SANhDUMP KETEN VAN NEDERLAND —Iergen op zoom ihbbbg De jacht op Geen afname troepen Uruzgan K00PAV0N BREDA Tl K00PAV0NI BERGEN OP! JL geopend van m -i7«o uur KOOPZONDAG BREDA, dllaflU november A- merken sanitair tegen bodemprijzen ^''"mtonsgeen iiébm wi gratis tegellijm Ij geen voegsel kado mmbtmaargewoön m b_. de hoogste kortingen wij verkópen uitsluitend a-merken tegen absolute wmi a bodemprijzen heemuj onene me« 90e -in www. sa ni d u mplc o m Leraren: lessen gaan plat Koopzondag! www.autodelaat.nl ZATERDAG BIJ ONS BESTAAT DE AKTIE-SET WEL UITSLUITEND UIT A-MERKEN Bergen op Zoom - van Konijnenburgweg 7 Tel.: 0164 - 210 740 Breda - Noord Huifakkerstraai 10 Tel.: 076 - 593 71 00 Tilburg Bosscheweg 253a 013 - 582 13 91 Veghel Poort van.Veghel 4996 Tel.: 0413 - 36 62 12 #1 wm 1 «1 W% #9 6. I Vrijdag 31 oktober 2008 PZC Komende tijd zijn eerder meer mensen nodig dan minder. DEN HAAG - Het lukt voorlopig niet het aantal Nederlandse militairen in Afghanistan terug te brengen. De komende tijd zijn eerder meer mensen nodig dan minder. Dat er kent het kabinet in een brief aan de Kamer. Tijdens het Kamerdebat over de verlenging van de missie in Uruz gan eind 2007, beloofde het kabi net het aantal Nederlandse militai ren in Afghanistan na augustus 2008 geleidelijk met 15 tot 20 pro cent te verminderen. In Uruzgan zouden dan uiteindelijk nog ruim duizend Nederlanders overblijven en elders in Afghanistan nog ruim driehonderd. Dat zou kunnen doordat andere landen mensen en materieel leveren voor de missie. Die- inschatting blijkt nu te opti mistisch. Hoewel Frankrijk, Slowakije, Tsje chië en België inmiddels hun bij drage hebben geleverd, leidt dat 'niet tot een evenredige personeels- besparing aan Nederlandse zijde', schrijven de ministers van Defen sie, Buitenlandse Zaken en Ont wikkelingssamenwerking. Ook levert de afwisseling geen geld op, omdat Nederland blijft; be talen voor de logisitieke ondersteu ning en de faciliteiten van de bui tenlandse militairen. In totaal zijn de afgelopen maan den honderd Nederlanders terug gehaald. Een groot deel daarvan telt niet als troepenreductie, om dat het aantal Nederlandse troe pen sowieso al hoger lag dan eind 2007 was gepland. De komende tijd zijn extra mensen nodig om te gen bermbommen te strijden en politie te trainen. Daarvoor wor den Nederlanders ingevlogen. In het voorjaar van 2009 wordt duide lijk hoeveel en wat dat kost. NW Het lukt nog niet het aantal Ne- derlandse troepen in Afghanistan terug te brengen. De komende tijd zijn eerder meer mensen no dig dan minder. In de strijd om de kiezersaandacht zoeken politici steeds vaker een overtreffende trap in dramatiek. De nieuwste trend in de Tweede Kamer: roep om een parlementair onderzoek. door Hanneke Keultjes en Laurens Kok Nee, van hijgerigheid uit de Tweede Ka mer is ab-so-luut geen sprake. WD'er Arend-]an Boekes- tijn vindt zijn roep om een parle mentair onderzoek naar ontwikke lingshulp in Afrika juist 'heel erg inhoudelijk'. „Na acht jaar vind ik een evaluatie van het Afrika-be- leid heel belangrijk. We willen toch de arme mensen in Afrika helpen?" Meer Kamervragen De Tweede Kamer maakt vaker gebri van de mogelijkheiden om het kabirv om opheldering te vragen. Schriftelijke vragen Mondelinge vragen i'""»1' Spoeddebatten 2004 2005 2006 2007 20' 3.000 2A 2.500 2. 2.000 1.500 120 80 2008 t/m week 43 infographic Boekestijn is niet het enige Kamer lid dat de laatste tijd om een parle mentair onderzoek vraagt. Steeds meer Kamerleden vinden onder werpen inhoudelijk genoeg om er een eigen commissie onderzoek naar te laten doen, op de parle mentaire enquête na het zwaarste middel dat de Kamer ten dienste staat. Een paar onderzoeken uit het afgelopen jaar: de beveiliging van militaire terreinen (Groen- Links), de misstanden rond afge keurd vlees bij Friesland Beef (Par tij voor de Dieren) en de kredietcri sis (hele oppositie minus de SGP). Alle vijftien voorstellen werden te gengehouden door de coalitiepar tijen. PvdA'er Jeroen Dijsselbloem moet er niet aan denken dat er iedere week zo'n grootschalig onderzoek wordt begonnen. Hij leidde het meest recente parlementair onder zoek, dat naar de onderwijsver nieuwingen van de afgelopen twintig jaar. Tien maanden lang waren acht Kamerleden daarmee zoet. „Het legt een enorm beslag op de Kamer. Dat moet je niet te vaak willen. Kleine fracties kun je dan opvegen." De Kamer maakt steeds vaker ge bruik van de parlementaire midde len en lijkt daarbij te zoeken naar een overtreffende trap. Na de mon delinge vragen, de schriftelijke vra gen en het spoeddebat lijkt het par lementair onderzoek het nieuwste middel in de strijd om aandacht. Dat kan best een tikje minder, vindt de Amsterdamse politico loog Philip van Praag. „Er is sprake van inflatie. Vroeger riep men al leen om een parlementair onder zoek voor zaken waar de politiek maar geen oplossing voor vond. De uitkomsten van zo'n onder zoek hadden dan ook waanzinnig veel impact." Dat er dit jaar al vijftien keer om een onderzoek is gevraagd, geeft aan dat de Kamer en dan met na me de oppositie, steeds dramati scher middelen hanteert. Van Praag: „Zelfs de motie van wan trouwen is tegenwoordig schering en inslag, met dank aan de partij van Geert Wilders." Vroeger kon het parlement ten minste maat houden, zegt SGP-fractievoorzitter Bas van der Vlies. „Als er vroeger een motie werd aangenomen, sidderde het kabinet", herinnert de nestor van GRONINGEN - Leraren in het voort gezet onderwijs leggen 19 novem ber massaal het werk neer als de werkgeversorganisatie VO-raad niet bereid is het onderhandelaars akkoord te tekenen. Dat werd gisteren bekend tijdens de laatste dag van de estafettesta king. Ruim 700 docenten uit het voortgezet onderwijs eisten in Gro ningen lagere werkdruk, salarisver hoging en verbeteringen voor het ondersteunend personeel. De bonden hebben de VO-raad op geroepen opnieuw te overleggen over het onderhandelaarsakkoord. Dat voorzag in vermindering van de werkdruk. Leraren met een vol ledig dienstverband hoefden niet meer dan 728 klokuren les te ge ven. Mortierebouleyard 1, Middelburg Tel.: 0118 - 60 66 46 info@autodelaat.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 6