Feyenoord Twente is ongepast nederig Weer zege zonder De Kromme AZ mist het zakelijk vernuft van koploper 'Ssumhi nu Georginio Wijnaldum wijst zijn ploeg de weg tegen Roda JC. Louis van Gaal: niet alleen vervelend, ook nog verdrietig. XJ-iJ JJJ Koopman wil toch verder met Roda Ajax houdt aan twee retourtjes zes punten en goed gevoel over. 26 I Maandag 3 november 2008 PZC TOPSCORER 1. El Hamdaoui (AZ) 12, 2. Amoah (NAC Breda) 9, 3. Demouqe (Willem II), Pranjic (SC Heerenveen) 8. UTRECHT - FC Utrecht gedijt voorlo pig prima bij de afwezigheid van hoofdtrainer Willem van Hane- gem. De club besliste gisteren na rust de thuiswedstrijd tegen Hera cles (2-0), waardoor het in één week van de twaalfde naar de acht ste plaats klom op de ranglijst. FC Utrecht haalde uit de laatste drie duels zonder Van Hanegem zeven punten. Dat is precies even veel als in de eerste zes competitie wedstrijden toen De Kromme wel op de bank zat. Het was opvallend dat het Utrecht se publiek deed alsof er de laatste anderhalve week niets rond Van Hanegem was gebeurd. Geen span doek of spreekkoor refereerde aan de hoofdtrainer, die zich ziek meld de nadat zijn assistenten John van Loen en David Nascimento even als keeperstrainer Maarten Arts en conditietrainer Rob Druppers op non-actief waren gezet. De meegereisde supporters van Heracles ventileerden hun mening nog wel via een dundoek. „Wil lem, laat je ruggengraat zien", stond er op een groot laken. Ver der bleef het stil rond de coach, die al eerder liet weten dat hij de achter de beslissing van de directie om in te grijpen stond. Hij leidt waarschijnlijk maandag weer de training. Technisch direc teur Piet Buter en de nieuwe assis tent-trainer Ton du Chatinier za ten tegen Heracles nog op de bank in de Galgenwaard. Ali Boussaboun en Cedric van der Gun tekenden voor de goals. Piet Buter door Ruud Ramler HEERENVEEN - Uitgerekend in Fries land werd de kaatskoning niet geëerd. Graziano Pellè leverde te gen Heerenveen zijn beste bijdrage voor AZ. Hij werd daarvoor achter af niet bejubeld, omdat zijn ploeg wel weer de productiviteit had, maar nu het zakelijk vernuft van een koploper miste (3-3). En dus werd er in de kleedkamer, waar de lach wekenlang bulderde, nu stevig gebaald. „We hadden de ze wedstrijd in de tas", mokte Stijn Schaars. Maar tot zijn schrik moest ook de aanvoerder constate ren dat AZ de lonkende zevende competitiezege op rij niet over de streep kon tillen. „Omdat we col lectief fouten maakten. Maar ja, we zijn allemaal mensen." Het was even wennen, die bedruk te gezichten, hangende schouders en trillende lippen in de gang bij de bezoekerskleedkamer. Voor het eerst sinds de laatste nederlaag, op 13 september tegen Den Haag, keek de ploeg weer eens tegen een achterstand aan. En na de Haagse veegpartij was het ook niet meer gebeurd dat AZ meer dan twee te gentreffers moest incasseren of punten verspeelde. Slechts de treffer van Mounir el Hamdaoui was in die serie novitei ten een zekerheidje. Met een fan tastische uithaal poetste de club topscorer direct na rust de herinne ring aan een eerste helft vol gemak zucht en gebrek aan scherpte weg. Ook de achterstand die Pawel Woj- ciechowski al binnen het kwartier op het bord bracht bestond niet meer. Het was een kwestie van vol uithalen en maar kijken waar het toe leidt, zei EI Hamdaoui. Dat AZ ondertussen wel erg afhan kelijk wordt van zijn trefzekerheid werd door El Hamdaoui meteen te gengesproken. „We hebbenge noeg spelers die kunnen scoren." En hoewel Pellè zich nog niet in dat rijtje kan voegen is El Ham daoui heel blij met zijn koppelge- noot in de spits. De Italiaan die zijn rendement voorlopig als kaatser met borst en voet verdient, bracht na El Ham daoui ook Brett Holman in stel ling. Maar het gat dat deze nieuwe granaat had moeten slaan werd dankzij Paulo Henrique toch weer gedicht. Zoals de Braziliaan van Heerenveen diep in blessuretijd ook de 3-2 van invaller Sebastien Pocognoli ongedaan maakte (3-3). Louis van Gaal zat er vooral mee dat de knop zakelijk niet werkte bij 3-2. „We bleven zoeken naar meer goals en waren niet slim ge noeg. Dan is zo'n gelijkmaker niet alleen vervelend, maar maakt-ie me eigenlijk ook verdrietig." Paulo Henrique, die zijn ploeg naast AZ schoot, in een duel met Mendes da Sliva. foto Dennis Beek/ANP door Barry van der Hooft KERKRADE - De patiënt die al we ken