Irak: VS na 2oii echt weg 'O Zwevende wezens Mededelingen van het waterschap Autobom ontploft in Spaanse stad Pamplona: 17 gewonden 8 I Vrijdag 31 oktober 2008 PZC Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden deelt het volgende mee: Beleidsnota visbeheer Vanaf maandag 3 november ligt de beleidsnota visbeheer ter inzage. Hierin geeft waterschap Zeeuwse Eilanden invulling aan de Kaderrichtlijn Water. De beleidsnota visbeheer heeft invloed op vis- en visserijbeheer binnen de binnenwateren van het waterschap. De beleidsnota ligt acht weken (van 3 november tot 29 december) ter inzage: bij de receptie van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur. Voor inzage op een ander tijdstip kunt u een afspraak maken. op de gebruikelijke locaties binnen de tien gemeenten in het beheersgebied van waterschap Zeeuwse Eilanden. Aanwijzing toezichthoudend ambtenaren Bij het besluit van 22 oktober 2008 zijn de onder staande personen aangewezen als toezichthoudend ambtenaar. Ze zijn met ingang van 23 oktober 2008 belast met het houden van toezicht op de naleving van genoemde wetten en verordeningen. Wet milieubeheer Wet verontreiniging oppervlaktewateren Jan Boer Martijn Merrienboer Martijn Mulders Sander Steenhart Keur waterschap Zeeuwse Eilanden 2007 en Wet op de waterhuishouding Jan Boer Martijn Mulders Wegenverordening Zeeland 1994 Alle medewerkers werkzaam bij de afdeling Waterkeringen Wegen, afdeling Onderhoud. En de medewerkers van de afdeling Waterbeheer, afdeling Beheer Onderhoud, in de functie van medewerker B&O (A). Kieskompas voor de waterschapsverkiezingen Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft samen met Kieskompas een digitale stemhulp ontwikkeld. De waterschapsverkiezingen worden van 13 tot en met 25 november gehouden. Het Kompas bestaat uit 36 stellingvragen die u eenvoudig kunt beantwoorden. Na het invullen van de vragenlijst ziet u hoe uw positie is ten opzichte van de deelnemende partijen, zodat in één oogopslag duidelijk is waar u het dichtst bij staat! Daarnaast levert het Kieskompas ook informatie over de taken en de historie van de waterschappen. Het Kieskompas waterschapsverkiezingen is te vinden op: http://waterschap.kieskompas.nl. Informatieavond buitengebied Zak van Zuid-Beveland Graag nodigen wij alle belanghebbenden van het buitengebied van de Zak van Zuid-Beveland (zie kaartje) uit voor een informatieavond op woensdag 12 november aanstaande. Deze staat in het teken van het op te stellen waterplan voor het buitengebied. Meer neerslag in kortere tijd, zeespiegelstijging en periodes van extreme droogte kennen we tegen woordig allemaal. Het zijn maar een paar ontwikke lingen die gevolgen hebben voor de waterhuishou ding in een gebied. Daarom wil het waterschap maatregelen nemen die het beste zijn tegen wateroverlast én tegen droogteschade. Tijdens deze avond wordt u voorgelicht over de uitkomsten van de enquête en presenteren wij u de eerste resultaten van de watersysteemberekeningen (computerberekeningen). Naar aanleiding van deze voorlichtingsavond zal met de vertegenwoordigers van de belangengroepen op 3 december een workshop worden gehouden. De workshop is bedoeld om te komen tot voorstellen voor de verbetering van het watersysteem. U bent van harte welkom op: 12 november om 19.30 uur in De Stenge, Stengeplein 1 in Heinkenszand. Bagdad wil af van bepaling voor uitstel vertrek Amerikanen. BAGDAD - Irak wil iedere mogelijk heid van Amerikaanse aanwezig heid na 2011 schrappen uit het vei ligheidspact waarover met de Vere nigde Staten wordt onderhandeld. Dat is gisteren bekendgemaakt. Het veiligheidspact is bedoeld als verlenging van het mandaat dat de aanwezigheid van Amerikaanse troepen in Irak rechtvaardigt en waaraan op 31 december een ein de komt. Het ontwerp voor een nieuw ver drag dat er nu ligt, verlengt dat mandaat tot 31 december 2011. Maar er is een bepaling in opgeno men volgens welke