Spektakelstuk op het Wesselopark Dauwendaele pakt de periodetitel VCK heeft de smaak te pakken Nieuwland houdt De Noormannen verrassend op een gelijkspel: 1-1 Staartploeg uit Koudekerke wint voor tweede keer op rij. FM Sranang blijft kansrijk in hoofdklasse Kloetinge moet in 75e minuut buigen voor koploper LRC: 2-3. Borssele viert dubbel feest na ruime zege op 's-Heer Arendskerke. Veere mist op doelsaldo de eerste prijs van het seizoen 2008-2009. Den Dekker zesde in endurorace 30 Maandag 3 november 2008 PZC W MIDDELBURG - In de tweede klasse van het zaterdagvo'etbal legde Dui- veland beslag op de eerste periode- titel. De Oosterlanders deden dat op eigen kracht door Bruse Boys met 4-1 te verslaan. VCK boekte de tweede zege op rij. Tegen SSV'65 werd met 4-0. Arnemui- den versloeg Serooskerke met 1-0. Serooskerke-Arnemuiden 0-1: Op basis van een sterke eerste helft boekte Arnemuiden een ver diende zege. Maarten Brasser scoorde toen de enige treffer. Voor rust domineerde Arnemuiden. Na de pauze bracht de thuisclub meer vechtlust op de mat. Serooskerke claimde een strafschop toen Alex de Visser in de zestien naar de grond ging. De scheidsrechter wil de echter van niets weten. VCK-SSV '65 4-0: Een aanvallend onmachtig SSV'65 stapte na drie opeenvolgende zeges met een for se nederlaag van het veld. Voor VCK betekende het de tweede driepunter op rij. De defensie van VCK stond als een huis en dat was de basis voor de overwinning. Me- rijn Dek scoorde uit een hoek schop de 1-0. Erik Goudt zorgde voor 2-0, nadat VCK een drie-te- gen-éénsituatie goed uitspeelde. Uit een vrije trap bepaalde Dylan Verhage de ruststand op 3-0. In de 60e minuut legde Simon Voet met een kopbal de 4-0-eindstand vast. Oranje Wit-Oostkapelle 2-0: In de eerste helft had Oostkapelle het betere van het spel. Na rust waren de rollen omgedraaid. Frans-Jan Kruithof zorgde in de 68e minuut voor 1-0. Maarten van Maldegem was dicht bij de gelijkmaker, maar in de slotminuut liep de thuisclub via Frans-Jan Kruithof naar 2-0. Nieuwdorp-VVC '68 5-3 (2-1). Pascal Gakeer 1-0, Piet de Graaff 1-1, Ruud La Grand 2-1, Piet de Graaff 2-2, Kevin Joosse 3-2, Ruud La Grand 4-2, Hans van den Ouden 4-3, Niels Mulder (straf schop) 5-3. Dinteloord-Seolto 1-0 (0-0). Pieter van Est 1 -0. Bijzonderheid: Rode kaart voor Martijn van Hoven (Seolto). Bruse Boys-Duiveland 1-4 (1-1). Ge orge Geluk 1-0, Ronald Zwager 1-1, Emiel Dorst (e.d.) 1-2, Wilmar van der Sande 1-3, Dennie Ie Comte. EINDHOVEN - FM Sranang is nog al tijd de ploeg met de minste verïies- punten in de hoofdklasse van het landelijk zaalvoetbal. De Bevelandse ploeg trof in Eind hoven CFE/VDL Groep 4 en sloot dat duel af met een 4-7-overwin- ning. Het verschil in het duel met de nummer tien van de ranglijst werd in de tweede helft gemaakt, toen de score van 2-3 en 3-4 opliep naar 3-7. Daarna scoorde de thuisclub nog eens tegen. FM Sranang had zijn doelpunten makers in Pim Bruins (sx), Ugur Kahveci en Ibt El-Uarichi. door Jan Dagevos KLOETINGE - De nummers één en twee in de eerste klasse van het za terdagvoetbal voldeden aan de ver wachtingen. Koploper LRC en ach tervolger Kloetinge maakten er za terdag op het Wesselopark een spektakelstuk van. De ploegen wa ren aan elkaar gewaagd, maar de leider greep de winst (2-3) en de eerste periodetitel. „LRC is de beste