Harde aanpak vastgoedfraude pzc: Gemeenten Goes en Veere uiten forse kritiek op minister Bos O KRAS.NL Watet Kabinet gaat strijd aan met criminelen in de vastgoedsector. Alternatief voor bestrijdingsmiddel Word ook abonnee! '-V- Volg de oefening van uur tot uur www.pzc.nl/overstroming DEN HAAG - Het kabinet gaat crimi naliteit in de vastgoedwereld hard aanpakken. Minister Ernst Hirsch Ballin van Justitie heeft gisteren een offensief aangekondigd dat cri minelen uit de sector moet ban nen. Notarissen spelen daarin een - belangrijke rol. Het kabinet neemt een reeks maat regelen om bijvoorbeeld witwas sen en fraude tegen te gaan. De controle op de vastgoedwereld wordt verscherpt. Daarnaast wil het kabinet de sector minder on doorzichtig maken. Makelaars, taxateurs en notarissen moeten daartoe laten zien dat ze integer te werk gaan. Ook moeten ze meer inzicht geven in hun werkwijze. De vastgoedsector is gevoelig voor misbruik, mede door de vele mil jarden die er in omgaan. De afgelo pen jaren raakte de sector veelvul dig in opspraak. Door de ondoor zichtigheid van de sector is de pak kans laag. Om dat te veranderen gaan het Openbaar Ministerie (OM), de Belastingdienst, finan ciële opsporingsdiensten en de po litie ook nauwer samenwerken. Dat zal gebeuren in het Vastgoed Intelligence Centre, dat binnen kort opgericht wordt. Een nieuw Het kabinet gaat de criminaliteit in de vastgoedwereld aanpakken. Notarissen spelen daarbij een be langrijke rol. Zo moeten zij inza ge gaan geven in dossiers. waarschuwingssysteem moet nota rissen helpen bij de aanpak van zo genoemde ABC-transacties, waar bij een pand snel en met enorme winsten van eigenaar wisselt. Het Kadaster zal notarissen een seintje geven als het deze constructie ont dekt. Notarissen zelf moeten de au toriteiten inzage geven in hun dos siers. Dat betekent een inperking van hun verschoningsrecht. Lewis Hamilton pakt op curieuze wijze de titel 25 i WALCHEREN DEN HAAG - De gevolgen van een EU-verbod op het gebruik van be strijdingsmiddelen voor de land en tuinbouw worden volgens des kundigen overdreven. Het verbod zou volgens de Universiteit Wage- ningen desastreus zijn voor de teelt van spruitjes, uien, suikerbie ten, rozen en tulpen. Maar het on afhankelijke adviesbureau Cen trum voor Landbouw en Milieu (CLM)'zegt dat er nauwelijks reke ning is gehouden met alternatieve vormen van gewasbescherming. pagina 5: groente eten zoals de natuur het geeft 1 1i Land- en tuinbouw kunnen best zonder bestrijdingsmiddelen reageer op www.pzc.nl Cultuur mag wat kosten 43% $m^?I^R!SËI 57% aantal reacties: 503 GOES - De PZC sloot het jubileumjaar vanwege Zeeuwse bodem. Het optreden van Blaf was het Bluem, Eva Auad, The Punanas en La Ventura, het 250-jarig bestaan van de krant zaterdag muzi- hoogtepunt van de avond, de band was onmis- foto Ronald den Dekker kaal af in de Zeelandhallen in Goes. kenbaar in vorm, maar de 2100 toeschouwers vW) pagina 2 en 3: PZC in concert heeft voor ieder- Op het programma stonden negen bands van werden vakkundig opgewarmd door onder meer een iets in petto Zeeland: 2, 3, 13 t/m 17; Binnen land: 4 en 5: Buitenland: 7 en 9; Weer: 10; Strips: 11; Agenda: 19; Cultuur: 21; Televisie: 22 en 23; Sport: 25 t/m 40 GOES - De gemeenten Goes en Veere hebben forse kritiek op mi nister Bos van Financiën. Bos wil in eerste instantie dat particuliere spaarders hun geld terug krijgen dat ze bij de IJslandse bank Lands- banki hadden geparkeerd. De ge meenten komen pas op de tweede plaats. De Goese wethouder Sophie van 't Westeinde is ronduit boos. „Hij moet niet vergeten dat wij ook het geld van de gewone man terug wil len krijgen. Het gaat namelijk om overheidsgeld." De gemeente Veere heeft vrijdag meteen een brief naar Den Haag gestuurd waarin zij haar ongenoegen uit. „Woedend zijn we niet. Dat is overdreven. Maar we vinden dat er nu wel een hele rare situatie is ont staan", reageert wethouder Wim van Tatenhove van de gemeente Veere. „Dit wordt een flinke discus sie tussen de centrale overheid en lagere overheden. Nee, hier is het laatste woord nog niet over ge zegd." 0 x JAAR Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 8 711688 555530 12° Bewolkt MAANDAG 3 november 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 262 - los nummer 1,45, zaterdag Middelburgse Seisweg doet mee Nationaal Klimaatstraatfeest 17 Canadese komiek zet Sarah Palin voor gek met neptelefoontje 9 3-daagse busvakantie Hotel Kyriad at Disney® inclusief alle dagen entree www.kras.nl/35272 waarom zou je verder zoeken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1