Fens kijkt al hele week Vernieuwd programma bij jubileumeditie van fokdag in Heikant i_> Honda Goes 44 I Vrijdag 31 oktober 2008 PZC Evenement bij 25-jarig bestaan uitgebreid met dressuur en springen. door Lucien Roelandt HULST - De jubileumeditie van de internationale fokdag, morgen in Manege Heikant, is uitgebreid met de zadelrubrieken dressuur en springen voor vier-, vijf- en zesjari ge paarden. Het blijkt een schot in de roos, verklaart secretaresse Sibylle Burm van het organise rende district Zeeuws-Vlaanderen van het Koninklijk Warmbloed Paard Nederland. „De belangstelling voor de fokdag werd de laatste jaren steeds min der. Om de zaak nieuw leven in te blazen hebben we springen en dressuur onder hét zadel aan het programma toegevoegd. Fokkerij en sport gaan nu hand in hand. En daar blijkt behoefte aan te zijn. De laatste jaren kwamen er hoog uit zestig paarden op de keuring. Nu meer dan het dubbele aantal (135)." Vooral van Nederlandse zij de is de belangstelling voor het eve nement in Heikant toegenomen. „De keuring sprak de Nederlandse fokkers blijkbaar niet zo aan. Het merendeel van de deelnemers wa ren Belgen. Nu de sport aan het programma is toegevoegd ligt de verhouding heel wat dichter bij el kaar." Met name de dressuur staat tijdens de 25e editie in de belang stelling. De Nederlandse interna tional Johan Rocks is dé trekpleis ter. Andere aansprekende deelne mers zijn onder anderen streekfa- voriete en jeugdinternational Step hanie de Frel uit Koewacht, de Zeeuwse toppers Remi Kulik, zijn echtgenote Carola en de Braban der Conny van Stokkom. Niet al leen voor de ruiters is volgens Siby- le Burm het vernieuwde program- 'De belangstelling voor de fokdag werd de laatste jaren steeds minder' ma aantrekkelijker, maar ook voor het publiek. „De keuring en het vrij springen waren toch meer een aangelegenheid voor de fokkers. Nu komen ook de liefhebbers van de sport aan hun trekken." Met de Belgische international Marc van Dijk bij het springen en de Nederlander Frenk Jespers bij de dressuur heeft ook de jurering van deze vijfde lustrumeditie een internationaal tintje. Programma. 9.00 uur: keuring, 12.00 uur: vrij springen, 15.30 uur: rijrubrie- ken onder het zadel. Aanvoerder (26) speelt dankzij 'tante Ineke' in shirt van Kruiningen. door Marco Puik KRUININGEN - Kruiningen is bezig aan een prima seizoen in de vier de klasse B van het zaterdagvoet bal. De Reimerswaalse ploeg, die vorig seizoen nog als achtste in de eindrangschikking eindigde, is na zeven speelronden koploper. Mor gen wacht in Poortvliet de topper tegen naaste achtervolger SPS. Voor het derde achtereenvolgende seizoen draagt Jimmy Fens de aan voerdersband bij Kruiningen. Dat de laatste man voor zijn huidige club uitkomt, heeft een bijzondere reden. Het levensverhaal van de 26-jarige voetballer is niet alle daags. Fens legt zelf uit waarom. „Tot mijn vijftiende heb ik'in mijn geboorteplaats Wemeldinge ge voetbald. Toen ben ik samen met mijn ouders naar Australië geëmi greerd. Ik had echter last van heim wee en na twee jaar wilde ik terug naar Nederland." „De oplossing was dat ik bij mijn oom en tante in Kruiningen zou gaan wonen. Mijn tante (Ineke Rikkers) stelde echter één voor waarde. Ik mocht komen, maar dan moest ik wel voor Kruinin gen, de ploeg waarvan ze wed strijdsecretaris was, gaan voetbal len. Zo ben ik bij de club terechtge komen en er blijven plakken." V.V. KRUIN NGEN Een jaartje voetbalde Fens er in de A-junioren, waarna hij onder de toenmalige eerste-elftaltrainer Leo van der Weijden de stap naar de hoofdmacht maakte. In zijn de buutjaar bij de eerste ploeg pakte Kruiningen een periodetitel. Dat was voorlopig voor het laatst, al kan daar morgen verandering in komen. Sinds 2006 staat het vlaggenschip onder leiding van John Tahapary. Uit de woorden van Jimmy Fens klinkt enthousiasme over de trai ner. „John heeft het geduld opge bracht om te wachten tot het mo ment waarop hij een aantal jonge spelers kon laten doorstromen. Dat was dit jaar het geval. De jeugdspelers zaten er echt tegen aan te hikken. Vorig jaar vielen on ze prestaties nog een beetje tegen. Met de komst van Adriaan van de Plasse (ex-Yerseke) en Urvin van Hekelen (vorig jaar nog Wemeldin ge) en de doorstroming van vijf A-junoren naar het eerste team gaat het nu geweldig. Ook de trai ningsopkomst is met gemiddeld ze ventien spelers uitstekend." Echt verrast over de koppositie is de verdediger niet. „Op voorhand wilden we sowieso een periodeti tel proberen te pakken. Onze pres taties liggen dus wel een beetje in de lijn der verwachtingen. Zo hoog mogelijk eindigen was het doel." De inwoner van Waarde is duide lijk over de kwaliteiten van zijn ploeg. „Vorig jaar kregen we al een compliment van de trainer van SKN WK die ons de enige voetbal- i lende ploeg in de vierde klasse noemde. Dat is denk ik ook dit sei- 'lk mocht komen, maar dan moest ik wel voor Kruiningen gaan voetballen' zoen onze kracht. We proberen van achteruit te voetballen." Morgenmiddag staat in de Uitwed strijd bij SPS niet alleen de koppo sitie, maar ook de eerste-periodeti- tel op het spel. „Ik kijk al de hele week uit naar het duel. SPS vind ik altijd een lastige tegenstander. Ze hebben sterke spitsen en een goed middenveld", laat Fens we ten. Een gelijkspel volstaat voor pe riodewinst. „Ik vind dat we voor drie punten moeten gaan. Dat zijn we verplicht tegenover onze sup porters", besluit hij resoluut. Amundsenweg 19, 4462 GP Goes. Telefoon: 0113 - 237070. Fax: 0113 - 237079. www.hondagoes.nl Honda Civic vanaf B-label. Brandstof verbruik: min. 11/19,6 km, max. 11/14,7 km. COj-uitstoot: min. 135 gr/km, max. 160 gr/km. Lease o.b.v. 48 mnd, 20.000 km p/jr (Full Operational Lease excl. brandstof). Afgebeeld model kan voorzien zijn van accessoires. Sllverstone- actie loopt t/m 31 december 2008 en geldt niet voorde Honda Civic Hybrid. Honda Civic 1.4 Silverstone vanaf €22.450,-. U rijdt al een Honda Civic vanaf 19.400,-. Leaseprijs vanaf 380,-.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 90