Erotiek op z'n chique Adri Karman maakte het mooiste Hoop op behoud werk bij Brasserie Du Bois ri9n makelaar Zeeuwse meisjes bijna Pabo-Babe Boulevard Agenda ^e^,e Vandaag genieten van de introductie Parametre raamdecoratie en de nieuwe collectie exclusieve stoffen van Jab. www.binnenuit.nl Uit M2Makelaars.nl Middelburgs stel opent erotische boetiek aan Rotterdamsekaai. Noord-F^elands college kiest aankoop uit eigen expositie. OP ZOEK NAAR WOONRUIMTE? OF WILT U WOONRUIMTE VERHUREN? www.rotsvast.nl nüj Sinterklaas brunch Kerst brunch Kerst B PZC Zaterdag 1 november 2008 29 a WALSOORDEN - Twee Zeeuwse mei den uit Kloetinge (20) en Krabben- dijke (19) zijn doorgedrongen tot de halve finale van de verkiezing van de Pabo Babe 2008 van ero- tiek-postorderbedrijf Pabo uit Walsoorden. Pabo kreeg in totaal 1788 inzendin gen binnen. De Zeeuwse deernes behoren tot de 65 gelukkigen die zich in een Pabo-lingeriesetje pre senteren op de website van Pabo. Tot 1 december kan iedereen stem men op zijn favoriet en de tien da mes met de meeste stemmen gaan door naar de finale op 13 decem ber in Outland in Rotterdam. Wie de Zeeuwse inbreng naar de finale wil helpen, de Zeeuwse hal ve finalistes zijn op de Pabo-site (www.pabo.nl/babeo8) te vinden onder de nummers 28 en 50. De fo to's zijn niet genummerd, maar als het pijltje van de muis over de fo to wordt bewogen is het nummer links onderin het scherm te zien. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Ivo Greeven en Pe tra Witkamp hopen dat ze het dui delijk kunnen maken: hun nieuwe winkel aan de Rotterdamsekaai in Middelburg is. géén seksshop maar een 'erotische boetiek'. Om de praatjes voor te zijn, heb ben ze buurtbewoners uitgeno digd een kijkje te komen nemen: dinsdag is er een inloopavond in Dark-4-Leafs, zoals de winkel heet. Wie wil, kan eerder terecht, want de zaak is sinds gisteren open. 'Erotiek en dan op z'n chique', zo verwoorden Greeven en Witkamp het op de site van Dark-4-Leafs. Het motto is zichtbaar in de win kel: de exclusieve lingerie voor vrouwen én mannen, de feestkle ding in leer en latex en de collectie korsetten valt allemaal onder de noemer 'design' en is veelal hand gemaakt. En alles kan naar wens en op maat besteld worden. Greeven (winkelstylist) en Wit kamp (psychiatrisch verpleegkun dige) liepen al jaren rond met het plan voor een erotiekwinkel als Dark-4-Leafs. „In Zeeland was nog niet zo'n winkel. Breda en Rotter dam zijn het dichtstbij als je dit soort spullen zoekt." Het stel woont boven de winkel aan de Rotterdamsekaai en verhuurde de onderverdieping eerder aan (zeil)kledingzaak SLAM. Dat con tract liep af en het stel stapte erin. door Mieke van der Jagt WISSENKERKE - Je zou het op het eerste gezicht niet zeggen, maar.de gemeente Noord-Beveland koes^ tert een permanente wisselten toonstelling in het gemeentehuis in Wissenkerke. Maar liefst 59 wer ken van Noord-Bevelandse kunste naars hangen en staan in hallen, gangen en kantoren en elk jaar kiest de gemeente er eentje uit om aan te kopen. Dit jaar mocht burgemeester Hen- ny van Kooten er drie uitzoeken, waaruit het college dan de aan koop mocht kiezen. Van Kooten koos, met zijn vrouw, het doek Co lorado van Joske de Jonghe, het brons Zeeuwse Schone van Frida Overbeeke en vier Zeeuwse land schappen van Adri Karman. Joske de Jonghe liet zich inspire ren door de Coloradorivier en zet te met paletmes in olieverf het weerbarstige landschap op een groot doek. Lyrisch abstract, noemt ze het zelf Frida Overbeeke deed met een Zeeuwse knol wat alleen kunst ver mag: het perspectief zo verande ren dat het paard naar je opkijkt. Waarmee de belangrijkste eigen schappen van het beest vorm krij gen: sterk, robuust en heel erg lief. Het college koos uiteindelijk voor een vierluik van Karman. Hij zet te, voormamlijk in aquarel, de Val kreek in de sneeuw, rotganzen in de Oesterput, een boerderij bij Kei hoogte en paalhoofden bij hoog water, samen in een lijst. Karman moest wel toegeven dat de paal hoofden niet Noord-Bevelands zijn. „Die hebben we hier niet." De tentoonstelling in het gemeen tehuis kent elk jaar een wisseling. Een deel wordt vervangen door nieuw werk, maar altijd van Noord-Bevelandse kunstenaars. Worden werken tussentijds ver kocht, dan zorgt de kunstenaar voor vervangend werk. pagina 33: pietepeuteren op pa- Van links naar rechts: Joske de Jonghe, Frida Overbeeke en Adri Karman met hun werk. foto Willem Mieras winnaart In wvnnbemlddellng j Bezoek ons aan de Londensche Kaai 45 in Middelburg. GRATIS VOOR VERHUURDER! ROTS-VAST GROEP De grootste verhuurmakelaar van Nederland T. 0118-611412 E. middelburg@rotsvast nl door Rob Paardekam THOLEN - De toekomst van Brasse rie Du Bois in Tholen - een werk voorziening voor verstandelijk ge handicapten - is onzeker. De bras serie blijft in elk geval tot 1 decem ber open. Of zij ook daarna blijft bestaan, hangt af van de nieuwe ei genaar van het pand. Brasserie Du Bois is gevestigd in het pand van Van Houte Wonen aan de Stevinweg op bedrijventer rein Welgelegen. De meubelwin kel ging onlangs echter failliet, waardoor veel mensen dachten dat ze ook niet meer in Du Bois te recht konden. Een groot bord aan de voorkant van het gebouw laat nu weten dat de brasserie nog ge woon open is. Met de eigenaar van het pand is overeengekomen dat zorginstelling Sjaloom het res taurantgedeelte tot december kan blijven huren. Maar diezelfde eige naar wil het pand op termijn ver kopen of verhuren. En dan is het nog maar de vraag of Sjaloom er kan blijven. „We hopen afspraken te kunnen maken met de nieuwe eigenaar of huurder", zegt Henk Brinkman. Sjaloom is ook in ge sprek met de gemeente om te voor komen dat de cliënten op straat ko men te staan. De zorginstelling is overigens ook één van de geïnteres seerden om cliënten te laten wer ken in een eventuele supermarkt in het wozoco in Scherpenisse. Grand Hotel Arion Bezoek van Sinterklaas en zijn zwarte 16, 23 en 30 november piefen met cadeautjes voor de kinderen! Aanvang 12.00 uur RESERVEREN, BELOI18 - 410502 Grand Hotel Arion 25 en 26 december Aanvang 12.00 uur Met bezoek van de Kerstman! RESERVERENBELOI 18-4 10502 24, 25 en 26 december Grand Hotel Arion Grand Café Stefano's Grand Café Raymondo hue ket-sf menu Kijk voor het volledige Spetterend programma op aciarc. Oud Nieuw wwiv.amadore.nl feest in Grand I "°™ls kletsen proeven drinken slapen lachen eten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 149