Mano Don dicht tegen de wereldtop Tomasson waarschijnlijk nog langer uit de roulatie Kartster Vera Paauwe vooraan in eindstand om NK voor junioren Regio-elftal nieuw leven ingeblazen B PZC Woensdag 29 oktober 2008 3 7 Taekwondoka (17) pas in finale World Cup junioren gevloerd. door Frits Bakker middelburg - Op een toernooi met zo'n dertienhonderd deelne mers, aan de boorden van het Gar- dameer, bewees Mano Don dat hij tot de internationale top bij de ju nioren in het taekwondo behoort. De zeventienjarige Middelburger kwam vorige week in de klasse bo ven de 70 kilogram in de finale, waarin hij door de Europese kam pioen werd verslagen. De World Cup taekwondo, die net als het WK van de niet Olympi sche bond 1TF om de twee jaar wordt gehouden, wordt gezien als graadmeter voor de krachtsver schillen op het internationale vlak. Mano Don kon met voldoening te rugkijken: „Het is belangrijk om in dit soort toernooien te vechten, omdat de beste taekwondoka's uit de wereld er naartoe komen." De Middelburgse delegatie, die uit vier deelnemers en een coach be stond, haalde wisselende succes sen. Mano Don was met afstand de beste van de vier, Jeremy Dijks tra en Zenna van der Mei gingen in de kwartfinales onderuit en de debutant Raven Struijk verloor in de eerste ronde. Mano Don kwam in zijn klasse met veertig deelnemers achtereen volgens uit tegen een Canadese te genstander („niet meer dan een warming-up"), een Rus („die tech nisch en fysiek sterk was"), een Pool („die ik vanaf het begin goed in mijn greep had") en een Itali aan in de halve finale. „Dat was mijn beste partij van het toernooi. Ik hield voortdurend de Mano Don haalde zilver in de World Cup taekwondo in Italië na een sterk toernooi. foto Lex de Meester druk er goed op, zodat hij weinig kon doen. En als hij een aanval plaatste, kon ik gelijk goed counte ren en scoren." Met die laatste overwinning stond de Middelburger in de finale van het toernooi. „Mijn tegenstander was de Pool Zazulek, die regerend Europees kampioen is bij de junio ren. Ik kende hem van naam, om dat hij al langer in de zwaarge wichtklasse (boven zeventig kilo) meedoet. Voor mij was het de eer ste keer in deze klasse." De Pool bleek vooral sneller en scherper dan zijn opponent. „Hij was gewoon beter", geeft Don eer lijk toe. „Ik wist niet zo goed hoe ik hem moest aanpakken." Zilver in de World Cup voor junio ren was niettemin een aanspre kend resultaat. „Ik heb weer veel ervaring opgedaan voor een vol gend toernooi." Don mag na dit jaar nog één jaar uitkomen bij de junioren. Dat zal onder andere zijn op het EK in Benidorm en wellicht volgend jaar op het WK in Argentinië. De Middelburger behoort ook nog altijd tot de nationale selectie, die in Krimpen aan de Lek af en toe trainingssessies houdt onder lei ding van oud-bondscoach Chiel Rombout. Met de selectie haalde Don dit jaar op het EK in Polen een tweede plaats op het onderdeel sparren en een derde plaats bij het springen. Eddy Kiesenberg wil Reimerswaalse selectie van de grond krijgen. door Klaas Verspoor ZIERIKZEE - Rillandia-trainer Eddie Kiesenberg heeft het initiatief ge- nomen om het Reimerswaals elf tal weer van de grond te krijgen. Maandagavond komen voorzitters, clubs en trainers van de voetbal clubs voor het eerst bijeen. Kiesenberg heeft alle betrokken verenigingen (Rillandia, Yerseke, Hansweertse Boys, Kruiningen, Waarde en Kruiningen) door mid del van een brief van zijn plannen op de hoogte gesteld. „Het Reimerswaals elftal heeft in het verleden bestaan en het is ei genlijk te gek voor worden dat het er nu niet meer is. Het is promotie voor de streek", geeft Kiesenberg aan. Naast de activiteiten voor het Rei merswaals elftal gaat Kiesenberg ook op Schouwen-Duiveland aan de slag. De regiocommissie heeft in hem een opvolger gevonden voor Jan Heikamp. De trainer van ZSC'62 gaf onlangs aan te stoppen als trainer van het Schouws voet balelftal onder de 23 jaar. Voor Eddie Kiesenberg komt er een bijzondere week aan. Zaterdag speelt hij met Rillandia tegen SKNWK. Het wordt een bijzonder duel want zoon Martin