Hamilton (heeft van fout geleerd Primeur vrouwenvoetballers ITMjVJ 41 42 42 en 43 Vrijdag 31 oktober 2008 Tip? sport@pzc.nl Engelsman wil niet weer naast wereldtitel in Formule I grijpen. SAO PAULO - Lewis Hamilton kan zondag de jongste wereldkampi oen in de geschiedenis van de For mule worden. Een plaats bij de eerste vijf in de Grand Prix van Brazilië volstaat om eeuwige roem in de autosport te vergaren. De 23-jarige Brit lijkt in een zetel te zitten. Het wonderkind van McLaren heeft zeven punten voor sprong op Felipe Massa, de Brazili aanse coureur van Ferrari die hem als enige van de titel kan afhou den. Massa moet dan winnen en hopen dat Hamilton niet bij de eer ste vijf finisht. Van een coureur die dit jaar al vijf races in de Formule 1 won, waar van de laatste in Shanghai met gro te overmacht, zou je mogen ver wachten dat hij de klus eenvoudig klaart. Ware er niet die bizarre ont knoping van het wereldkampioen schap een jaar geleden in diezelfde Grote Prijs van Brazilië. Op het circuit Interlagos in Sao Paulo verprutste Hamilton de laat ste race van het seizoen en ver speelde een bijna zekere wereldti tel. De Fin Kimi Raikkönen (Ferra ri) won de wedstrijd en werd kam pioen met precies één punt meer. Hamilton is het sportieve drama nog niet vergeten. „Ik liep die da gen voor de slotrace op mijn laat ste benen", zegt hij. „Ik voelde zo veel druk, ik voelde het gewicht van heel Engeland op mijn schou ders. Ik was mijn emoties niet meer de baas, maakte fouten en Lewis^Hamilton heeft net als vo- rig jaar de wereldtitel in de For mule I voor het grijpen. Toen ging hij lelijk in de fout. Dat zal hem niet nog eens gebeuren. Merkwaardig incident kostte trainer Cor Brom de kop bij Ajax verloor de titel. Dat was het." De Brit heeft het zichzelf al lang verge ven. „Ik debuteerde dat jaar in de Formule 1. Ook al liep het uiteinde lijk mis, mijn eerste jaar was gewel dig." Hij beweert bovendien te hebben geleerd van Interlagos: „Ik heb het nu ervaren. Die fout maak ik niet meer." Hamilton is een geboren coureur. Als tienjarige liep hij zonder aarze ling af op teambaas Ron Dennis van McLaren en zei onverbloemd dat hij ooit voor zijn team zou rij den om wereldkampioen te wor den. Dennis glimlachte minzaam, maar zag ook het talent van dat zelfverzekerde kereltje; hij liet hem toe in de opleiding van McLa ren. Dertien jaar later al kan de voorspelling uitkomen. „Ook al hoef ik niet te winnen in Brazilië, ik wil zo sterk mogelijk voor de dag komen. Shanghai is mijn voorbeeld. Vanaf de eerste training ben ik er daar vol inge- knald en heb niet meer omgeke ken. Zo ga ik naar Interlagos. Ik mik op een degelijk weekeinde waarin ik me volledig richt op de auto en het rijden." Ongetwijfeld krijgt hij het lastig. Massa is een Braziliaan en kan re kenen op steun van meer dan hon derdduizend uitzinnige fans. Die zien in de Ferrari-coureur de op volger van Ayrton Senna, de drie voudig wereldkampioen die in 1994 verongelukte en sindsdien een goddelijke status geniet bij Bra ziliaanse autosportfans. In hoeverre het thuisvoordeel Mas sa in de kaart speelt, is afwachten, want Hamilton heeft ook iets met Senna. „Hij is altijd mijn idool ge weest. Hij was de allerbeste en zou ook heden ten dage onverslaan baar zijn. Als ik maar een deeltje bereik van wat hij heeft gepres teerd, komt voor mij een droom uit." De honkballers van de Philadelphia Phillies winnen World Series Lewis Hamilton (links) en zijn enig overgebleven concurrent voor de wereldtitel Felipe Massa staan de pers te woord aan de vooravond van de laatste Grand Prix van het jaar, die in Sao Paulo. foto Antonio Lacerda/EPA Bondscoach Pauw huilt tranen met tuiten na kwalificatie voor EK. door Theo Brinkman VOLENDAM - Nog nooit vertoond: een bondscoach van het Neder lands vrouwenvoetbalteam die de laatste minuten van een interland niet meer kan zien omdat ze wordt bedolven onder fotografen. Vera Pauw had gisteravond de pri meur na de 2-0 zege op