moties en enquêtes 'Verbod op blasfemie toch schrappen' Gescheurd, verkleurd, versleten? LEZERSENTRA PZC 1 Vragen, spoeddebat onderzoek, enquête StofFeerderij Brouwer Tel.: 0113 - 21 36 42 www.stoffeerderijbrouwer.nl PZC Vrijdag 31 oktober 2008 7 Van schriftelijke vragen tot spoeddebat en parlementair onderzoek: de Kamer grijpt naar steeds zwaardere middelen. Paul Ulenbelt van de SP en Jacques Tichelaar van de PvdA (rechts) aan de interruptie-microfoon. foto CPD de Kamer zich. Nu zijn moties aan de orde van de dag. Het resultaat: het kabinet trekt er nauwelijks meer een wenkbrauw van op als een motie al wordt aangenomen. Of zo'n motie wel wordt uitge voerd, geen mens die het weet. „Daar moet je nu echt achteraan zitten", aldus Van der Vlies. De instrumenten van de Kamer worden zo uitgehold, constateert de SGP-leider. Kijk naar het spoed debat. Tegenwoordig staat er iede re week wel minstens één op de Kameragenda. „Nu kan ik me best voorstellen dat sommige onderwerpen een spoed debat vereisen", vergoelijkt Van der Vlies. „Maar deze frequentie? Als er weer een meerderheid van dertig zetels is, denk ik: daar gaan we weer." Toch zijn dat de regels waar niet aan wordt getornd. Ze zijn er immers niet zonder reden, aldus Kamervoorzitter Gerdi Ver beet. Als de drempel te hoog zou liggen, zou de coalitie ieder spoed debat kunnen blokkeren. „Voor de controlefunctie is het heel belangrijk dat er over actuele zaken gedebatteerd kan worden." Wel moet het draagvlak daarvoor groot genoeg zijn, vindt Verbeet, die spoeddebatten met klem ont raadt als die steun ontbreekt. „An ders komen de ministers ook niet bevend hier naartoe." In het voorjaar komt een Kamer commissie die reflecteert op het ei gen functioneren met een rapport. De Kamer kan schriftelijk en mondeling vragen stellen aan bewindsper sonen, die verplicht zijn daar op te antwoorden. Ook kan de Kamer een minister of staatssecretaris in het parlement op het matje roepen tijdens een spoed- of interpellatiedebat. Het parlementair onderzoek is na de parlementaire enquête het zwaarste instrument van de Kamer. Bij een parlementaire enquête heeft een commissie van de Kamer, anders dan bij een parlementair onderzoek, het recht betrokkenen onder ede te ho ren. DEN HAAG - Het kabinet wil het verbod op godslastering toch uit het Wetboek van Strafrecht halen. De ministerraad bespreekt van daag een voorstel om het veelbe sproken maar amper gebruikte wetsartikel 147 te schrappen. Artikel 137 over de strafbaarstelling van het beledigen van een groep mensen wegens hun ras, gods dienst, levensbeschouwing of sek suele gerichtheid, zou dan iets wor den aangepast. Ingewijden hebben gisteren een bericht in het Reformatorisch Dag blad bevestigd. Vorig jaar oktober besloot het kabi net het verbod op smalende gods lastering juist te handhaven. Vervolgens ontstond in de Tweede Kamer door coalitiegenoot PvdA toch een meerderheid om artikel 147 af te schaffen. CDA-minister Ernst Hirsch Ballin van Justitie kondigde daarop aan te bekijken of het verbod op gods lastering kan worden verbreed naar andere levensbeschouwin gen, ook die van niet-godsdiensti- gen. Anderhalve maand later stuurde het ministerie van Justitie per on geluk een brief over de kwestie (uitbreiding artikel 147) naar de Tweede Kamer die vrij snel werd ingetrokken met de mededeling dat die nooit verstuurd had mo gen worden. Adviesprijs 191,50 prijs per persoon o.b.v. een 2-persoonskamer. Weekendtoeslag 15,00 p.p.p.n. toeristenbel. 1,00 p.p.p.n. Dit arrangement is geldig tot en met 31 december 2008 m.u.v. de feestdagen. Informatie reserveren Hikboeksn opwww.pzc.nl/webwinkel categorie reizen (ho telarrangement). U kunt tevens telefonisch boeken bij Marrea Hotelarrangementen tijdens kantooruren op 0571-277744. I 3 dagen strand, zee, bos en duinen 0p Texel kunt u lekker uitrusten, uitwaaien en bijkomen van alle dagelijkse beslommeringen. Kortom; volop mogelijkheden voor een geweldig verblijf op dit prachtige eiland. U verblijft in 4-sterren Hotel Greenside aan de rand van het dorp De Koog. Absoluut hoogtepunt in het hotel is het hoge culinaire niveau. Inhoud arrangement welkomstkoffie 2x overnachting op een luxe kamer 2x uitgebreid Texels ontbijtbuffet entree Schipbreuk-en Juttersmuseum Flora lx3-gangen diner op dag van aankomst rituals badproducten op de badkamer plattegrond van Texel en boekje over Texelse producten gratis gebruik fitness, Turks stoombad en sauna Alle dagen gebruik van een fiets

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7