Nu 50% korting* op Internet van KPN. OCCASION Dief Israël verstopte buit in Nederland Moslimgeestelijke vast OP ZOEK NAAR DE VAN Jl DROMEN? Vondst oudste tekst Hebreeuws Internet Extra Bomaanslagen eisen zestig levens in India PZC Vrijdag 31 oktober 2008 9 CUWAHATI - In de Indiase deelstaat Assam zijn giste ren zeker zestig mensen omgekomen door een reeks ex plosies. Meer dan driehonderd mensen raakten ge wond. Vrijwel gelijktijdig deden zich in drie districten in totaal twaalf explosies voor. Mogelijk zit het verboden Verenigd Bevrijdingsfront van Assam achter de aansla gen. De organisatie zelf ontkende dit. foto EPA Geruchtmakende roof in Jeruzalem na 25 jaar opgelost. TEL AVIV - Het heeft wat tijd ge kost, maar een geruchtmakende diefstal van kostbare uurwerken in Jeruzalem is eindelijk opgelost. De Israëlische politie heeft onlangs, in samenwerking met Nederlandse collega's, in een Nederlandse kluis een grote hoeveelheid antieke klok ken en horloges gevonden die in 1983 werden gestolen uit het L.A. Meyer Museum voor Islamitische Kunst. De vondst, door de politie om schreven als 'een kleine schatka mer', vormt een belangrijk deel van de oorspronkelijke buit van 106 uurwerken. De diefstal was het werk van meester-kraker Na' aman Diller, die vooral in de jaren zestig en zeventig van zich deed spreken. De politie is er steeds van uit gegaan dat het misdrijf was ge pleegd door drie daders, maar nu is gebleken dat Diller in zijn eentje verantwoordelijk was. In de nacht van 15 april 1983 plaatste hij een ladder tegen de muur, forceerde enkele tralies en klom naar bin nen. Een speciaal voor het doel ge parkeerde vrachtwagen maskeerde zijn activiteiten. Onmiddellijk na de diefstal alarmeerde de politie antiekhandelaren over de hele we reld, maar er is nooit een spoor van de buit teruggevonden. JERUZALEM - Israëlische archeolo gen hebben de oudste Hebreeuw se tekst ooit gevonden. De vijf re gels staan met zwarte inkt op een potscherf, die is gevonden bij op gravingen ten zuidwesten van Jeru zalem. Koolstofanalyses wijzen uit dat de tekst zo'n drieduizend jaar oud is, duizend jaar ouder dan de Dode- zeerollen, een collectie handschrif ten inclusief ruim 200 handschrif ten van de Tenach of het Oude Tes tament. De tekst is nog niet ver taald, wel hebben onderzoekers woorden herkend als 'rechter'en 'koning'. De vindplaats ligt vlakbij de plek waar de latere Israëlische koning David volgens de Bijbel de reus Goliath versloeg. BOSASSO - De autoriteiten in de af vallige Somalische regio Puntland hebben een moslimgeestelijke op gepakt, die wordt verdacht van be trokkenheid bij een reeks aansla gen woensdag. De moslimgeeste lijke Sheikh Mohammed Ismail werd aangehouden bij zijn huis in de stad Bosasso in Puntland. Volgens de autoriteiten in de afval lige regio zat het terreurnetwerk Al Qaida achter de aanslagen, die zeker dertig levens eisten. Auto's met explosieven reden- in op onder meer een complex van de Verenigde Naties en het kan toor van de president van Somali- land, een afgescheiden stuk Soma lië. Ook in Puntland werden enke le aanslagen gepleegd. maar ook dat leverde geen door- braak op. De undecided voter blijft een enigma in de moderne weten schap. Komieken zijn verder. De 'onbeslis te kiezer' is inmiddels een ver trouwd personage geworden in co- medyshows. Soms. worden ze neer gezet als complete idioten, dan weer als ziekelijke aandachttrek kers en poseurs. De populaire Dai ly Show lokte recentelijk acht zwe vende kiezers naar een studio. „Ik hoop dat een kandidaat dat ene speciale ding gaat zeggen", zei één deelnemer. Wat? „Geen idee." Een signalement van de undecided vo ter is moeilijk te geven. Een recent onderzoek wees uit dat ze iets min der hoog opgeleid zijn dan de ge middelde kiezer, iets minder wel varend en iets vaker vrouw. Mysterieus of niet, de campagne van John McCain lijkt nu al zijn geld op de kiezers die nog niet heb ben besloten te zetten. Sommige Republikeinen zijn er van over tuigd dat de twijfelaars uiteindelijk massaal voor de 72-jarige veteraan zullen stemmen. De redenering is simpel. Voor Obama heeft alles meegezeten: de economie is onder Republikeinse leiding in elkaar ge klapt, de president is ongeliefd, Obama's spotjes verschijnen veel vaker op televisie, hij kreeg over het algemeen een zeer gunstige pers en de Democraat won alle drie de debatten. Als de onbesliste kiezers nu nog niet Obama steu nen, zullen ze het nooit meer doen. Ergo: McCain wordt presi dent. De Republikein kan inderdaad winnen als alle onbesliste kiezers voor hem stemmen. Er is één groot vraagteken: zullen deze men sen op 4 november kunnen beslis sen of ze naar het stembureau moeten gaan of niet? Tot 8 Mb/s Gratis gebruik draadloos modem Vraag naar de voorwaarden sluit je aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 9