de VS op ver zoek van de Iraakse regering tot na die datum in Irak zouden kunnen blijven. Van die bepaling willen de Irakezen af. Een vertrouweling van premier al-Maliki zei gisteren dat Irak de bepaling wil schrappen: ze zou kunnen leiden tot misverstanden. Er zouden lezingen van de bepa ling mogelijk zijn die tot langere buitenlandse aanwezigheid in Irak zou kunnen leiden, gebaseerd op een eigen inschatting van de veilig heidssituatie door Amerikaanse of andere leden van de coalitietroe penmacht in Irak. Dat zou naar Iraaks idee een schen ding kunnen opleveren van de soe vereiniteit. Andere bepalingen die Irak in het verdrag wil opnemen hebben te maken met de juridische zeggen schap over Amerikaanse soldaten die ernstige misdrijven plegen bui ten diensttijd en buiten de militai re basis. Ook wil Irak het recht om Amerikaanse wapenleveringen te inspecteren. De VS hadden gisteren nog geen officiële reactie op de voorstellen die het woensdag van Irak ont ving. Maar in Washington was de stemming zorgelijk. Vooral de gro tere zeggenschap van Irak over Amerikaans legerpersoneel leek een brug te ver. Syrië trekt in reactie op 'Ameri kaanse agressie' zijn troepen ver der van de grens met Irak terug, zo meldde een Syrisch tv-station gisteren. Syrische en Iraakse func tionarissen konden het bericht niet meteen bevestigen, maar Sy rië heeft gedreigd de samenwer king met Amerikaanse en Iraakse troepen bij de grensbewaking te stoppen. Syrië riep de VS gisteren opnieuw op te bewijzen dat de re cente aanval over de grens gericht was tegen een Al-Qaidafiguur. Volgens de regering in Damascus kwamen bij de aanval acht burgers om het leven. pagina 11terreurgolf drijft chris tenen uit Mosul Bagdad vreest dat buitenlandse mogendheden gaan beslissen over een eventueel langer ver blijf. Daarmee zou de soevereini teit van Irak geschonden worden. PAMPLONA - Een autobom in Pamplona in het noorden van Spanje heeft gisteren zeventien mensen licht verwond. Getuigen zeiden dat de meeste mensen ver wondingen hebben opgelopen door rondvliegend glas van de ge bouwen bij het parkeerterrein. Door de aanslag vatten enkele au to's vlam. Vooraf was niet gewaar schuwd voor de terreuractie. Het is niet bekend wie achter de aan slag zit. Eerder deze week pakte de Spaanse politie vier personen op die lid zouden zijn van de Baski- sche terreurbeweging ETA. In Valencia werd een vrouw aange houden. Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 - 621000 Fax 0118 - 621990 info@wze.nl www.wze.nl p wie ga je stemmen?" Lyndsay Hooper (22) leek gepijnigd door de vraag. Om haar heen wachtten me destudenten met gespitste oren op het antwoord. De studente media, kunst en vormgeving begon een verhaal waarin ze de goede kanten van beide kandidaten opsomde. „Obama is jong, vol energie... Mc Cain heeft zijn patriottisme bewe zen in Vietnam...", overdacht ze. De conclusie: „Ik weet het gewoon nog niet." John McCain en Barack Obama voeren nu beiden al ruim zeshon derd dagen campagne. Geen mid del blijft onbenut: reclamespotjes, automatische telefoontjes, e-mails, bezoeken door vrijwilligers aan de deur. En dan zijn er ook nog de media die iedere seconde van de dag berichten over de 'historische verkiezingen' tussen twee zeer ver schillende kandidaten. Sommige Amerikanen vergelijken de huidi ge campagne al met de marteltech niek 'waterboarding': je lijkt te ver zuipen in de informatie. Het is blijkbaar onvoldoende voor zo'n 8 procent van de kiezers. Net als stu dente Lyndsay Hooper twijfelen ze nog. mm Witte Huis Door onze correspondent Frank Hendrickx Wat is er mis met deze mensen, zo luidt inmiddels de prangende vraag in Amerika. De New York Ti mes verzocht twee neuropsycholo- gen om naar dé zwevende kiezer te kijken, maar een eenduidig ant woord kwam er niet. CNN liet zelfs .een hersenscan maken van het mysterieuze zwevende wezen,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 8