Goes smeert Landsbanki-gat dicht 'Ik ben genoeg gestraft' K.N.RM ,haalt Prijs voor 'Hooglied' van der Poel bin n9n uit visbootje van keien in haven s PZC Vrijdag 31 oktober 2008 29 College wil verloren 12 miljoen euro met spaargeld afschrijven. GOES - Om het 12,2 miljoen euro grote Landsbanki-gat te dichten, keert Goes de spaarpot om. De fi nanciële operatie leidt niet tot be zuinigingen op bestaand beleid of belastingverhogingen. Het college van burgemeester en wethouders gaat er voorlopig van uit dat de gemeente het geld dat bij de Nederlandse poot van de in gestorte IJslandse bank Landsban- ki Islands staat, kwijt is. Goes had daar afgelopen zomer 12 miljoen euro in deposito gezet tegen aan trekkelijke rentepercentages van ruim boven de vijf procent. Goes schrijft niet alleen de 12 miljoen euro af, maar ook twee ton aan renteopbrengst die ze nu mis loopt. Volgens wethouder Sophie van 't Westeinde kan de 12,2 miljoen eu ro worden gecompenseerd door een aantal reservepotjes af te ro men. Het gaat om reserves waar geen directe investeringen of doe len aan zijn gekoppeld, zoals de al gemene bestemmingsreserve, de al gemene reserve en het huisves tingsprogramma voor het onder wijs, waar nog wat lucht in zit. Door de operatie zakt het weer- 'We zijn financieel gezond, alleen de reservepositie wordt wat zwakker' standsvermogen van de gemeente wel naar een bedenkelijk peil: 4,1 miljoen euro onder de risicogrens (minimaal 11,1 miljoen) die de ge meente zichzelf oplegt. Dat is ove rigens nog wel ruim boven de norm die provincie hanteert. Het college stelt zichzelf ten doel de fi nanciële bufFer in zes jaar op mini mumniveau te brengen, ofwel iets meer dan 11 miljoen euro. Het to taal aan reserves bedraagt 34 mil joen euro. Wethouder Van 't West einde betreurt het dat Goes - zoals de kaarten nu liggen - 'gewoon 12,2 miljoen euro armer is'. „Maar we zijn financieel gezond, alleen de reservepositie wordt wat zwak ker. We zullen nu nog kritischer op de uitgaven moéten letten, want er komen ook projecten aan waarvoor nog geen financiële dek king bestaat. Bijvoorbeeld een aquaduct." Door het Landsban- ki-debacle ontstaat ook een kas geldprobleem. De gemeente leent daarom tien miljoen euro om lo pende zaken te bekostigen. Ze wil die lening in drie jaar afbetalen. De rente (negen ton) denkt Goes de komende drie jaar te betalen uit begrotingsoverschotten. In 2009 houdt de gemeente bijvoor beeld 1,3 miljoen euro, waarvan 450.000 naar de rente voor de tien miljoen euro lening gaat. Genieten van functionaliteit en design home textiel Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 564000 www.binnenuit.nl MIDDELBURG - Het beeld van koningin Emma op het ween dat vandaag wordt gevierd. Er is niet alleen een Damplein in Middelburg is in het nieuw gestoken. Op couturier, maar ook een visagist aan te pas gekomen, haar hoofd staat een soort heksenhoed, wat doet ver- want de oude koningin-regentes heeft blosjes op de moeden dat iemand Emma heeft aangekleed voor hallo- wangen en haar lippen zijn rood gestift, foto Theo Giele Hennepteler uit Middelburg in beroep tegen celstraf. DEN HAAG - Een Middelburger wil geen half jaar naar de gevangenis voor het kweken van hennepplan ten. De man (57) tekende beroep aan tegen zijn veroordeling door de Middelburgse politierechter. Hij is veroordeeld tot het uitzitten van een voorwaardelijk opgelegde ge vangenisstraf van een halfjaar om dat hij vorig jaar in september en oktober in de proeftijd van een eer dere veroordeling opnieuw in de fout ging. Bij de nieuwe veroorde ling kreeg de man ook een werk straf van 240 uur en opnieuw een voorwaardelijke gevangenisstraf, van drie maanden, opgelegd. Zijn advocaat zei dat de man door die werkstraf zwaar genoeg is gestraft. Die is zwaarder dan de richtlijn, die voor de aangetroffen 210 hen nepplanten een werkstraf van 84 uur voorschrijft. Hij bepleitte een forse werkstraf en tegelijk verlen ging van de proeftijd van de voor waardelijke celstraf van een half jaar. Uitspraak over twee weken. NEELTJE JANS - De KNRM heeft gis teren een visboot van de keien ge haald in de binnenhaven Noord- land. De boot lag 's ochtends in dichte mist te wachten voor de sluis toen de wind het bootje op de keien legde. Een eerste poging van de KNRM om het bootje vlot te trekken mislukte door de lage waterstand, 's Middags is het wel gelukt. De reddingboot rukte ook nog uit voor een visboot met mo tor pech. WEEKEND WmSSÊKÊlÊÊM Zaterdag 1 en zondag 2 november 2008 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tijdens feestda gen alleen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Apotheek Zierikzee, Dam 18, 0111 -412906; open za. 9.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Wijkverpleging Allévo. Schouwen-Duiveland tel. (0113) 249111. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111 -412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance Stichting Dierenvrienden Schouwen Dui- veland, tel. 0111-406111 Wanneer u functionaliteit net zo belangrijk vindt als design én u zoekt iets écht nieuws voor uw raam of een roomdivider dan is er nü Parametre van Sunway. Parametre is een 3D lichtgewicht polyester materiaal met uitgestanste patronen: deze zorgen voor een speels effect en geven prachtige schaduweffecten waar u optimaal van kunt genieten. De Nederlandse introductie vindt morgen (zaterdag 1 november) plaats. Tevens introduceren wij u de nieuwe collectie exclusieve stoffen van Jab. Wanneer u in de maand november een bestelling plaatst, ontvangt u GRATIS bijpassende voeringsstof! Graag tot ziens. Zeeuwse vertaling van Bijbelboek Hooglied krijgt Jan Bruijnsprijs. GOES - Terwijl vandaag met span ning wordt gewacht op de bekend making van de winnaar van de Zeeuwse Boekenprijs, is de win naar van de publieksprijs al be kend. Waer a 't arte vol van is...Hooglied in het Zeeuws krijgt de Jan Bruijnsprijs. De prijs is ingesteld om ook het publiek een stem te geven en heeft de naam gekregen van de oprich ter van uitgeverij en boekhandel De Koperen Tuin in Goes. Wijlen Jan Bruijns paarde een fabelachti ge kennis en interesse in de regio nale cultuur en geschiedenis aan een behoefte om die te delen door degelijke uitgaven. Het mooiste Bijbelboek uit het Oude Testament is in het Zeeuws vertaald door de vertaalgroep van 't Kerkje van Ellesdiek. Eeuwout van der Linden voorzag het van een voorwoord en Jopie Min- naard, die deze week nog de Total Cultuurprijs kreeg, maakte de illus traties. Boekhandel 't Paard van Troje gaf het uit. In het gebonden Waer d 't arte vol van is staat ook de Nederlandse tekst van het Hooglied.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69