Zeeland PZC Rijk straft zuinig Noord-Beveland Intratuin Koude OM in beroep tegen vonnis Kamperlander 25 n Flinke bijdrage v voor inrichting Hendrikhuis Morgen Koopzondag Middelburg BEVELANDEN-THOLEN 41 31 Gemeente loopt veertig mille mis door 'burgers niet uit te knijpen'. Middenveld Koffie? Sven Kramer toont direct zijn klasse op NK afstanden Scholieren luiden de gong op het Damrak na winnen beursspel Zaterdag! november2008 Tip? redgoes@pzc.nl door Mieke van der Jagt KAMPERLAND - De gemeenteraad van Noord-Beveland heeft voor het vierde achtereenvolgende jaar een sluitende begroting gepresen teerd, zonder de belastingen en heffingen ook maar met de inflatie correctie te verhogen. De gemeen te krijgt daarvoor wel straf van het Rijk. Omdat de onroerend zaakbe lasting niet met 2,75 procent wordt verhoogd, kort het Rijk Noord-Be veland met 41.500 euro op de uit kering uit het gemeentefonds. „Niet eerlijk", vindt de raad en „voor andere gemeenten dikwijls de reden om de verhoging toch maar door te voeren." Raadspri- mus Ariekees Oudshoorn voegt er aan toe: ,„Zo is Noord-Beveland de afgelopen vier jaar 160.000 euro misgelopen, alleen omdat wij wei geren onze burgers uit te knijpen als we het geld niet nodig heb ben." De programmabegroting 2009 van Noord-Beveland is, net als in voor gaande jaren, gemaakt door de raad zelf De fracties hebben zelf zitten plussen en minnen met on dersteuning van het college en ambtenaren. Voor de begrotings vergadering van donderdag 6 no vember valt er daarom nog maar weinig te ruziën. Alle wensen van de raad hebben een plaatsje gekre gen in de begroting, maar er valt nog met een ferme post onvoor zien van 230.000 euro te schuiven. Ook de meerjarenbegroting, waar- Omdat Noord-Beveland de onroe rend zaakbelasting niet met 2,75 procent laat stijgen, straft het Rijk de gemeente door veertig mille minder uit te keren. in de gemeente vier jaar vooruit re kent, levert onder de streep een nul of een overschot op. De gemeenteraad is zo trots op de zelfgemaakte programmabegro ting, dat het concept gisteren op feestelijke wijze werd gepresen teerd in brouwerij Emelisse in Kamperland. De gemeente is er van overtuigd dat een dergelijk fi nancieel beleid Uniek is onder de Nederlandse gemeenten. Oudshoorn in zijn toespraakje: „Terugrekenend hebben wij de burgers eigenlijk over de afgelopen jaren negen procent cadeau kun nen doen door de inflatiecorrectie niet door te voeren. Mocht er nou nog eens over gemeentelijke herin deling worden gesproken, dan toch zeker met het oogmerk Noord-Beveland een grote buur te laten opslokken. Die buur kan van ons op financieel gebied nog een heleboel leren." Voor de officiële begrotingsbehan deling, dat ook weer een feestelijke bijeenkomst lijkt te worden, komt de gemeenteraad donderdagmid dag bijeen. De openbare vergadering wordt ge houden in het gemeentehuis in Wissenkerke en begint om 13.30 uur. 's-HEER HENDRIKSKINDEREN - De stichting Dorpshuis 's-Heer Hen drikskinderen krijgt 22.800 euro van het VSB-fonds en 25.000 euro uit het Oranjefonds. Het geld is be stemd voor de inrichting van het Heer Hendrikhuis, dat voor 450.000 wordt verbouwd. De bouw wordt betaald door de gemeente Goes, maar de stichting moet zelf 85.000 euro ophoesten voor de inrichting. Met de bijdra gen van beide fondsen is de be heersstichting een heel eind uit de zorgen. Naar verwachting is het Heer Hendrikhuis volgend voor jaar helemaal klaar. Middelburg... is gezellig winkelen! Tip? redactie@pzc.nl De middenvelder van 't Vuufde van voetbalvereniging Terneu- zense Boys geloofde zijn ogen niet, toen hij het uitslagenrijtje zag. De werkplicht noopte de linkspoot de wedstrijd tegen Graauw aan zich voorbij te laten gaan, maar eigenlijk was hij daar niet rouwig om. Partijtjes tegen Graauw staan meestal ge lijk aan afstraffingen. Toen hij opeens een s-2-winst op het for mulier zag, belde hij meteen de elftalleider. Die was zelfs een dag na de zege nog in een euforische stemming. „We hadden een paar invallers, waardoor we nu wél een heel sterk middenveld had den." Sindsdien kampt de links- poot met gigantische vormcrisis. Nu slechts nu ook Aan de Dis alles over koken en tafelen TRABBENDIJKE - De zaken op het gemeentehuis moesten gisterochtend even wachten, want bur gmeester Jan Huisman van Reimerswaal had iets elangrijks te doen: koffieschenken in zorgcen- um Ter Weel in Krabbendijke. Hij deed dat in et kader van Make a Difference Day (MADD), een jaarlijks landelijk evenement waarbij het vrij willigerswerk twee dagen lang in de schijnwer pers staat. Ook vandaag gebeurt dat nog. In Ter Weel werd het bezoek van de burgemees ter, die gebakjes had meegebracht, gewaardeerd. „Hij mag elke dag wel komen", aldus bewoner Peter Dijke (95, rechts op de foto). Het koffie schenken kwam af en toe wel een beetje in het gedrang, omdat Huisman aan elk tafeltje een praatje maakte. Zwaar werd daar niet aan getild. „Het gaat ook om het contact", aldus Rita Saar- loos van Ter Weel. foto Willem Mieras MIDDELBURG - Het Openbaar Minis terie wil in hoger beroep gaan te gen de straf die de Middelburgse rechtbank een Kamperlander gaf omdat hij een dodelijk ongeval ver oorzaakte en doorreed. Het Zeeuw se parket vindt die straf te licht, al dus woordvoerder Elke Kool. De man werd vorige week veroor deeld tot een werkstraf van 240 uur en een rijontzegging van twee jaar. Twee weken eerder had de of ficier van justitie een celstraf van drie maanden, een werkstraf van 140 uur en twee jaar niet rijden geëist. De 28-jarige man reed in de late uren van 24 juni bij Nieuw- en Sint Joosland de fietser John de Looff dood. Uit onderzoek bleek dat de automobilist daar te hard reed. Hoewel de man erkende dat hij wist dat hij een fietser had ge raakt, reed hij toch naar huis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 145