Ophef over instructie voor imams Beveiliger in burger toegestaan 'Schuld van staat straks aflossen' Kasteel voor de prinses PZC Woensdag 29 oktober 2008 7 Minister Hirsch Ballin keurt maatregel tegen winkeldiefstal goed. DEN HAAG - Winkeliers mogen be veiligers in burger inzetten om winkeldiefstal te bestrijden. Voor waarde is wel dat de politie hier van op de hoogte is en dat er altijd een geüniformeerde beveiliger in de buurt is. Dat heeft minister Hirsch Ballin van Justitie gisteren aan de Tweede Kamer geschreven. Die vroeg hem onderzoek te doen naar de mogelijke ontheffing van de uniformplicht voor particuliere beveiligers. De bewindsman heeft de kwestie besproken met de poli tie en het Platform Detailhandel Nederland. De koepelorganisatie wilde af van de eis dat de korps chef toestemming moet geven voordat er een surveillant in bur ger wordt ingezet. In plaats daar van zou een winkelier dit alleen bij de politie moeten melden. Marokkaanse overheid wil meer invloed in Nederlandse moskee. DEN HAAG - Zo'n veertig imams van moskeeën in Nederland zijn afgelopen vrijdag teruggeroepen naar Marokko voor instructies van de Marokkaanse overheid. 'Rabat' wil op die manier zijn invloed op Marokkanen in Nederland vergro ten. Dat zegt het Samenwerkings verband van Marokkanen in Ne derland (SMN). PvdA-Kamerlid Jeroen Dijsselbloem heeft staatsse cretaris Nebahat Albayrak (Justi tie) en minister Ella'Vogelaar (Wo nen, Wijken en Integratie) om op heldering gevraagd. Het bezoek van de imams zou een week duren, aldus voorzitter Farid Azarkan van het SMN. De Marok kaanse overheid zou de reis beta len. Volgens Azarkan zijn de imams zonder enige vorm van overleg met dë moskeebesturen, hun werkgevers, vertrokken. Daar door zaten sommige moskeeën af gelopen vrijdag tijdens het vrijdag gebed zonder voorganger. Azarkan vermoedt dat de imams tijdens hun bezoek zijn geïnstru eerd over de Marokkaanse variant van de islam. Die geniet volgens de Marokkaanse overheid de voor keur boven de Saoedi-Arabische variant, die bij de meeste moskee ën in Nederland wordt beleden. Azarkan spreekt van een 'onwense lijke situatie'. „De verschillen zijn niet heel groot. Maar het gaat ons er om dat de Marokkaanse over heid zich niet moet bemoeien met het geloof van Marokkanen in Ne derland." De Unie van Marokkaanse Moskee organisaties in Nederland (Um- mon) bevestigt het bericht dat imams naar Marokko zijn afge reisd. Volgens woordvoerder Driss el Boujoufi gaat het echter om 'slechts' 20 a 25 voorgangers. „Zij zijn niet teruggeroepen naar Ra bat, maar daar op uitnodiging van de Marokkaanse overheid. Ze heb ben ook geen instructies meegekre gen, maar is er gesproken over het tegengaan van radicalisering. Als er al sprake is van bemoeienis, dan zullen imams daar niet aan toege ven. Als ze hun preken gaan veran deren, zullen ze daarop worden aangesproken door moskeegan- gers." PvdA'er Dijsselbloem vindt dat het kabinet de Marokkaanse over heid duidelijk moet maken niet ge diend te zijn van de bemoeienis van Rabat. De Kamer debatteert morgen met minister Guusje ter Horst (Binnenlandse Zaken) over de inmenging van de Marokkaan se overheid in Nederland. waterschaps De dijkgraaf van waterschap Zeeuwse Eilanden de voorzitter van het stembureau van waterschap Zeeuwse Eilanden maakt het volgende bekend: 2008 Twee Transformanten opnieuw langer vast ROTTERDAM - De raadkamer van de rechtbank in Rotterdam heeft het voorarrest van twee leden van de Orde der Transformanten giste ren opnieuw met dertig dagen ver lengd. De twee mannen werden medio september in het Brabantse Hoeven opgepakt. Het OM ver denkt hen van betrokkenheid bij een schietpartij in Rotterdam