<9 "rfp J ORIENT up Mr..! test jezelf! uw lokale - P5. IJCWMO SpMKpetT - iswe$„ ju JAPAN SMS 43451 PZC Vrijdag 31 oktober 2008 1 5 Een wereldmerk met allure LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Aegon Aegon is bij monde van onze fi nanciële bolleboos minister Bos, een 'ontzagelijk gezonde' toko en heeft daarom, ondanks woekerpo- lissen 3 miljard euro injectie van hem ontvangen. Maar dan krijgen de 'heren' geen bonussen meer. Waarom geen injectie voor onze zieken en ouderen? Juist! Dat levert geen 8,5 procent rente op. Hooguit blije gezichten en gezonder leven van een paar oudjes en dat is Bos geen ene moer waard. B.J. Meijs Kinderstraat 1, Zierikzee Hong er Twee berichten in de PZC van 29 oktober. 'Nederlanders leven ver boven hun stand', en dat ten koste van de armste landen en 'Ruim een miljard mensen met honger in 2009'. Het WNF stelt: 'Alle overhe den, maatschappelijke organisa ties, bedrijven en burgers moeten zich volledig inzetten om het tij te keren, het is slechts een kwestie van tijd totdat ook Nederland de gevolgen voelt'. In Nederland worden de burgers echter geconfronteerd met een overheid die tegen de meerder heid van haar burgers in doorgaat met het omzetten van vruchtbare landbouwgrond in 'nieuwe na tuur', natte natuur en dubieuze geldverslindende prestigeprojec ten. In Zeeland trachten burgers wan hopig de overheden tot bezinning te brengen om projecten zöals Hedwigepolder, het Zwin, Perkpol- der en Waterdunen tot staan te brengen. Alleen al hiermee gaan honderden hectare goede land bouwgrond voorgoed verloren. Wanneer komen onze overheden tot bezinning en nemen ze hun verantwoordelijkheid? P. Dieleman Aalscholver 15, Terneuzen Financiële crisis 22 Het geld is op, waar is het geble ven? Nu gaat alles haperen want geld is het fundament van de eco nomie. Men zou zeggen dat dit het moment is om de maatschap pij iets anders in te richten. Min der geld is minder uitgeven, langer met alles moeten doen, meer naar vroeger toen goed onderhoud en reparatie er toe leiden dat alles veel langer mee kon. Minder mo de en trends achterna hollen. Doe eens wat langer met je auto en als je eens pech hebt, doe eens wat moeite en zoek een vakman die zonder een duur autopaleis het eu vel verhelpt. N. van de Wekken Middenstraat 1, Kats ROC Zeeland 2 Het ROC zou vele tonnen per jaar kunnen besparen door zich bezig te houden met haar kerntaak het opleiden van middelbare scholie ren tot vakbekwame mensen. Als directeur van een concurrerend particulier opleidingsinstituut kom ik te vaak tegen dat door het ROC contracten worden afgeslo ten die ver onder de kostprijs lig gen. Het ROC verschraalt en mo nopoliseert hiermee het aanbod van opleidingen die beter en goed koper door particuliere opleiders aangeboden kunnen worden en maakt oneigenlijk gebruik van ge meenschapsgelden. Het is wrang te zien dat de gemeenschap nu ge vraagd wordt miljoenen te geven waar het particuliere bedrijfsleven opleidingen met dezelfde of betere kwaliteit lean leveren zonder te vra gen om overheidsgelden. M. Romijn Stationsstraat 15, Middelburg Twee aardbollen Dankzij onderzoek van het We- reldnatuurfonds haalde de te grote ecologische voetafdruk op 29 okto ber de voorpagina. Wat betekent het dat we met onze manier van le ven twee aardbollen nodig heb ben? We leven op te grote voet. Het is een feit dat het rijke Wes ten, waarin 20 procent van de we reldbevolking, 80 procent van de grondstoffen en de fossiele energie verbruikt. Dat betekent dat er voor de 80 procent wereldbewoners in minder bedeelde landen slechts 20 procent overblijft. En wat laten we na aan toekomstige generaties? Het wordt tijd dat we deze ecologi sche crisis serieus nemen. Dat dit probleem net zo serieus genomen wordt als de financiële crisis. Dat we onze verantwoordelijkheid ne men om te delen en om creatief naar oplossingen te zoeken. Kijk bijvoorbeeld naar Duitsland dat door grootschalig gebruik van duurzame energie de voetafdruk aan het verkleinen is. Uit het oog punt van rechtvaardigheid naar ontwikkelingslanden, maar uitein delijk ook uit eigenbelang moet het roer drastisch omgegooid wor den. Meteen beginnen met waar je zelf invloed op hebt. Thuis, op het werk, in de politiek. Benieuwd naar uw persoonlijke voetafdruk? Kijk op www.wnf nl /voetafdruk. Els v.d. Kerkhof, Micmec Walcheren Reigerstraat 2, Middelburg Kerkelijk gesprek 2 Als vijand van God en erfgenaam van de hel (woorden van J.G. Won- dergem, PZC 30 oktober het vol gende. Laten we alstublieft even met beide benen op de grond blij ven staan, en ons niet laten leiden door mensen die zelf nog geleid moeten worden. Overbetutteling is het resultaat. Of het nu om André Rouvoet met zijn gezinsnota gaat of een paar Marokkaanse imams. Houdt reli gie verre van de politiek. Een goed mens heeft geen goden nodig om goed te zijn. Paul Heuff Sardijngeullaan 4, Dishoek 1Als slapen staat tot geslapen, staat vechten tot A: Gevechten C: Gevecht B: Gevochten 2: Hoeveel vierkanten en rechthoeken zitten er in deze figuur? A: 26-30 B: 21 -25 C: 16-20 D:5-15 3: Klaas is langer dan Pieter, Jan is korter dan Klaas. Welke stelling is correct? A:Jan is langer dan Pieter. B: Jan is korter dan Pieter. C: Het is niet te zeggen of Jan of Pieter langer is. 4: Welk nummer hoort niet in deze reeks: 1, 4, 9, 15, 16, 25 5: Welke afbeelding hoort hier niet thuis: A: 6: Welk nummer volgt er opi deze reeks? 3,5,8,13,21,... A: 34 C: 21 B: 31 D: 4 Sms IQ plus je antwoordreeks naar 4345 en ontdek hoe slim jij bent! Voorbeeld: IQ ABCDCA naar 4345 Kosten: €1,50 per ontvangen bericht. Max 1 bericht De test is gebaseerd op erkende wetenschappelijke IQ testen. De score is slechts ter indicatie.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 15