ploeg waartegen we tot nu toe hebben gespeeld", erkende Kloetinge-trainer Die- derik Hiensch. „Als ze niet met blessures of schorsingen te maken krijgen, zie ik ze niet veel punten verspelen." Kloetinge legde de kop loper het vuur na aan de schenen, door Marco Puik GOES - De voetballers van Borssele beleefden een prima weekend. De vierdeklasser won met 4-0 van 's-Heer Arendskerke en greep daar mee de eerste periodetitel. Boven dien zag de Bevelandse ploeg de koppositie versterkt omdat naaste door Klaas Verspoor GOES - Dauwendaele eiste zaterdag in de derde klasse A door een ecla tante 8-1-zege op Heinkenszand de eerste periodetitel voor zich op. Veere blijft-in punten op gelijke hoogte met de Middelburgers, want de ploeg van trainer Carlos de Jonge won met 6-t bij ZSC'62. Dauwendaele-Heinkenszand 8-1: Voor rust hield Heinkenszand de schade nog beperkt. Joran Moes en Gert-Jan van Leiden zorg den voor 2-0 en invaller Leon Bek maakte er 2-1 van. Moes zorgde na rust voor 3-1 en door goals van Francis Langemaire, Jasper Leu- velink en Peter van Gorsel liep Dauwendaele uit naar 6-1. Door de derde goal van Moes en de tweede van Leuvelink werd het in een eenzijdige tweede helft nog 8-1 voor Dauwendaele. De Meeuwen-Wolfaartsdijk 4-1: Uit een corner van Willem-Jan Roelse kopte Eddy Matthijsse de 1-0 binnen. Wolfaartsdijk kwam voor rust niet verder dan wat po gingen van afstand. Na rust scoor de Timme Kwast op aangeven van Erwin Huibregtse de 2-0. Via Wil lem-Jan Roelse liep de thuisploeg uit naar 3-0. Pieter Roelse veroor zaakte daarna een strafschop en Wilfred van den Dries bracht Wolfaartsdijk terug tot 3-1. In de slotfase maakte Willem-Jan Roelse maar greep naast een gelijkspel door een onachtzaamheid op het middenveld en in de defensie. Wil lem Looijen profiteerde er in de 75e minuut van de wedstrijd van, kon plots alleen op doel af en leg de de bal opzij naar Juarth Leihitu, die de 2-3 binnenschoot. Kloetinge had hierna de pech dat een inzet van Mervin Niemantsverdriet op de paal belandde. De spelers van Kloetinge meen den naderhand dat de gelukkigste had gewonnen. Na 90 minuten strijd viel die constatering te billij ken, maar de realiteit was dat LRC over de iets completere ploeg be schikte. De Leerdammers combi neerden wat makkelijker, waren fy siek wat sterker, verdedigden iets beter en waren zo af en toe ook wat uitgekookter. „Ze zijn wat ver der dan wij", vond Diederik Hiensch. „Ze hebben wat meer achtervolger De Noormannen bleef steken op een gelijkspel in Nieuwland (1-1). Nieuwland-De Noormannen 1-1: De Noormannen liet twee dure punten liggen. Het was een gelijk- opgaand duel waarin beide ploe gen veel strijd leverden. De gevaar lijkste ploeg (De Noormannen) opende in de eerste helft de score dankzij Mark Minderhoud. In het tweede bedrijf bracht Nieuwland beter voetbal op de mat. Uit een er met zijn tweede treffer van de middag nog 4-1 van. ZSC'62-Veere 1-6: ZSC'62 deed het eerste halfuur goed mee, maar na 45 minuten stond het door Edwin van Tatenhove en René-Mi- chel Gerritsen wel 0-2. Via Joey van Zalen, Van Tatenhove en Gia- como Wattel werd het 0-5. Ruud Goudzwaard maakte er nog wel 1-5 van, maar Daniël Elebe had na mens Veere het laatste woord. Kapelle - AZW 0-1 (0-0). Corné Lan- voetballend vermogen." Niette min kwam Kloetinge in de 27e mi