen Rijsoord heer en meester, maar kwam niet verder dan een treffer van Peter Dieleman: 2-1. Het was de eerste thuiszege voor Rijsoord, dat voor eigen publiek in de tweede helft in een ijzeren greep zat. Zaamslag incasseerde de vierde nederlaag in de eerste klas se en zakte terug naar de zesde plaats. „In de tweede helft heeft er maar één ploeg gevoetbald", stelde trainer Rinus Zegers gelaten vast. „We hebben ook heel veel moge lijkheden gehad. Dan moet het een beetje pakken." Zaamslag keek in Ridderkerk al na drie minuten tegen een achter stand aan. Na de r-o van Rutger van Dijk had Ugur Kahveci de ge lijkmaker op zijn schoen. De mid denvelder mikte nadat de verdedi ging van de thuisploeg uit zijn ver band was gespeeld uit een moeilij ke hoek echter voorlangs. Daarna vergrootte Rutger Smit de marge naar 2-0. Na de rust gooide Zaam slag alles op de aanval. Het leidde tot eenrichtingsverkeer, waarbij Rijsoord met tegenstoten ook een paar keer gevaarlijk uitbrak. OOSTKAPELLE - De voetbalsters van Oostkapelle verloren op eigen veld met 0-7 van koploper 't Zand. Toch was het verschil minder groot dan de eindstand deed ver moeden. „We hebben niet alleen maar achter de tegenstander aan gelopen. Na een kwartier was het al 0-4 en dat was erg jammer. De doelpunten kregen we makkelijk tegen", klonk het na afloop uit de mond van Oostkapelle-trainster Arja Boogaard. Na de 0-4 kreeg de Walcherse ploeg zelf ook enkele kansjes. In de tweede helft scoor de 't Zand nog driemaal. Smerdiek hield drie punten over aan het thuisduel tegen het twee de team van Ter Leede: 2-1. Angeli- que Hage scoorde met een moei af standschot 1-0 en Anne Hage scoorde de 2-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27