'Bouw brede school begint eerder' Klaverblad wil snelle oplossing thuiszorg 25% korting 35 r£j\j 25 36 en 37 Bezoek dé woonwinkel van Middelburg www.onderdetoren.com op de Decorette collectie PvdA bezorgd over sluiting coffeeshops Koningin Emma aangekleed voor haiioween Telefoon Jong talent als opmaat voor Blof-concert in de Zeelandhallen Middelburgs bedrijf wil wereld veroveren met biologisch olieruimen Vrijdag 31 oktober 2008 Tip? redwalch@pzc.nl Gemeente wil voor 2012 nieuwe school bouwen in Souburg-Zuid. door Thomas Minnaard OOST-SOUBURG - De brede school die in Oost-Souburg-Zuid gepland is, komt er mogelijk al voor 2012. Dat is de uitkomst van het gesprek tussen het bestuur van de Archi pelscholen en de gemeente Vlissin- gen. Wethouder Frans Prins van Onder wijs gaf aan dat hij het proces van de bouw van een tweede brede school, gepland in 2012, wil ver snellen. De locatie van de school in Oost-Souburg-Noord was al be kend, namelijk op de hoek van de Kroonjuweel, Karei de Grote en de Torenweg. Of de bouw van de school in Zuid tegelijk begint met die in Noord in 2010, kon de wet houder niet zeggen. „Wij streven er in ieder geval naar de bouw te beginnen voor 2012." Aanvankelijk was het de bedoeling dat de. gemeente en het schoolbe stuur gisteren zouden praten over de plaats van de tweede brede school. De gemeente had eerder het Oranjeplein als plek aangewe zen, maar vond de ruimte voor een brede school bij nader inzien te klein. Het dagelijks gemeentebe stuur heeft gekozen voor een plek aan de Kromwegesingel, .langs de snelweg A58. De medezeggen schapsraad (MR) van de basis school De Tweemaster/Kameleon, die samen met basisschool De Burcht de nieuwe school moet be trekken, maakte daar eerder al be zwaar tegen bij zowel gemeente De bouw van een tweede brede school in Oost-Souburg-Zuid be gint mogelijk al eerder dan 2012. De plek stuit op bezwaren van personeel en ouders. als schoolbestuur. Te ver van het centrum, onveilig en bovendien ongezond door het drukke autover keer, vindt de raad, waarin leer krachten en ouders zijn vertegen woordigd. De klachten van de MR zijn gisteren niet besproken. „We hebben gesproken over de school in Souburg-Noord. Het bezwaar van de MR is iets tussen het schoolbestuur en de medezeggen schapsraad en dus niet mijn be voegdheid". zegt wethouder Prins. Volgende week spreekt hij met het schoolbestuur en de MR over de plek van de school in Oost-Sou burg-Zuid. Ronald van Os, voorzit ter van de MR van De Tweemas ter, vindt het vreemd dat er niet over hun bezwaren is gesproken. „Dat was volgens mij wel de be doeling, maar volgende week heb ben we een gesprek met de ge meente en het schoolbestuur." Hij verwacht dat de kwestie Oranjeplein/Kromwegesingel dan wel aan de orde komt. Het is de bedoeling om de huidige zes basisscholen te verdelen over de twee nieuwe brede scholen. In die gebouwen is ook plaats voor een welzijnsinstelling, voor- en na schoolse kinderopvang, een biblio theek en twee gymzalen. MIDDELBURG - Het beeld van koningin Emma op het Damplein in Middelburg is door onbekenden in het nieuw gestoken. Op haar hoofd staat een soort heksenhoed, wat doet vermoeden dat ie mand Emma heeft aangekleed voor haiioween dat vandaag losbarst. Er kwam niet alleen een couturier maar ook een visagist aan te pas, want de koningin-regentes kreeg blosjes op de wangen en haar lippen zijn rood gestift. foto Theo Giele pagina 33: Halloween krijgt voet aan de grond MIDDELBURG - Patiëntenorganisatie Het Klaverblad dringt aan op een snelle oplossing voor onrust over de huishoudelijke hulp. Ook moe ten klanten van de thuiszorg snel en goed worden geïnformeerd. Het Klaverblad reageert daarmee op het dreigende ontslag van 1100 huishoudelijke hulpen bij Zorg- stroom. Omdat Zorgstroom de ver goedingen van de gemeenten te laag vindt, overweegt het bedrijf niet meer in te schrijven op een nieuw tweejarig contract voor huishoudelijke hulp. Het Klaver blad vraagt gemeenten hun verant woordelijkheid te nemen. Ook de SP in Vlissingen wil weten of het gemeentebestuur van die stad bereid is te overleggen met Zorgstroom om een massa-ontslag te voorkomen. De SP wil boven dien meer inzicht in de financiële positie van Zorgstroom. Nieuwe Kerkgang 1 4331 BE Middelburg gordijnstoffen, vouwgordijnen en paneelgordijnen MIDDELBURG - De PvdA-fractie in Middelburg maakt zich zorgen over de gevolgen van een langdu rig coffeeshoploos tijdperk in de stad. Onlangs moest coffeeshop Sixty Two de verkoop van wiet sta ken nadat eerder ook al de enige andere coffeeshop Roxy was ge dwongen te stoppen met de ver koop van softdrugs. De PvdA heeft aanwijzingen dat het dealen van drugs zich over de wijken ver spreidt. De fractie vraagt de andere politie ke partijen wat zij er van vinden om nu al te onderzoeken of er tus sen de zeventien gegadigden voor de opengevallen plaatsen kandida ten zitten die aan de eisen vol doen. De partij wil daar niet mee wachten tot de juridische procedu re rond Roxy en Sixty Two is afge wikkeld. De Middelburgse PvdA past er voor om buurgemeente Vlissingen met de problemen op te zadelen. „Verschuiving van de Middelburg se klanten en overlast naar Vlissin gen is voor ons geen tijdelijke, maar zeker geen permanente op lossing", schrijft raadslid Monique Baltus. zEZimsf-mïiïm Tip? redactie@pzc.nl Een nieuwe telefoon had ze no dig, die West-Zeeuws-Vlaamse. En daarvoor maakte ze graag een ritje van veertig kilometer naar Terneuzen, want daar heb je immers een winkel van een ver trouwd merk. De twijfels over de juistheid van haar keuze ontstonden toen ze thuiskwam met een nieuwe tele foon en daarbij een verkeerde stekker aantrof stegen verder toen ze nergens een telefoonnum mer kon vinden van de betreffen de vestiging en bereikten een on omkeerbaar hoogtepunt toen ze uiteindelijk antwoord kreeg via een centraal nummer: „U zult zelf terug moeten. Ze hebben daar geen telefoon."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27