Met toonaangevend voetbal in FC Dauwendaele delft onderspit Autobedrijf Van der Poel 44 Vrijdag 31 oktober 2008 PZC Z Koploper Groene Ster boekt een ruime zege VLISSINGEN - Op de overmacht van de zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen staat in de eerste klasse vooralsnog geen maat. De debu tant boekte deze week alweer de zesde zege in zeven duels. In eigen huis werd het tegen het laaggeklasseerde De Driespong 9-2. De ruststand in het eenzijdige duel was 5-1. Zes van de negen doelpunten wer den gemaakt door Said Bouzam- bou. André Siereveld, Sander Goe- degebure en Salim Ben Sellam trof fen elk eenmaal doel. WESTERSCHOUWEN - In de strijd om een hoge eindklassering deden de zaalvoetballers van Schouwse Boys deze week belangrijke zaken in het duel met FC Dauwendaele. Op eigen veld won de ploeg uit Westerschouwen met 8-5 van de Walcherse nummer vier van de ranglijst. Nadat de wedstrijd lange tijd gelijkopgegaan was, drukte Schouwse Boys na de rust door. Van 3-2 werd het toen via 4-3 en 5-4 uiteindelijk 8-5. Voor Schouw se Boys waren Vincent Bakker (ix), Freek Torensma (2x), Ingmar Quist, Leon Sinke, Martijn van Grunsven en Thomas Vos trefze ker. Robin de Pagter (3X), Mounir Nabil en Marik Waterman scoor den voor FC Dauwendaele. Ervaren Roel Alberti leert ook nog steeds van zijn jonge medespelers. door Peter van Kouteren TERNEUZEN - Roel Alberti is al tien jaar vaste keus in de hoofdmacht van Terneuzen en maakte in spor tief opzicht de mooiste jaren in het bestaan van de club mee. Al berti ontwikkelde zich aan de hand van ervaren rotten tot een allround verdediger en behoort in de huidige spelersgroep tot de rou tiniers. Op ervaring teren is er ech ter niet bij. „Ik leer nog wekelijks, ook van die jonge gasten." Met al zijn ervaring gaat hij een voortrekkersrol echter niet uit de weg. „We hebben een jonge ploeg, met ongelooflijk veel voetballend vermogen", stelt hij vast. „Natuur lijk kan ik daar een rol in spelen. Ik probeer die jonge gasten zo veel mogelijk te helpen. Coachen, jon gens op hun plek zetten. Het is een uitdaging om het beter te la ten lopen. Maar het is een wissel werking. Ik steek ook dingen van hen op." Zelf zegt hij ontzettend veel te heb ben geleerd van ervaren jongens als Geert de Poorter, los en Leo Kaijser, Danny Magito en Mike But, met wie hij in het verleden speelde. „Ik was vijftien jaar toen ik debuteerde onder Henk Ottens en zeventien toen ik echt een vas te plaats in de selectie kreeg. Ik heb maar één jaar in de A-junio ren gespeeld. Van Paul Telussa heb ik als trainer het meest geleerd. Technisch en tactisch vond ik hem subliem. Hij kon je enorm prikke len en zette de poppetjes op de juiste plaats. In die tijd werd je door die ervaren jongens in het veld ook gecorrigeerd. Die waren door de wol geverfd. Ik kwam er toen natuurlijk als jong broekje bij. Dan weet je nog niet zo veel en komt er veel op je a£" Roel Alberti ontwikkelde zich in 'Ik moet het vooral van mijn werklust en mentaliteit hebben' snel tempo tot een degelijke verde diger. „In het begin moest vooral mijn baltempo en handelingssnel heid omhoog", weet hij. „Maar je bent natuurlijk nooit te oud om te leren. Mijn koppen kan nog beter, mijn pass kan beter en positioneel zou ik misschien nog wel wat slim mer kunnen lopen. Dat krijg ik soms ook van één van die jonge gasten te horen. In het veld is bij ons iedereen gelijk." „Ik ben absoluut geen begenadigd voetballer", beseft hij. „In de laat ste linie heb ik op alle posities ge speeld, maar centraal achterin ligt me het best. Ik speel het liefst als voorstopper op een man. Laat mij die maar uitschakelen. Dat geeft een goed gevoel. Ik moet het voor al van mijn werklust en mentali teit hebben. Dat moet honderd procent zijn." Dat geldt trouwens voor heel de ploeg, zegt hij. „We schuwen het niet om erin te kleunen. Maar het voetballend vermogen is wel voor al onze kracht. Er zit ongelooflijk veel voetbal in. Het liefst verdedi gen we vooruit, aanvallend voet bal. Ver van de eigen goal. Maar dat is ook afhankelijk van de tegen stander. We hebben het vermogen om andere systemen te spelen." Met negen punten uit zeven duels is Terneuzen de competitie vooral wisselvallig begonnen. De rood zwarte formatie van trainer Ar- dian Lekaj kwam in de tweede klasse op eigen veld nog niet tot winst. Na de gelijke spelen tegen Vlissingen, EBOH en RKDVC zijn de Zeeuws-Vlamingen min of meer verplicht om zondag van Ma- dese Boys te winnen om aanslui ting met de bovenste ploegen te houden. „We voetballen goed, maar telkens zijn details beslissend", geeft Alber ti een verklaring voor de wisselen de prestatiecurve. „Dat is in iedere wedstrijd anders. Nee, het is niet alleen een gebrek aan scorend ver mogen. Het zit in elke linie. We scoren soms te weinig, maar geven in andere wedstrijden soms achter in weer te veel weg. De trainings opkomst is hoog en er wordt fel ge traind. Daar ligt het niet aan." Hij zegt tot nu toe nog van geen enkele tegenstander onder de in druk te zijn geraakt. „Wij hoeven echt van geen enkele ploeg bang te zijn. Maar in deze klasse kan de on derste van de bovenste winnen. We hebben afgelopen zondag pun ten laten liggen en staan in het rechterrijtje." Het verschil met de nummer één is desondanks nog steeds mini maal. „We hoeven wat mij betreft niet per se kampioen te worden, maar ik wil wel met toonaange- 'We hebben bij Terneuzen het vermogen om andere systemen te spelen' vend voetbal in het linkerrijtje meedraaien." Madese Boys, dat met vijf punten uit zeven duels de tiende plaats be zet, is volgens de verdediger een stugge ploeg. „Vorig jaar verloren we uit met 4-1. Thuis wonnen we met 3-0. Het is een fysiek sterk elftal, met toch redelijk veel voetbalvermo gen. We moeten wel winnen, an ders komen we in de hoek te zit ten waar de klappen vallen. Ik wil altijd winnen, koste wat kost. We moeten proberen om met goed voetbal in het linkerrijtje te eindi gen. En natuurlijk zou het dan mooi zijn om een prijsje te pak ken." Stationsplein 9, 4561 GC Hulst. Telefoon: 0114 - 314485. Fax: 0114 - 319063. www.vdpoel.nl Honda Civic vanaf B-label. Brandstof verbruik: min. 11/19,6 km, max. 11/14,7 km. COruitstoot: min. 135 gr/km, max. 160 gr/km. Lease o.b.v. 48 mnd, 20.000 km p/Jr (Full Operational Lease excl. brandstof). Afgebeeld model kan voorzien zijn van accessoires. SHverstone- actle loopt t/m 31 december 2008 en geldt niet voor de Honda Civic Hybrid. Honda Civic 1.4 Silverstone vanaf €22.450,-. U rijdt al een Honda Civic vanaf 19.400,-. Leaseprijs vanaf 380,-.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 62