waarbij een 56-jarige man gewond raakte. Topstudenten krijgen collegegeld terug MAASTRICHT - De beste studenten van de Universiteit Maastricht (UM) komen vanaf dit jaar in aan merking voor een beurs die gelijk is aan het betaalde collegegeld. De ze twee jaar geleden aangekondig de regeling voor de beste drie pro cent van de studenten ging dit jaar van start voor het eerste jaar van alle bachelor- en masteropleidin- gen. Dat maakte de UM gisteren bekend. CDA wil opbrengst uit steunplannen gebruiken voor schuldenlast. DEN HAAG - CDA-fractievoorzitter Pieter van Geel vindt dat de op brengsten van de overheid uit de kapitaalinjecties aan financiële in stellingen gebruikt moeten wor den om de staatsschuld te verla gen. Vicepremier en PvdA-leider Wouter Bos is het 'in de geest niet oneens' met hem. Het kabinet dient wat Van Geel be treft de recent aangekochte ban ken ABN Amro en Fortis Neder land zo snel mogelijk weer te ver kopen. Opbrengsten tot die tijd uit onder meer dividend moeten naar de aflossing van de staatsschuld gaan, aldus Van Geel. Ook de ren te die binnenkomt na de kapi taalinjectie bij bankverzekeraar ING mag wat hem betreft niet ge bruikt worden voor het dichten van gaten in de begroting of voor extra uitgaven. „We moeten niet al leen de minnen maar ook de plus sen ten laste van de staatsschuld, brengen." Bos zei in een toelichting op de steun aan verzekeringsconcern Ae- gon 'de geest van de opmerking van Van Geel te begrijpen'. De steun aan de instellingen was niet voorzien toen de coalitie de afspra ken maakte over de begroting. „We moeten kijken wat de begro tingsregels hierover zeggen." ingevolge het bepaalde in artikel 2.48, lid 2 van het Waterschapsbesluit zal in de Staatscourant van 11 november 2008 de controlewaarde van het op www.waterschapsverkiezingen.nl geplaatste referentiebestand worden gepubliceerd; de stembescheiden voor de verkiezing van de leden van het algemeen bestuur van het waterschap in de periode van 13 november tot en met 25 november 2008 12.00 uur worden aan de kiezers toegezonden op 12, 13 en 14 november 2008; het protocol als bedoeld in artikel 2.45 van het Waterschapsbesluit met betrekking tot de voorziening briefstemmen ligt met ingang van 30 oktober 2008 ter inzage in het kantoor van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1, 4337 PA te Middelburg; het stembureau van het waterschap zal op 26 november 2008 om 14.00 uur in een openbare zitting in het kantoor van waterschap Zeeuwse Eilanden bijeenkomen om het aantal stemmen vast te stellen, dat per brief is uitgebracht en een beslissing te nemen over de geldigheid van de stembiljetten, welke door de voorziening briefstemmen niet als geldig ingevulde stembiljetten worden aangemerkt; het stembureau van het waterschap zal op 27 november 2008 om 19.00 uur in een openbare zitting in het kantoor van waterschap Zeeuwse Eilanden bijeenkomen om de voorlopige uitslag van de stemming vast te stellen; het stembureau van het waterschap zal op 2 december 2008 om 10.00 uur in een openbare zitting in het kantoor van waterschap Zeeuwse Eilanden bijeenkomen om de definitieve uitslag van de stemming vast te stellen. Plaats: Middelburg Datum: 28 oktober 2008 De dijkgraaf. Waterschap Zeeuwse Eilanden ALKMAAR - Prinses Maxima krijgt tijdens een bezoek onderdeel van de landelijke, multimediale campagne aan de tentoonstelling Macht en Mystiek Egmond in de Verleden van Nederland. Deze campagne heeft als doel Middeleeuwen in het Stedelijk Museum Alkmaar een het historisch bewustzijn in Nederland te vergroten, kasteelboek voor haar kinderen. De tentoonstelling is foto Koen van Weel/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7