Spanje. Door die overwinning mag het Ne derlands elftal zich volgend jaar op het EK gaan meten met de sterk ste landen van Europa. Ook dat is een primeur. Niet eerder waren de Nederlandse voetbalsters present op een eindtoernooi. De ontlading in Volendam, gisteravond, was dan ook enorm. Bij Pauw liepen de tranen over haar wangen. „Mijn hele leven komt er nu uit", zei ze hevig geëmotioneerd. „Mijn moeder had hier moeten zijn. Ze is een paar jaar geleden overleden. Altijd zorgde ze ervoor dat ik dè dingen kon doen die ik wilde, maar ze heeft alleen maar de ellen de meegemaakt. De jaren waarin ik dingen niet mocht omdat ik geen jongetje was. Daarom had ze er hier bij moeten zijn, naast mijn vader, mijn broers en mijn zus." Dat voor Pauw gisteravond een droom uitkwam, was een under statement. Pauw speelde tussen 1983 en 1998 89 interlands. Wat haar als speelster nooit lukte, wil de ze als bondscoach wel bewerk stelligen. Het eerste doel (WK 2007) werd nog niet gehaald, maar nu, vier jaar na haar aantreden gaat het Nederlands vrouwenelftal naar het EK van augustus 2009. Het ticket voor het EK kwam gis teravond geen moment in gevaar. Oranje had de uitwedstrijd in Ma- De Nederlandse voetbalvrouwen kwalificeren zich voor het eerst voor een groot toernooi. Na de 2-0-zege op Spanje mag Oranje in 2009 naar het EK. drid vorige week al met 0-2 gewon nen en zat derhalve op rozen. In de return bleken de Spaansen geen serieus obstakel meer te zijn. Een doelpunt van Karin Stevens, kort voor rust, haalde de laatste spanning uit de wedstrijd. De 19-jarige spits van Willem II, vorig jaar topscorer van de eredivisie, tik te een vrije trap van Sylvia Smit binnen. Na rust maakte Stevens er met een mooie volley ook nog 2-0 van, op aangeven van de opgestoomde rechtsback Dyanne Bito. Daarna was het wachten op het eindsig naal, waarna de gekte losbarstte. Tot de favorieten zal Oranje niet behoren, volgend jaar augustus in Finland. Maar dat er een gedreven team zal staan, lijkt wel zeker. De vrouwen zullen zich willen laten zien, na jarenlang te hebben ge snakt naar deelname aan een EK of WK. Het moet de eerste stap zijn op weg naar een vaste plek in de (sub)top van het internationale voetbal. Verbeek gunt spelers Feyenoord vrije dag ROTTERDAM - Trainer Gertjan Ver beek van Feyenoord gunt zijn spe lers vandaag een vrije dag. Verbeek verscheen gisteren net als de meeste spelers niet op het trai ningsveld. Uit vrees voor acties van ontevreden supporters bezoch ten ook enkele agenten en ste wards de training. Alles bleef ech ter rustig. Feyenoord staat na de nederlaag tegen Sparta (2-1) op de 16e plaats van de ranglijst. Milram legt ook sprinter Ciolek vast DORTMUND - Wielerploeg Milram heeft zich versterkt met de Duitse sprinter Gerald Ciolek. De forma tie van manager Gerry van Ger- wen legde woensdag al Cioleks ploeg- en landgenoot Linus Gerde- mann vast. Beide renners komen over van Team Columbia. „Gerdemann en Ciolek zijn onze kopmannen voor de komende ja ren. Ze zullen onze geschiedenis schrijven", aldus Van Gerwen. Anthony Lurling vier duels aan de kant ZEIST - Anthony Lurling van NAC is vier wedstrijden geschorst. Hij werd in het verloren duel met FC Twente (0-1) uit het veld gestuurd na een stomp in de buik van tegen stander Wellenberg. Ricky van den Bergh (Heracles) ac cepteerde het voorstel voor drie duels schorsing, waarvan een voor waardelijk, voor zijn rode kaart in de thuiswedstrijd tegen Ajax (1-3). Hij sloeg Ajacied Suarez. Van Gelder schrikt niet van extra eis WAALWIJK - Turner Yuri van Gel der moet zich gaan toeleggen op twee andere onderdelen naast de ringen als hij zich wil plaatsen voor de Spelen van 2012. Hij moet volgens een eis van de Nederland se gymnastiekbond niet alleen een medaille winnen op het WK van 2011, maar ook aan twee andere onderdelen hebben meegedaan. Van Gelder ziet het als een uitda ging en kiest voor sprong en vloer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 43