mag alleen zijn topfoto laten zien ■r ZLTO stapt uit gebiedscommissie Z PZC Vrijdag31 oktober2008 I 27 we zo'n dertig leden", vertelt van het eerste uur Joop Kind. Kind was een van de eerste Dow-employees die 25 jaar geleden inging op een op roep van Jan Schuurkes. „Er was in Terneuzen nog geen fotoclub", vertelt Schuurkes. „En dat terwijl je zoveel van elkaar kunt leren lid over technieken en invalshoeken. Ik durf te stellen dat wij foto's maken, die met professioneel werk kunnen wedijveren. De echte beginners kunnen bij ons niet terecht." Kind: „Je kunt bij ons namelijk niet leren fotograferen. Dat moet je op een cur sus doen. Wij helpen el kaar alleen met het fo fr T-: tomateriaal op zich." De digitalise ring heeft ook een groot nadeel, ondervond de fotoclub. „We moes ten plots honderden foto's per avond met elkaar behandelen, want niemand drukte ze nog af. Vroeger maakte je zelf een selectie, alleen al omdat elke afdruk geld kostte. Daarom hebben we een stelregel opgesteld: iedere fotograaf mag alleen zijn of haar topfoto la ten zien. Of een foto waarover hij advies wil." De fotografen doen regelmatig mee aan wedstrijden in Nederland en Vlaanderen. Om hun 25-jarig ju bileum te vieren, exposeren de le den volgende week vrijdag (19-22 uur), zaterdag (10-18 uur) en zon dag (11-16.30 uur) werk in het per- soneelsgebouw. Bezoekers kunnen zich gratis laten fotograferen. Zij krijgen meteen een 'ouderwetse' afdruk mee naar huis. foto Arjan Dieleman foto Jac Broos door Frank van Cooten BRESKENS - De afdeling Agrarisch West-Zeeuws-Vlaanderen van de ZLTO per direct opgestapt uit de gebiedscommissie. Voorzitter Rinco de Koeijer kreeg woensdagavond in de vergadering van de gebiedscommissie geen steun van overige partijen voor zijn pleidooi om vrijwillige grond verwerving als absolute voorwaar de te handhaven. Om recreatie- en natuurproject Waterdunen vlot te trekken sluit de provincie onteigening niet uit. „Het woord van alle overige par tijen, met uitzondering van de ge meente Sluis, blijkt niets waard te zijn. Verdere deelname aan het ge- biedsplan kan voor Agrarisch West Zeeuws-Vlaanderen dan ook geen waarde meer hebben", zegt De Koeijer. Voorzitter Marten Wiersma van de gebiedscommissie betreurt het opstappen van de ZLTO. „De land bouw wordt in de voortgang van het gebiedsplan niet slecht be deeld. De commissie heeft echter gezegd dat het uitgangspunt van vrijwillige grondverwerving geen wet is. De commissie heeft ook ge zegd dat de streek een impuls no dig heeft voor de economie en eco logie. Waterdunen is die impuls", aldus Wiersma. Ineke Mulder van de actiegroep 'Waterdunen Nee' vindt het op stappen van De Koeijer 'indruk wekkend'. „De gebiedscommissie onderschat de weerstand in de streek tegen Waterdunen volledig. Het maatschappelijk belang is niet groot genoeg om onteigening te rechtvaardigen." Verkoop en onderhoud van BMW Daihatsu - Mini Landrover Landwind Garage Verbrugge BV Industrieweg 37 - 4538 AG Terneuzen Tel. 0031 115 681200 - Fax 0031 115 612455 www.garageverbrugge.ni - info@garageverbrugge.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55