ARTEC Natte gymles voor groepen 7 en 8 'Stalker moet jaar achter de tralies' 'De Piraat' INTERIM BV Concert at Sea wil 'gemütlich' Duits broertje GERARDM Dronken man krijgt rijverbod BOOGAARD 10% KORTING W PZC Vrijdag 31 oktober 2008 27 t- gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Geopend: vrijdag - zaterdag - zondag Duinweg Oostkapelle Technisch uitzend-/detacheringsbureau zoekt kandidaten in de: elektrotechniek installatietechniek metaaltechniek bouwtechniek midden-/hogerkader Nu ook in Goes: administratief, productie, financieel, ICT, horeca, techniek Filiaal VlissingenT (0118) 44 01 99 Filiaal Goes (algemeen) T (0113) 25 25 20 Filiaal Bergen op ZoomT (0164) 23 06Xl info@artec-interim.nl www.artec.interim.r Opzet zwemonderwijs in Middelburg en Vlissingen veranderd. door Theo Ciele VLISSINGEN - Vorige week was het waterpolo, vandaag leren ze de eer ste beginselen van het schoon- springen. De kinderen van groep zeven en acht van de Vlissingse ba sisscholen De Houtuyn en De Vlie- I ger hebben 'natte gymles' in het Vrijburgbad. Hoe ze het vinden? „Fantastisch", zegt leerkracht Joan Struijk (De Vlieger) die vanaf de badrand de verrichtingen van haar pupillen ziet. Sinds het begin van dit schooljaar is het schoolzwemmen voor de ba sisscholen in de gemeenten Mid delburg en Vlissingen veranderd. Leren zwemmen blijft uiteraard de basis van het schoolzwemmen. Maar door een andere verdeling van de uren is ruimte vrijgemaakt om kinderen die al kunnen zwem men, kennis te laten maken met al le aspecten van de zwemsport. En zo krijgt het Vrijburgbad een hele nieuwe leeftijdscategorie over de vloer. Voor die pakweg tien- tot twaalfjarigen zijn lessen van ander half uur ontworpen. Dat kan, zoals vandaag, schoonspringen zijn, maar ook synchroonzwemmen of leren zwemmen als Pieter van den Hoogenband. De scholen hebben de keuze. „Het is ook voor ons erg leuk", zegt zwemdocent Jacco Nelen, die lesopzet voor zijn rekening neemt. „Vroeger hadden we alleen te ma ken met zes- of zevenjarigen. Ie wordt gedwongen om je ook weer in allerlei aspecten van de zwem sport te verdiepen." Voor elke groep zeven en acht zijn per schooljaar vijf lesblokken van Jaap Keijmel van het Vrijburgbad: 'Plezier is de sleutel tot bewegen' anderhalf uur beschikbaar. De kin deren van groep vier worden opge leid tot en met zwemdiploma B van het Zwem-ABC, want het uit gangspunt blijft dat kinderen moe ten kunnen zwemmen als ze de ba sisschool verlaten. Groep vier gaat elke week drie kwartier naar het zwembad. Kinderen met een B-di- ploma krijgen een alternatief pro gramma. „De bagage die ze dan hebben gebruiken we om verder te gaan. Het de bedoeling dat ze voor al veel lol hebben in het zwem men. Plezier is de sleutel tot bewe gen", legt laap Keijmel, locatiema nager van het Vrijburgbad uit. Elke week komen 2500 scholieren naar het bad. De opzet van het zwemonderwijs is niet in beton gegoten. Misschien dat later ook de groepen vijf en zes nog bij het schoolzwemmen wor den betrokken. Maar dat is een zaak van overleg tussen zwembad, scholen en - voor de centen - de gemeenten. RENESSE - Concert at Sea wil een Duitse variant organiseren in het weekend voorafgaand aan de edi tie 2009. „Een Duits takje", zegt Leo van Vliet van Concert at Sea. „Ons doel is daar Herbert Grönemayer te krijgen, de Duitse Marco Borsa- to." Grönemayer staat al jaren aan de top in Duitsland en heeft ook al eens samen met Blof op het po dium gestaan.