Zeeland PZCI,3 Einde toeristisch bedrijf Vlissingen Waterpolitie stelt onderzoek in naar stranding schip Westerschelde Souburger na achtervolging aangehouden Vrouw 's nachts van tas beroofd WALCHEREN 22 17 Ontwikkelingsbedrijf dat economie in stad wil versterken, geeft op. Voor heel even gevechtspiloot van een F16 Friet Vlissingse moeder en dochter storten zich in televisie-avontuur Maandag 3 november 2008 Wat te doen bij een ramp zit niet zo snel tussen de oren Tip? redwalch@pzc.nl door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Het Toeristisch Ont wikkelingsbedrijf Vlissingen gooit de handdoek in de ring. Het be drijf probeert al jaren tevergeefs de Vlissingse economie te versterken door zwaar in te zetten op de sec tor toerisme. Plannen waren er ge noeg, maar geen enkele kwam van de grond. Daarom heft het bedrijf zichzelf nu op. Jaren geleden zagen oud-gedepu teerde Jaap Ventevogel, oud-direc teur van de PZC Frans van de Vel de en Jan de Waard van de Rabo bank de werkgelegenheid in Vlis singen slinken. „Er waren proble men bij Pechiney, de sluiting van de kerncentrale lag op de loer en ook de opheffing van de PSD zat eraan te komen", vertelt Ventevo gel. De ondernemers zagen kansen in het toerisme. Op dat terrein was veel te winnen. Het Toeristisch Ontwikkelingsbedrijf kwam met nieuwe ideeën, maar wilde vooral een katalysator zijn. De organisatie bracht ondernemers, architecten en financiers bij elkaar. Dat resul teerde in plannen voor een con gresgebouw, een vier- of vijfster renhotel met 120 kamers aan de boulevard, een jachthaven met vijf honderd tot duizend ligplaatsen in de Binnenhaven, en een beelden tuin. Maar keer op keer strandden de initiatieven. Voor de jachthaven moest er bijvoorbeeld gewacht Het Toeristisch Ontwikkelingsbe- drijf wilde de economie in Vlissin gen redden door in te zetten op de sector toerisme. Na zes jaar is nog geen enkel plan uitgevoerd. worden op plannen voor de Ken- niswerf En het congrescentrum moest wachten op het Schelde- kwartier. En zo was er telkens wel wat. „Wij hadden graag gezien dat de gemeente ons advies om harde doelen te stellen, had overgeno men. Zoals bijvoorbeeld de verdub beling van het aantal bedden. Maar dat heeft ze nooit gedaan", zegt Ventevogel. „Weet je eigenlijk hoeveel mensen er in Vlissingen in de toeristische sector werken", vraagt Ventevogel. „Nee? Nou, niemand weet het. Ook niet op het gemeentehuis. Er MIDDELBURG - Het weer zat niet mee. Toch werd zaterdag de Promotiedag Uniformberoepen op de Markt in Middelburg goed bezocht. De land macht, de luchtmacht, de marechaussee en de po litie hadden stoere materialen meegenomen om nieuwe collega's te werven. De publiekstrekkers waren een klimwand en een F16 waarin bezoe kers zich even een echte gevechtspiloot konden VLISSINGEN - Een zeeschip is in de nacht van zaterdag op zondag ge strand in de Westerschelde ter hoogte van de kerncentrale Borsse- le. Het schip dat geladen was met af gekeurd fruit, liep rond 2.15 uur vast. Ruim een uur later kon het door vier sleepboten worden vlot- getrokken. Het schip is overge bracht naar de Bijleveldhaven in het Vlissingse Sloegebied. De wa terpolitie van het Korps Landelijke Politiediensten heeft een onder zoek ingesteld naar de stranding. Het schip is 158 meter lang en voer onder de vlag van de Bahamas. Het was op de terugweg van Ant werpen naar Santa Marta, Colom bia. De Filippijnse bemanning kreeg aanwijzingen van een loods. Vermoed wordt dat er in de machi nekamer een technisch manke ment ontstond waardoor het schip strandde. De kapitein, de stuurman en de loods worden door de waterpolitie gehoord. Als na inspectie blijkt dat het schip geen lekkage heeft opgelopen, zal het schip worden vrijgegeven. Aan boord bevond zich'ook een contai ner die volgens het register gevaar lijke stoffen bevatte. Het ging om schoonmaakmidde len die geen gevaar opleverde voor de omgeving. zijn wel gegevens over het aantal overnachtingen, maar hoeveel mensen er in de sector werken, is onbekend." Tien jaar heeft het drietal aan het onderwerp toerisme gewerkt, waarvan de laatste zes jaar vanuit het Toeristisch Ontwikkelingsbe drijf. „Er is niets uitgekomen. Het is echt zonde van de tijd geweest. En van het geld. Het heeft ons toch zo'n 150.000 euro gekost. He laas. En niet alleen voor ons, ook voor Vlissingen. Want als er niet snel zaken worden opgepakt, gaat het met Vlissingen keihard achter uit." OOST-SOUBURG - Een twintigjarige man uit Oost-Souburg is zaterda gochtend rond half vijf na een ach tervolging aangehouden in de Spoorstraat in zijn woonplaats. De politie zette de achtervolging in toen de man op de Spuikomweg in Vlissingen een stopteken negeer de. De Souburger ramde daarop een politiewagen en reed daarna met hoge snelheid via de Coosje Buskenstraat naar Oost-Souburg. Daar werd de weg geblokkeerd door een andere politiewagen. De man stapte uit zijn auto en rende het spoor op. Daar is hij aangehou den. wanen. Volgens vertegenwoordigers van de orga nisaties was de dag effectief. Heel wat bezoekers hebben zich aangemeld voor meer informatie over werk en opleidingen. foto Lex de Meester VLISSINGEN - Een Vlissingse (50) is in de nacht van zaterdag op zon dag op straat van haar tas beroofd. De rover sloeg toe toen de vrouw met een metgezel door de Bonedij- kestraat liep. Hij passeerde hen op de fiets en rukte in het voorbij gaan de tas uit haar handen. Haar metgezel wilde de tas, met daarin tientallen euro's, papieren en een gsm, nog terugpakken, maar dat mislukte. De overvaller verdween met buit in een gangetje tussen de Bonedijkestraat en Arbeidstraat. ALMANAK Tip? redactie@pzc.nl Twee Grijpskerkse gezinnen had den een gezellig dagje gehad in een bekend pretpark. Voordat ze weer terug richting Zeeland gingen besloten ze een frietje te eten in de plaatselijke snackbar. Terwijl de mannen van het gezel schap geduldig op de bestelde frietjes wachtten, stond de tienja rige zoon van het ene gezin de snackbar eens grondig te inspec teren. Zijn oog viel op een reclamepos ter waarop stond: 'Ik wil alleen McCain'. Met de handen in zijn zakken keek het joch naar zijn vader en merkte droogjes op: „Nou, doe mij maar Obama.J"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 15