Cees van Liere bemiddelaar in Sluis Twijfels over geluidszone r£Aj 25 Renovatie damwand Breskens Douceurtje minima en dorpshuizen Hulst ZEEUWS-VLAANDEREN 35 36 en 37 Kunstgalerie fleurt de Kop van de Noordstraat op Jong talent als opmaat voor Blof-concert in de Zeelandhallen Middelburgs bedrijf wil wereld veroveren met biologisch olieruimen Vrijdag 31 oktober 2008 Tip? redtern@pzc.nl Oud-burgemeester moet bestuurscrisis bezweren. door Frank van Cooten SLUIS - De aanstaande benoeming van Cees van Liere als bemidde laar om de bestuurlijke verhoudin gen in Sluis te herstellen, is giste ren met tevredenheid ontvangen. „Hij heeft kennis van zaken, is een sterke persoonlijkheid, heeft hu mor, heeft verbindende kwalitei ten en kent de klappen van de zweep", zei fractievoorzitter Lia Flikweert van het CDA gisteren. Van Liere was door fractievoorzit ter William Gijsel van Gemeente belangen benaderd om de klus te klaren. „Van Liere is een bruggen bouwer en een integere man. Wat zijn exacte status wordt, moeten we nog bespreken. Ook moet het bestuursakkoord gedeeltelijk wor den herschreven omdat Van Liere namens de oppositiepartijen zal optreden", zei Gijsel. De voormalige burgemeester van Sluis-Aardenburg en Noord-Beve land wordt in elk geval geen vier de wethouder. Hij raadde dat de fracties gisteren af omdat Sluis an ders weer met een wethouder met wachtgeld zit opgezadeld als het mis gaat. „Ik treed daarom niet aan als wethouder, maar als bemid delaar. Ik kom met een goedkope variant", aldus Van Liere. De kandidatuur van Van Liere is omarmd door mede-oppositiepar tijen CDA en WD. Van Liere Oud-burgemeester Cees van Lie- re komt als bemiddelaar naar Sluis. Hij gaat aan de slag om de verhoudingen in gemeenteraad en college te verbeteren. roept ook bij de fractievoorzitters van coalitiepartijen PvdA, D&T en Helder Zeeuws geen weerstand op, hoewel zij hun fracties nog moeten raadplegen. Het doet fractievoorzitter Robert Evers van de PvdA deugd dat de oppositiepartijen gehoor hebben gegeven aan de oproep van de Pv dA om gezamenlijk alles in het werk te stellen om de verstoorde politieke verhoudingen in de Slui- se raad en het college te herstellen. „Sluis was praktisch onbestuur baar geworden. We hobbelden van het ene incident in het ande re. Mensen zijn nu bereid over hun eigen schaduw heen te stap pen. Daar ben ik blij mee." Evers vindt het logisch dat de oppositie wil praten over het gedeeltelijk her schrijven van het bestuursakkoord en een eventuele herschikking van portefeuilles omdat de oppositie met Van Liere immers een stem krijgt in de coalitie. Maandag vin den de eerste gesprekken plaats tussen de oppositiepartijen en Van Liere en later met alle fracties. Van Liere wilde gisteren nog niet zeggen hoe hij zijn taak als bemid delaar gaat invullen. Rijkswaterstaat start maandag onderzoek in Handelshaven. door René Hoonhorst BRESKENS - Rijkswaterstaat begint maandag een 'geotechnisch onder zoek' in de nabijheid van de Han delshaven in Breskens. Het onder zoek wordt gedaan als voorberei ding op de renovatie van de dam- wanden in de Breskense haven. Rijkswaterstaat wil die damwan- den, tegelijkertijd met die langs het Kanaal van Gent naar Terneu- zen, opknappen tussen 2009 en 2015. Voor die renovatie begint, moet de dienst inzicht hebben in de opbouw en de stabiliteit van de bodem rondom de kades. Om dat inzicht te verkrijgen, zijn grondbo ringen nodig. Hier en daar moet voor die boringen de straat wor den opgebroken. Rijkswaterstaat belooft dat het wegdek direct na het onderzoek, dat ongeveer een week duurt, weer piekfijn wordt opgeleverd. Voor het grondonderzoek begint, vindt eerst 'niet gesprongen explo- sievenonderzoek' plaats. De dienst wil zeker weten dat bij de borin gen geen onontplofte projectielen uit de Tweede Wereldoorlog wor den geraakt. TERNEUZEN - Ooit, ja ooit zal de Kop van de Noordstraat in Terneuzen wel eens op de schop gaan. Maar om de troosteloze entree van de win kelstraat ook in de aanloop naar de metamorfose wat kleur te geven, stelt de gemeente Terneuzen het voormalige pand van sportwinkel De Smit be schikbaar aan cliënten van dagactiviteitencen trum 't Trefpunt van Emergis en De Zeeuwse Gronden. Op dinsdag-, woensdag- en vrijdagmid dag zijn hun kunstuitingen met verf, keramiek, kaarten en shawls te zien. De galerie is gisteren officieel geopend. foto Wim Kooyman PvdA, Groenlinks en SGP ongerust over de aanpassing van normen. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Een deel van de Ter- neuzense gemeenteraad is tegen een verruiming van de zone indus- trielawaai ten zuid-westen van Sluiskil. In de commissie Omge ving zei Jan Dubbeldam (PvdA) fel tegen te zijn. Hij vindt dat er meer onderzoek moet worden gedaan. Hij kreeg daarbij steun van de frac ties van Groenlinks en de SGP. De verruiming van de zone indus- trielawaai is nodig vanwege het verlengen van de Autrichehaven. Daar vinden straks op de kade al lerlei laad- en losactiviteiten plaats. De kranen kunnen niet ge luidsarmer dan ze zijn, dus moet er meer geluid worden toegestaan. „De geluidsbeslasting voor Sluiskil stijgt misschien maar met een paar tienden", zegt Dubbeldam, zelf inwoner van Sluiskil, „maar overlast is een optelsom van ver schillende geluidsbronnen. En dan gaat het hier alleen nog maar om de activiteiten op de kade. Wij denken dat er toch nog maar eens goed gekeken moet worden naar de situatie. Als Sluiskillenaren heb ben we ervaring met geluidsover last. Niet dat we de vooruitgang willen tegen houden, maar het moet wel een beetje binnen de normen blijven." Dubbeldam wijst er op dat onderzoek uitwijst dat geluidsoverlast van buren één van de grootste ergernissen is. „En de industrie is eigenlijk ook een soort buurman Van ons." Partijen peuteren nog wat extra geld los in begrotingsraad. HULST - Huishoudens met een in komen tot 120 procent van het mi nimuminkomen, krijgen aan het eind van het jaar een extraatje van vijftig euro van de gemeente Hulst. De gemeenteraad stemde unaniem in het de motie van de PvdA. De motie van het CDA en de PvdA, over het gelijktrekken van subsidies van door Hulst ge subsidieerde gemeenschapscentra versus de subsidies aan de gemeen schappelijke regelingen, haalde het weliswaar, maar dan zonder de steun van Progressief Hulst en Groot Hontenisse. Zij vinden dat door dit voorstel de dorpscentra die enkel draaien met vrijwilligers achtergesteld worden en vonden een motie niet het middel het sub- sidievraagstuk aan te pakken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53