Toekomst Golff toch nog onzeker IZ OV Renesse lanceert Prijs voor directeur toekomstplan horeca van kinderopvang 35 36 en 37 Concert at Sea komt met Duitse variant Telefoon Modderen in de Caustraat Jong talent als opmaat voor Blof-concert in de Zeelandhallen Middelburgs bedrijf wil wereld veroveren met biologisch olieruimen Vrijdag 31 oktober 2008 Tip? redzzee@pzc.nl Supermarkt alleen naar 'buitenwijk' als het echt niet anders kan. door Martijn de Koning zierikzee - De GolfF-supermarkt in Zierikzee hoeft niet per se te verhuizen naar de Gasthuisboom gaard. Insteek blijft echter wel dat het bedrijf nu gevestigd aan de Ap pelmarkt, in het centrum blijft. Al leen als blijkt dat dit niet kan, gaan burgemeester en wethouders kijken of er een andere mogelijk heid is. Dat bleek gisteravond tij dens een gemeenteraadsvergade ring. De discussie over de super markt was onderdeel van het vast stellen van de detailhandelsstruc- tuurvisie. Daarin staat wat onder nemers wel en niet mogen en wat de regels zijn voor nieuwe bedrij ven. De gemeentelijke partijen ble ken allemaal positief over het plan en prezen de intensieve samenwer king met ondernemers bij de tot standkoming van de visie. Punt van discussie was echter wel de penibele situatie waarin de Golff verkeert. Het bedrijf kan op de huidige plaats niet uitbreiden en bovendien kunnen klanten straks, als het Havenplein volgens plan autoluw wordt, niet meer voor de deur parkeren. De eigena ren willen daarom verhuizen. Het college stelt in de visie dat de Golff in het centrum moet blijven om het voorzieningenniveau daar op peil te houden en om te voorko men dat er buiten de binnenstad een tweede winkelcentrum ont staat. Daarbij bleek een plek op de Gasthuisboomgaard, naast de Al- De Golff in Zierikzee kan even tueel verhuizen naar een plek buiten het centrum, maar alleen als blijkt dat er in de binnenstad geen geschikte plek te vinden is. bert Heijn, de enige serieuze optie. Het gaat de meeste partijen echter te ver dat de gemeente bepaalt waar een ondernemer zich dient te vestigen. „De gemeente moet niet op de stoel van het bedrijfsle ven gaan zitten", zei Henk Coo- mans van de WD gisteravond. Sa men met Leefbaar Schouwen-Dui- veland (LSD) diende zijn partij daarom een voorstel in om de tekst in de visie wat te verzachten en de mogelijkheid open te laten om de Golff'te koppelen aan een nog nader te onderzoeken passen de locatie elders in Zierikzee'. Dat zou dan in overleg met de eigena ren van de Golff moeten gebeu ren. Alle partijen, op Alert! na, steunden het voorstel. De tekst was een stuk terughou dender dan het voorstel dat LSD aanvankelijk* wilde indienen. Daar in repte het over meewerken aan een verhuizing naar de wijk Poort ambacht, zoals Golff zelf ook graag wil. De nieuwe, 'zachte' variant kreeg de instemming van wethou der Ad Verseput, omdat nu de op tie open blijft dat de Golff alsnog ergens in het centrum blijft. „Al leen als dat echt niet blijkt te kun nen, gaan we kijken naar een alter natieve locatie", stelde Verseput. ZIERIKZEE - Het is letterlijk modderen in de Caustraat in de Zierikzeese buitenwijk Malta. Af gelopen voorjaar werd in die straat de riolering vernieuwd en daardoor is de rijbaan verzakt en wel veel meer dan men had verwacht. Om dat on gemak te herstellen wordt momenteel hard ge werkt aan het herstraten van het gedeelte van de Caustraat tussen de Grachtweg en De Jonge- straat. Het is de bedoeling dat het herstratings- werk half november gereed is. Het multifunctio neel centrum (MFC) is bèreikbaar via Calandweg en De Brauwstraat. foto Marijke Folkertsma door Melita Lanting renesse - Het bestuur van de On dernemersvereniging Renesse heeft een plan gemaakt om alle 'harde horeca' uit het dorp te ha len. Van discotheek tot après-ski- bar: alles moet naar een locatie er gens in de polder op minimaal vijf kilometer van dorp en strand. Daar wordt dan een uitgaanscen trum gecreëerd waar jongeren in de verschillende gelegenheden uit hun dak kunnen gaan. Het ver voer van de jongeren van en naar de logiesplekken moet ook cen traal geregeld worden. Het plan is naar de leden gestuurd en ergens aan het einde van dit jaar wil het bestuur de discussie met de leden hierover aangaan. Al eerder waren er plannen om de horeca uit het dorp te halen, maar daar is toen niets van terecht geko men. GOES - Elly Brand, directeur-be stuurder van Stichting Kinderop vang De Bevelanden, heeft giste ren de Kinderopvang Manage- mentsprijs 2008 gekregen. „Een kroon op het werk van de organi satie, want ik krijg die prijs nu wel, maar je doet het met z'n allen." De prijs werd gisteren uitge reikt in Amsterdam. Brand, sinds 2001 directeur van de stichting, ontving de prijs voor haar inzet om ook in kleine ker nen en wijken kinderopvang te bieden. Zo is in twee jaar tijd het aantal buitenschoolse opvangcen tra gestegen van 13 naar 53. Daar naast heeft Kinderopvang De Beve landen ervoor gezorgd dat peuter speelzalen onder de Wet Kinder opvang vallen, zodat - zeker in klei ne kernen - peuterspeelzalen kon den voortbestaan, omdat de finan ciering is gegarandeerd. renesse - Concert at Sea wil een Duitse variant organiseren in het weekend voorafgaand aan de edi tie 2009. „Een Duits takje", zegt Leo van Vliet van Concert at Sea. „Ons doel is daar Herbert Gröne- mayer te krijgen, de Duitse Marco Borsato." Grönemayer staat al ja ren aan de top in Duitsland en heeft ook al eens samen met Blof op het podium gestaan. Daarnaast worden ook andere artiesten ge contracteerd. Het tweede festival is bedoeld voor de Duitse concertgangers en liefhebbers van de Duitse muziek. Het vindt plaats op dezelfde loca tie als Concert at Sea, op de Brou- wersdam. Toch wordt het festival volgens Van Vliet geen kopie van het grote festival. „Het krijgt een heel eigen sfeer. Festivals in Duits land zijn wat meer 'gemütlich'." Of het festival echt door kan gaan is nog niet zeker. Dat hangt mede af van de gemeenten. Die moeten de benodigde vergunningen verle nen. Concert at Sea wordt in 2009 ge houden op 26 en 27 juni. De Duitse variant vindt dan plaats op zaterdag 20 juni. ZEEUWSE 2J32& Tip? redactie@pzc.nl Een nieuwe telefoon had ze no dig, die West-Zeeuws-Vlaamse. En daarvoor maakte ze graag een ritje van veertig kilometer naar Terneuzen, want daar heb je immers een winkel van een ver trouwd merk. De twijfels over de juistheid van haar keuze ontstonden toen ze thuiskwam met een nieuwe tele foon en daarbij een verkeerde stekker aantrof stegen verder toen ze nergens een telefoonnum mer kon vinden van de betreffen de vestiging en bereikten een on omkeerbaar hoogtepunt toen ze uiteindelijk antwoord kreeg via een centraal nummer: „U zult zelf terug moeten. Ze hebben daar geen telefoon.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65