nuut op voorsprong, toen Nieman tsverdriet zijn ploegmakker Niels Kole na een uittrap van doelman Jaco van der Schee plots vrij voor de keeper bracht: 1-0. Het was voor LRC het sein om de druk op de defensie van Kloetinge nog meer te verhogen. Drie minuten na de openingstreffer was het al weer gelijk, 1-1. Ook bij de tweede treffer van LRC (36e minuut) moest Kloetinge het in de lucht af leggen. René de Blok kon ongehin derd raak koppen: 1-2. Nog voor rust werd het 2-2. Etienne Mallie schoot uit een vrije ttap, vlak voor Kloetinge, tweede in de eerste klasse, neemt plaats in de wacht kamer na de 2-3-nederlaag tegen koploper LRC. De beslissende treffer viel kort voor tijd. vrije trap van Henk de Nood scoor de Jozias van Belzen de verdiende gelijkmaker. MZVC-Bevelanders 0-1: In de eer ste helft ging het gezapige duel ge lijk op. Beslissend was de fase kort voor rust, waarin de enige treffer van de wedstrijd viel. Arie Jonge- jan werd bij de tweede paal volle dig ongedekt gelaten, waardoor hij eenvoudig voor 0-1 kon zorgen. In de tweede helft bleek MZVC niet meer in staat langszij te komen. gendoen 0-1. Colijnsplaatse Boys - DFS 1-1 (1-1). Lennart Padmos 0-1, Dave Bout 1-1. Rillandia - SKNWK 7-2 (2-1) Wilco de Valk 0-1, Ahmet Demir 1-1, Ahmet Demir 2-1, Tom van Elsakker 3-1, Tom van Elsakker 4-1, Ahmet Demir 5-1, FC Dauwendaele legt beslag op de eerste periodetitel in de der de klasse. Veere heeft evenveel punten, maar een aanmerkelijk slechter doelsaldo. het zestienmetergebied, bekeken raak: 2-2. Kloetinge had na de pau ze zo'n 25 minuten lang controle over de wedstrijd, forceerde tal van hoekschoppen en was gretig. Misschien wel iets te gretig, waar na het in de 75e minuut alsnog het deksel op de neus kreeg. „We ne men voorlopig plaats in de wacht kamer", zei Hiensch. Het verschil met koploper is inmiddels negen punten, al heeft Kloetinge wel een wedstrijd minder gespeeld. Kloetinge-LRC 2-3 (2-2). 27. Niels Ko le 1-0, 30. Benjamin de Gans 1-1, 36. René de Blok 1-2, 39. Etienne Mallie 2-2, 75. Juarth Leihitu 2-3. Scheidsrech ter: R. van der Werff (Drunen). Gele kaart: Mervin Niemantsverdriet, Erwin van der Woerdt, Jaap Esser, Joffrey Gel dof, Arjan van der Smissen (allen Kloe tinge), Mohammed Mahouti, Willem Looijen, Benjamin de Gans"(allen LRC). Aantal toeschouwers: 350. HELLENDOORN - Endurorijder Kees den Dekker uit 's Heer Abtskerke is als achtste geëindigd in de endu- ro (motorcross) van het Overijssel se Hellendoorn. Het was de zesde wedstrijd meetel lend voor het Open NK van Neder land in de klasse Inters voor 40-plussers. Het was voor de KTM-rijder de tweede keer dit sei zoen dat hij een goed resultaat wist neer te zetten. Vorig weekein de wist hij in Geesteren met een negende plaats binnen de top tien te eindigen. Christian van Vossen 5-2, Ahmet Demir 6-2, Tom van Elsakker 7-2. Zwaluwe - WHS 0-0. Olympia '60 - Noad '67 2-3 (1-1). Cor né de Frel 0-1, Glodimaer Bomisa 1-1, Koen van Dijke 1-2, Niek van Boxel (strafschop) 2-2, Corné de Frel 2-3. Bijzonderheid: Rood (2x geel) voor Ste fan van de Peet (Noad'67). Tholense Boys - Beek Vooruit 3-1 (2-1). Laurens Bovenberg 1 -0, Laurens Bovenberg 2-0, Geert Brusselers 2-1, Ronnie de Graaf 3-1. Duel tussen spelers van De Meeuwen (rechts) en Wolfaartsdijk. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 26