een belabberde indruk maak te, gaf gisteren eindelijk een teken van leven. Diep in het zuiden van Limburg speelde Feyenoord een helft lang met de angst in de be nen, maar na rust was de ploeg on verwacht effectief. Dankzij vier doelpunten binnen een tijdsbestek van amper twintig minuten kreeg de formatie van Gertjan Verbeek tegenstander Ro da JC op de knieën: 0-4. Voor de Rotterdammers was het de eerste overwinning sinds 13 sep tember, toen Volendam in de Kuip met 5-0 werd verslagen. Voor het eerst sinds die zaterdagavond stond Feyenoord in Kerkrade ook geen tegentreffer toe. Het houden van de nul vormde één van de lichtpuntjes, met de Uefa-Cupwedstrijd tegen CSKA Moskou in aantocht. Voor Verbeek was het tevens een signaal dat zijn werkwijze vruchten begint af te werpen. „De afgelopen weken hadden we ook al laten zien dat het erin zat", zei de trainer. „Alleen kwam het er steeds niet uit." Verbeek bekende dat de zege voor opluchting zorgde. „Want als je met Feyenoord zestiende staat, kun je niet ontkennen dat er druk op staat." Hij mocht tevreden zijn over het spel van zijn ploeg en dan vooral na rust. In de eerste 45 mi nuten speelde Feyenoord afwach tend, vanuit een degelijke organisa tie. Omdat bij Roda JC de klasse ontbrak om iets te forceren, had de wedstrijd veel weg van een schaakduel zonder verrassende zet ten. Meteen na rust veranderde dat beeld dankzij een ventje van ze ventien. Georginio Wijnaldum liet het moeizame eerste bedrijf achter zich en voetbalde ineens weer met de onbevangenheid die hem ken merkt. Eerst kopte hij bij de twee de paal een voorzet van Van Bron- ckhorst binnen (0-1) en vervol gens had Wijnaldum ook een aan deel in het doelpunt van Leroy Fer (0-2). Die tussenstand bracht het beste Feyenoords uitblinker Georginio Wijnaldu in Wijnaldum boven. De dynami sche middenvelder pikte de bal op de eigen helft op, begon aan een indrukwekkende rush en legde de bal op het juiste moment breed. De uithaal van Roy Makaay knalde via de onderkant van de lat tegen het net: 0-3. Het was de genade klap voor Roda JC, dat lijdzaam moest toezien hoe Diego Biseswar op aangeven van Makaay ook nog U'JU f'r\fuJ Kijk snel op www.pzc.nl/formule1manager r door Dick Sintenie ENSCHEDE - In vier dagen tijd ka- chelde de selectie van Ajax vier keer de snelweg Ai af, maar de twee avondritten in westelijke rich ting waren allesbehalve een be proeving. Woensdag werd in Alme lo met 3-1 gewonnen van Hera cles, zaterdag ging FC Twente in ei gen stadion met 2-0 over de knie. Op het moment dat de touringcar zaterdag ongeveer ter hoogte van Voorthuizen was, maakte Heeren veen diep in de blessuretijd gelijk (3~3) tegen AZ, dat de koppositie in de eredivisie nu moet delen met Ajax en NAC. „Voor elkaar en met elkaar." Dat was de kernachtige samenvatting van trainer Marco van Basten na de zwaarbevochten zege in Ensche de. Ajax voetbalde de eerste helft kalm en geconcentreerd en peurde vlak voor rust uit de enige goede kans een doelpunt. Siem de Jong 'We waren te statisch en namen veel te weinig initiatief verlengde een voorzet met zijn hoofd tot bij debutant Javier Marti na, die de doorgelopen De Jong op maat bediende. Het was (achteraf) een beslissende slag in een wedstrijd die begon als een schaakspel. FC Twente had dat anders moeten aanpakken, oor deelde verdediger Rob Wielaert. „We waren te statisch, namen veel te weinig initiatief" En Twente werd hard gestraft voor de onge paste nederigheid. FC Twente had aan drie kansen niet genoeg om Ajax pijn te doen. Blaise Nkufo en Cheick Tioté strandden in de tweede helft op doelman Kenneth Vermeer en in valler Stein Huysegems schoot hard op de lat. De kansen kwa men echter niet voort uit een lang durig offensief van de thuisploeg. Ajax hield de ruimtes op het veld klein en vooral spits Klaas-Jan Huntelaar smeet met zijn krachten om de opbouw van FC Twente in de kiem te smoren. Van Basten ver ving hem na zeventig minuten voor de sterke Evander Sno. KERKRADE - Martin Koopman wil ook na de zware nederlaag tegen Feyenoord (0-4) hoofdtrainer van Roda JC blijven. „Maar als je zulke resultaten boekt, weet ik niet of dat nog wel de be doeling is", grapte hij. Koopman volgde eerder deze maand de ont slagen Raymond Atteveld op als in terim-coach. De spelers willen zelf wel defini tief met hem verder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 22