Klein beetje Dakar in Brabant op ons complete assortiment* Alleen zaterdag 1 November Mooie patronen van mosselen zijn geen toeval autostoelen: Vanaf 8.00 uur geopend uiteraard ook van toepassing op: bengh per principesse, muy PZC Vrijdag 31 oktober 2008 31 NlOO-onderzoek toont clüstergedrag op basis van twee simpele regels. YERSEKE - Mossels vestigen zich niet lukraak op de getijdenplaten. Ze vormen een mosselbed volgens een bepaald, netvormig patroon. Onderzoek van het NIOO Yerseke en de universiteiten van Utrecht, Bangor en Toulouse, toont dat aan. Voor het gedrag van de mossels gelden twee eenvoudige regels. De schelpdieren worden rustig als ze een soortgenoten dichtbij zich voe len. Ze vormen clusters. Maar ze zoeken een ander plekje als het cluster van mossels te groot wordt en er een tekort aan voedsel (al gen) ontstaat. Die regels verklaren volgens de onderzoekers de mooie en regelmatige patronen waarin mossels in de natuur vaak worden gevonden. Het is voor het eerst dat de zelfor ganisatie in mosselbedden in de praktijk duidelijk is aangetoond. Dat is ook belangrijk als het gaat om praktische en politiek gevoeli ge problemen als mosselbedden in de Waddenzee, stelt Peter Herman van het NIOO. „Onze studie zorgt voor een frisse kijk op hoe een mosselbed werkt. Dat komt ook van pas als we willen begrijpen waarom mosselbedden verdwij nen of terugkomen." Snelheid, modder en adrenaline tijdens Bison Rally Team dag. door Koen van Bommel LOON OP ZAND - Na een paar minu ten scheuren, beginnen mijn ka ken pijn te doen van het lachen. Langs alle kanten spatten water en modder omhoog tegen de voor ruit. De ruitenwissers draaien over uren. De adrenaline giert door mijn lijf Hier kunnen zelfs twin tig achtbanen niet tegenop. Het is de eerste Bison Rally Team dag en naast mij zit Kees Tijster man, de grote Nederlandse racer, die al elf keer meedeed met de le gendarische Dakar rally. Volgend jaar wordt de race in Argentinië en Chili gehouden. Kees en zijn na vigator Jean-Pierre 'Sjarnp' Jacobs zijn erbij. Als we het hele zand- en modderparcours hebben afgelegd 'Ik stap ik als betovert de auto uit. Wat een onbeschrijfelijk gevoel' en weer veilig stilstaan, stap ik als betovert de auto uit. Wat een on beschrijfelijk gevoel. Dat is precies de reden waarom Bison deze dag organiseert. Om mensen het echte Dakar gevoel te laten ervaren. Er zijn medewerkers van het bedrijf zelf, partners van Bison en een paar gelukkige prijs winnaars. Eén van hen is Wouter van Lelyveld uit Delft. Hij won af gelopen februari in de Jaarbeurs in Utrecht een racespelletje. Nu zit hij in Loon op Zand en staan hem spectaculaire dingen te wachten. Zoals offroad rijden in een 4x4 auto, op een quad en een motor. Allemaal over bijzonder modderige paadjes. „Ik hou wel van een beetje snelheid", zegt hij. Wat dat betreft heeft Wouter niks te klagen. Een tijdje later lig ik half onder een quad. Mijn voet zit klem onder het zware apparaat. Mis schien had ik iets minder enthou- .siast die bocht moeten nemen. Ik wil alweer wegrijden, als er een blonde "mevrouw naar de achter kant van mijn machine wijst. De quad blijkt er erger aan toe te zijn dan ik, het achterwiel ligt eraf. foto Koen van Bommel 'De adrenaline giert door mijn lijf, hier kunnen zelfs twintig achtbanen niet tegenop.' Maxi-Cosi cabrio tobi rodi xr Bitax Romer king king safe-fix kinderwagens: Bopifa, ToituMg -Ctds,^ .roomt :oof kid 05 kidplus kidfix Bugaboo, Mutsy, Quinny, BUGGY's: meubelen, Planet Little, Childwood Recaro Monza Maxi-Cosi, Urban Jungle, Maclaren, Titanium, Topmark, Sfokke Xplory, Phd&Tsds Little company, Zapp, Mutsy, Easywalker Spjder kinderkleding: babysitters babyfoons, verzorgingstassen, bedtextiel, speelgoed, matrassen etc. *{m.u.v. Duirneland collecte) Alle bestellingen dienen contant afgerekend te worden. (Geen creditcards) Noordstraat 21 Tel. 0115 - 69 41 18 @babyhuiscasita.ni www.babyhuiscasita.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59