- Daarnaast worden ook andere artiesten gecontrac teerd. Het tweede festival is bedoeld voor de Duitse concertgangers en liefhebbers van de Duitse muziek. Het vindt plaats op dezelfde loca tie als Concert at Sea, op de Brou- wersdam. Toch wordt het festival volgens Van Vliet geen kopie van het grote festival. „Het krijgt een geheel eigen sfeer. Festivals in Duitsland zijn wat meer 'gemüt- lich'." Of het festival echt door kan gaan is nog niet zeker. Dat hangt mede af van de gemeenten. Die moeten de benodigde vergunningen verle nen. Concert at Sea wordt in 2009 ge houden op 26 en 27 juni. De Duit se variant vindt dan plaats op za terdag 20 juni. OM eist ook tbs, volgens advocate handelde man uit liefde voor zijn kind. door Emile Calon MIDDELBURG - Wat officier van jus titie R. Rammeloo betreft heeft een 38-jarige Vlissinger voldoende kansen gehad. Hij eiste gisteren een gevangenisstraf van een jaar te gen hem en tbs met dwangverple ging. De lichtere tbs-straf, tbs on der voorwaarden, kan volgens hem niet omdat de man zijn belof ten niet nakomt. Hij verschijnt vol gens de officier niet als hij bijvoor beeld onderzocht moet worden om te kijken wat er met hem aan de hand is. „Hij ontvlucht de wer kelijkheid. Hij kan zijn problemen niet aan. Je kunt hem niet vertrou wen", zei hij tegen de leden van de Middelburgse rechtbank. Vol gens Rammeloo schiet er dan maar een ding over: gedwongen opname. De man wordt verdacht van be dreiging en stalking van zijn ex-vriendin plus het overtreden van een contactverbod. De overtre dingen van dat verbod vonden plaats vanuit Torentijd. Vanuit die penitentiaire inrichting belde hij haar terwijl hem uitdrukkelijk ver boden was om op welke manier dan ook in contact met haar te tre den. Advocate C. Koole pleitte voor vrij spraak. Ze wees de rechtbank erop dat de man nu probleemloos werkt in Amsterdam en dat alle moeilijkheden zijn veroorzaakt omdat hij zijn zoontje wilde spre ken. Dat zoontje is zijn oogappel. En hij kon hem alleen maar berei ken door zijn moeder te bellen. Want hij is nog te klein is om een eigen gsm te hebben, zo voerde de advocate aan. De Vlissinger zelf was gisteren niet aanwezig tijdens de rechtzitting. Koole wilde niet zeggen waarom hij niet was verschenen. „Dat valt onder mijn geheimhoudings plicht." Rammeloo vond het niet echt erg dat de man niet was verschenen. Het afgelopen jaar heeft hij hem al een paar keer in de rechtszaal ge zien omdat deze zaak al lang aan sleept. Toen bleek steeds dat er on voldoende onderzoek was uitge voerd om de zaak af te handelen. Uitspraak 12 november. verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 www.gerardbouwense.nl OOST-SOUBURG - De politie hield in de nacht van woensdag op don derdag in de Irenestraat in Oost- Souburg een automobilist (72) uit die plaats aan voor rijden onder in vloed. Hij kreeg een rijverbod van drie uur en een proces-verbaal. voor Verf Wonen 25 Korendijk 34 Vlissingen 0118-431304 0118-650024 MAANDAG T/M ZATERDAG GEOPEND Nu op Flexa Ready Mix 20% KORTING! Bij ons sneldrogende verf van SIKKENS SIGMA Op SIKKENS, SIGMA TRIMETAL THUISBEZORGING MOGELIJK www.verfmarktboogaard.nl Ook leerlingen van de groepen 7 en 8 krijgen enkele keren per jaar les in het zwembad. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29