is speler van SKNWK. „Tegen een oude ver eniging spelen is leuk, maar dit heeft wel een extra speciaal tintje", laat hij weten. Feyenoord krijgt excuses van KNVB na benaderen Lodewijks. rotterdam - De kans is aanwezig dat Jon Dahl Tomasson binnen kort alsnog een operatie moet on dergaan. De aanvaller van Feye noord kampt al enkele weken met een hardnekkige enkelblessure. Weefsel in het gewricht zit inge klemd tussen stukjes bot, waar door de Deen irritaties en pijn houdt. „Ion is wel begonnen met wande len", vertelde trainer Gertjan Ver beek aan de vooravond van de Rot terdamse stadsderby tegen aartsri vaal Sparta. „Als hij de intensiteit van lopen zonder pijn uit kan bou wen hoeft hij niet te worden geo pereerd. Als dat niet het geval is, gaat hij alsnog onder het mes." Gisteren werd ook bekend dat het bestuur van de KNVB Feyenoord excuses heeft aangeboden. De voet balbond benaderde keeperstrainer Patrick Lodewijks om toe te tre den tot de technische staf van het nieuw te vormen Nederlands B-elf tal. Het passeerde daarbij echter de directie van de Rotterdamse club. Lodewijks zegde op zijn beurt toe, maar verzuimde Feyenoord in te Jon Dahl Tomasson in gelukkiger tijden na een doelpunt voor Feyenoord. foto Marcel Antonisse lichten. „Als je iemand van een club benadert, neem je volgens mij eerst contact op met zijn werk gever", zei Gertjan Verbeek. De trainer is geen voorstander van het schaduwteam, omdat de voet- De enkelblessure van Feyenoor- der Jon Dahl Tomasson blijkt hardnekkiger dan gedacht. Als het echt tegenzit, moet de Deen se aanvaller onder het mes. balkalender naar zijn mening al te vol is. „We moeten weer spelers af staan, terwijl ze dan beter hier kunnen trainen. En als Lodewijks bij dat team aan de slag gaat, heb ben wij in die periode geen keeperstrainer. Niet zo handig, lijkt mij." De directie van Feyenoord verga derde gisteren over de kwestie, maar bracht nog geen standpunt naar buiten. Kapelse haalt in titelstrijd eerste plaats in Emmen. door René van Stee GOES - Kartster Vera Paauwe is tweede geworden in het eindklas sement van het Nederlands kam pioenschap voor junioren. De ta lentvolle 14-jarige Kapelse hield op het hoogste niveau als enige vrou welijke deelnemer 29 jongens ach ter zich. „En dat is best bijzonder, vind ik", vertelt haar vader en vaste begelei der Jacco Paauwe. „Want ook al le ven we in een wereld waar man nen en vrouwen gelijk zijn, geen enkele jongen wil van een meisje verliezen. Dat kun je tijdens trai ningen en wedstrijden ook heel goed merken. Maar ik moet ik er wel meteen bij zeggen dat ieder een haar het succes gunt. De sfeer op en rond de baan is dan ook al tijd opperbest." De titelstrijd omvatte zes wedstrij den, waaronder ook in Genk (B) en het Duitse Kerpen, de thuisba sis van Formule i-legende Michael Schumacher. Paauwes beste presta tie was een overwinning in Em men, terwijl ze in Lelystad een tweede plaats behaalde. Ondanks haar jonge leeftijd komt Vera Paauwe volgend seizoen uit in de zogeheten schakelklasse. Daarin rijdt ze bij de volwassenen tegen de landelijke top. Wat de' nieuwe competitie haar gaat breng en, is nog ongewis, lacco Paauwe: „Aan haar rijvaardigheid en in zicht zal het in ieder geval niet lig gen. Feit is dat ze vanzelfsprekend krijgt te maken met zwaardere con currentie die over meer ervaring beschikt. Maar daar moet je je na tuurlijk niet door laten afschrik ken." Ook op Europees niveau deed Vera Paauwe van zich spreken. Tij dens een wedstrijd van het EK Ro ta Max, te beschouwen als het EK voor junioren, behaalde ze in het Franse Salbris een vierde plaats. Daarnaast waren er nog races in Duitsland, Tsjechië en België. Daar in kwam Paauwe door pech niet volledig uit de verf „Toch werd ze in het eindklassement nog negen tiende in een veld van meer dan zestig deelnemers. Ook in dit geval was ze het beste meisje." FPf Na een succesvol seizoen bij de junioren stapt kartster Vera Paau we met ingang van volgend jaar over naar de zogeheten schakel klasse bij de senioren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 73