voordelta Dopingtest als een doembeeld Regels zijn regels, ook voor Wüst grootste winnaar Weer zege Raddiffe Delta/Bevers haalt drie punten uit dubbele ronde. Eén centimetertje over de streep kan grote gevolgen hebben. 28 Maandag 3 november 2008 PZC door Frits Bakker sluiskil - Op de thuisbiljarts in Sluiskil was Glenn Hofman giste ren als invaller de beste van zijn team en haalde Peter de Backer na een prachtige achtervolging de vol le winst binnen. Delta/Frans Be vers won met 6-2 van Twentevisie, nadat het zaterdag met 4-4 had ge lijkgespeeld tegen Kaleidoscoop. De opmars van het Haagse talent Hofman openbaarde zich ook nu weer, in het dubbele weekeinde waarin hij als invaller voor Jean Paul de Bruijn (EK-optreden) moest spelen. Zaterdag legde hij sa men met Peter de Backer de basis voor het gedeelde punt in Daarlev- een, een dag later had hij tegen Twentevisie een razende start en was er zo waar nog een felle eindsprint nodig om ongeschon den de finish te halen met vijftig punten in 33 beurten. Voor Eddy Leppens, de nieuwe kopman, werd het opnieuw een te leurstellend weekend. Met een ge weldige acquitserie van twaalf liet de Belg zijn tegenstander Daniel Sanchez even sidderen, maar de Spanjaard stond in twaalf beurten al op veertig en trok daarna de par tij naar zich toe. En ook gisteren verloor Leppens, nu van de Duit ser Rudolph. Henk Habraken sleepte de 6-2-winst binnen op de tweede dag door zijn eeuwige rivaal Ben Velthuis te verslaan met 50-41. new york - Paula Radcliffe heeft haar teleurstellende optreden tij dens de olympische marathon in Peking weggespoeld met de zege in de aansprekende marathon van New York. De 34-jarige Britse wereldrecord houdster prolongeerde haar zege van vorig jaar gisteren in een tijd van 2.23.56. Radcliffe won ook al eens in 2004. Ook bij de mannen was de win naar een oude bekende. De Brazili aan Marilson Gomes dos Santos, in 2006 al winnaar, kende een ij- zersterke slotfase. Hij achterhaalde de Marokkaan Goumri, die twee de werd. Gomes dos Santos won in 2.08.43. Goumri, die de Brazili aan eerder in de race had achterge laten, finishte 24 tellen later. Het vrouwenveld in New York was sterk. Naast Radcliffe stonden wereldkampioene en voormalig wereldrecordhoudster Catherine Ndereba (Kenia) en Gete Wami (Ethiopië) aan de start. Die twee waren nog in de race voor de bo nus van een half miljoen dollar voor de nummer één uit het klas sement over de vijf grote mara thons (Boston, Londen, Berlijn, Chicago en New York) van het jaar. door Maarten van Helvoirt heerenveen - Ze moest het nota bene van de speaker horen. Ter wijl ze op een bankje zat uit te puf fen van een moeizame drie-kilo meterrace, die haar kielekiele een ticket voor de worldcups had opge leverd, klonk door Thialf de on heilstijding: „Slecht nieuws voor Ir- een Wüst. Zij is gediskwalifi ceerd." De olympisch kampioene had met haar linkerschaats in de bocht mi niem de lijn tussen de binnen- en de buitenbaan overschreden. Regel 256 zegt dat dat niet mag. In het verleden kwamen de zondaars er meestal vanaf met een verma ning, maar een maand geleden hebben de scheidsrechters van de Internationale Schaats Unie de in structie gekregen niet langer cou lant te zijn en over te gaan tot dis kwalificatie. Wüsts ploeggenoot Beorn Nijen- huis overkwam eerder op de zater dag hetzelfde op de duizend me ter. Alleen was bij hem de over schrijding echt overduidelijk. Nijenhuis had dit seizoen de kilo meter tot zijn hoofdnummer ge promoveerd, nadat hij in maart, kort na het voorbije seizoen, in Calgary maar een paar honderd sten boven het wereldrecord had gereden. Dat plan ligt nu voorlo pig in de kreukels. Veel Nederlan ders weten nu al dat ze in decem ber de sprintworldcups in China en Japan laten schieten, maar zelfs dan komt er geen plekje vrij voor Nijenhuis. Hij is net als Wüst uit de uitslag geschrapt. Zaterdagmiddag had Wüst nog enigszins berust in haar uitslui ting. „Maar 's avonds kwam het be sef dat het grote gevolgen heeft als ik die wereldbekers niet rijd. Dan is begin februari in Erfurt, een week voor het WK allround, pas de eerstvolgende internationale drie kilometer. En dat is dan met een een extreem belangrijke, want daar moet ik me dan zien te plaat sen voor het WK afstanden." Wüst zinspeelde nog op een aan- wijsplek, maar die kreeg ze niet. Op de 500 meter viel ze ook al bui ten de boot (tiende) en op de 1000 meter moest ze aanspraak maken op haar beschermde status voor die afstand, omdat de zesde plaats niet voldoende was. Op de 1500 meter werd de schaatsster uit Goirle wel gewoon tweede. Overigens zijn Wüst en Nijenhuis niet de eerste slachtoffers van regel 256. Begin oktober, toen de aan scherping nog maar net bekend was, werd talent Koen Verweij bij Ireen Wüst wordt gediskwalifi ceerd op de drie kilometer van het NK en krijgt daardoor geen ticket voor deelname aan de worldcups op die afstand. een trainingswedstrijd op de vijf kilometer gediskwalificeerd. Vooral bij de start van de langere afstanden speelt het risico van overschrijding van de bochtmarke ring. Paulien van Deutekom, die bij het NK met goud op de 1000 en 1500 meter en zilver op de 3000 meter voortborduurde op haar succesvolle vorige seizoen, kwam daarom met de suggestie om de startlijn voor de langere af standen voortaan die van de dui zend meter te laten zijn. „Dan kom je iets rustiger op die eerste bocht af Nu nam ik 'm heel ruim, maar daardoor had ik aan het eind van de bocht wel het gevoel stil te staan." En Wüst vond dat er om de regel goed te handhaven camera's recht boven de lijn moeten komen. „Dan kun je echt goed zien of een schaats over de lijn gaat. Anders blijft het mijn woord tegen dat van de scheidsrechter en dan wordt schaatsen een jurysport." Peter de Backer, die voor zijn team een prachtige winstpartij boekte tegen Twentevisie, leeft met de angst dat een dopingcontrole slecht kan uitvallen. „Ik heb een slaappil genomen tijdens het WK op de dag voor de controle." foto Peter Nicoiai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 24